Kas slepiasi rajono valdžios dovanų krepšelyje?E. Sabučio rankose – praėjusiais metais išleistas fotoalbumas „Jonava“. K. Putelio nuotr.

Kas slepiasi rajono valdžios dovanų krepšelyje?

Renginiai, priėmimai, darbo susitikimai užima tam tikrą dalį rajono mero Eugenijaus Sabučio ir kitų Savivaldybės administracijos vadovų darbotvarkės. Dalyvaudami šventėse, priimdami garbius svečius ar sveikindami Savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojus jubiliejaus proga, jie pasirūpina ir dovanomis. Įvairiems suvenyrams, reprezentacinėms ir kitoms išlaidoms, reikalingoms svečiams priimti, šiais metais atseikėta 32 tūkst. eurų.

Remontuoji butą – gauk Savivaldybės leidimą
Miesto apžiūra: nuo apleistų privačių statinių iki ,,blogų” darbų rangovų
„Penkta koja“ prašo pagalbos

Daiktai su rajono simbolika

Rajono Savivaldybėje vyksta susitikimai su įvairių valstybių ambasadoriais, miesto partneriais, delegacijomis, tarptautinių projektų dalyviais, nevyriausybinių organizacijų, iš kitų šalies miestų atvykusiais atstovais.

Tokie vizitai būna iš anksto suderinti, svečiams dažniausiai įteikiamos Jonavos kraštą reprezentuojančios knygos ir kitos dovanėlės – parkeriai, tušinukai, puodeliai ir kiti daiktai su rajono simbolika.

Svečiams paruoštame dovanų krepšelyje galima rasti praėjusiais metais Savivaldybės užsakymu 1 000 tiražu išleistą fotoalbumą „Jonava“.

„Nuo 2012-ųjų nebuvome leidę reprezentacinio leidinio apie mūsų kraštą. Tačiau pernai, bendradarbiaujant su Jonavos krašto muziejumi, šis fotoalbumas išvydo dienos šviesą. Tekstai išversti į anglų kalbą, tad ją gali skaityti ir kitų šalių piliečiai. Šias knygas jau baigiame išdalyti. Svečių neskirstome pagal rangus – dovanojame tą patį, neišskirdami nė vieno“, – sakė rajono vadovas.

Tarp reprezentacinių dovanų – knygos, parkeriai, tušinukai, saldainiai su rajono simbolika. K. Putelio nuotr.

Tarp kitų dovanojamų knygų – Kęstučio Fedirkos fotoalbumas „Neatrasta Lietuva“, Vidmanto Jankausko, Artūro Narkevičiaus ir Vytauto Venckūno „Prikeltas laikas: Jonava žemėlapiuose ir fotografijose“, Giedrės Milerytės-Japertienės „Nepažinti gyvenimai: Jonavos istorijos apybraiža (1750–2015)“.

E. Sabučio teigimu, kartą per metus būtina išleisti atnaujintą reprezentacinį leidinį, todėl kitais metais, atsižvelgus į esamą finansinę padėtį, vėl bus tariamasi su Krašto muziejumi. „Prieš porą metų buvo labai nemalonu gauti vieno užsienio miesto reprezentacinę knygą, išleistą dar 2001 metais. Manyčiau, kad ir simbolinės dovanos turi būti kaip pagarbos ženklas. Neužtenka vien rankos paspaudimo, gero žodžio“, – akcentavo jis.

Garbės piliečio ženklas.

1 700 eurų – ženklui

Pasak Bendrojo skyriaus vyr. specialistės Valdos Koženiauskienės, rajono Savivaldybė ypač brangių dovanų neturi. „Esame administravimo įstaiga, o ne verslo sektorius, todėl neturime vardinių laikrodžių ir kitų prabangių dovanų. Brangiausias – Garbės piliečio ženklas, kainuojantis apie 1 700 eurų“, – informavo ji.

Šis ženklas yra suteiktas devyniems Jonavos rajono garbės piliečiams už išskirtinius nuopelnus ir ilgametį, svarų indėlį į Jonavos rajono plėtrą, pramonę, kultūrą, švietimą, sportą, žemės ūkį bei kitas sritis. Iki tol šiems žmonėms buvo dovanojama tautinė juosta.

Tiesa, turima ir išskirtinių, vienetinių dovanų, kurios perkamos ypatingomis progomis. „Kai vykstama pas ambasadorių, perkamas paveikslas, į užsienio miesto šventes – didelis gintarinis medis“, – pasakojo V. Koženiauskienė.

Jubiliejaus proga sveikinami Savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojai, įteikiamos dovanos geriausiai mokyklas baigusiems abiturientams.

Per tradicinį mero pagerbimo vakarą dovanojamos „Krištolinės gulbės“ ir „Šviesos bokšto“ statulėlės, simbolizuojančios Jonavos herbą ir miesto simbolį. Jomis apdovanojami fiziniai ar juridiniai asmenys už indėlį į Jonavos rajono plėtrą, pramonę, kultūrą, švietimą, sportą, žemės ūkį ir kitas sritis, už nuolatinę paramą. Statulėlės gaminamos pagal specialų užsakymą.

V. Koženiauskienė taip pat informavo, kad fiziniams bei juridiniams asmenims asmeninių arba kolektyvų jubiliejų (sukakčių) ar profesinių švenčių, labdaros akcijų progomis teikiamas čekis. Neseniai 1 000 eurų vertės dovana paskatinta Jonavos r. jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritas stalas“, šventusi 10 metų veiklos sukaktį.

Pamalonina ir svečiai

Šiais metais rajono Savivaldybėje lankėsi apie dvi dešimtis svečių iš įvairių pasaulio šalių. Dažniausiai meras juos pasitinka Abraomo Kulviečio ar Jeronimo Ralio salėse, kur vyksta trumpi dalykiniai susitikimai. Paprastai vizitas trunka keletą valandų, tad su svečiais nepietaujama. Bendri pietūs ar vakarienės rengiami užsienio delegacijoms, kurios vieši ne vieną dieną, būna renginiuose, šventėse.

„Kartais vykstame į Kauną, nes Jonavoje neturime apgyvendinimo įstaigos, kurioje būtų galima ir vakarieniauti. Paprasčiausiai tai daroma dėl patogumo“, – akcentavo E. Sabutis.

Atvykę svečiai mūsiškius taip pat pamalonina dovanomis. Dažniausiai gauna tai, ką ir dovanoja – knygų.

Visi gauti leidiniai jau atiduoti Jonavos r. savivaldybės viešajai bibliotekai. Baigus šioje  įstaigoje remonto darbus, viena lenta Skaitykloje bus skirta miesto partnerių ir svečių reprezentacinėms dovanoms.

„Į biblioteką atvykę gyventojai turės galimybę pavartyti kitų miestų nuotraukų albumus, istorines knygas. Nieko nenorime slėpti. Mūsų tikslas, kad žmonės pamatytų, kokias dovanas gauna rajono Savivaldybė. Čia atrasite įvairiomis kalbomis parašytų leidinių“, – teigė E. Sabutis.

Be knygų, svečiai atveža jų šalių vėliavų, vazų, parkerių, ir, žinoma, rankų darbo saldainių. Nemaža dalis atminimo dovanų eksponuojama A. Kulviečio salėje.

 

KOMENTARAI