Kandidatų į merus debatai – be aštrių kampųDiskusijoje dalyvavo A. Batulevičienė, B. Liutkus, D. Mockus, R. Osauskas ir E. Sabutis. Kęstučio Putelio nuotr.

Kandidatų į merus debatai – be aštrių kampų

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) Jonavos filialas surengė kandidatų į rajono Savivaldybės merus debatus. Susitikimą vedė Vadimas Nurulinas.

Veltui iššvaistome 35 proc. elektros energijos
Kanapiniui – jau 100
Kaip ir kur šią vasarą atostogaujate?

Debatuose dalyvavo: Alina Batulevičienė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus KAS Jonavos poskyrio vedėja, nepriklausanti jokiai politinei jėgai, Bronislovas Liutkus, bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas, Darius Mockus, Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, Remigijus Osauskas, LR Seimo nario Juozo Liesio padėjėjas, priklausantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui, ir Eugenijus Sabutis, socialdemokratas, laikinai einantis Jonavos rajono mero pareigas. Kandidatas Rimantas Kiseliovas (Darbo partija) neatvyko.

KPPAR Jonavos filialo tarybos vadovas Alfonsas Meškauskas atkreipė dėmesį, kad debatai – ne agitacija, bet noras artimiau susipažinti su kandidatų pozicija į Jonavoje vystomą verslą ir miesto ateitį.

Anot D. Mockaus, svarbiausia – gerinti verslo aplinką, nes Jonavoje tam yra puikios sąlygos. Jis siūlė pasekti Marijampolės pavyzdžiu, kur verslą pradėjo danai, įsteigę kelis šimtus darbo vietų.  Pretendentas atkreipė dėmesį, kad mūsų rajone nedarbo vidurkis 2 proc. aukštesnis nei šalies, todėl šią problemą jis įvardijo Nr. 1. „Valdžios funkcija – skatinti konkurenciją ir skaičiuoti vieno ar kito projekto atsiperkamumą. Manau, kad yra ir nepasiteisinusių projektų“, – dalijosi mintimis D. Mockus, pabrėždamas, kad vien tik Sporto arenai išlaikyti šiemet numatyta 259 tūkst. eurų.

R. Osauskas, pritardamas kolegai, siūlė atkreipti dėmesį į Skarulių pramonės rajoną, kuriame nemažai nenaudojamų angarų, nepamiršti buvusio vaikų darželio patalpų Upninkuose. Kandidatas akcentavo, kad valdžia su verslu turi būti lygiateisiai partneriai. „Reikėtų viešai skelbti, kiek Savivaldybę remia ne tik „Achema“, bet ir kitos verslo įmonės, ir kur šie pinigai panaudojami“, – siūlė jis.

A. Batulevičienė, jeigu būtų išrinkta rajono mere, teigė atkreipsianti dėmesį į šeimos, verslo, sveikatos, jaunimo ir valdymo problemas. Norint kelti darbuotojų motyvaciją, būtinas glaudus ryšys tarp švietimo, administracijos ir verslo. Jos nuomone, Darbo birža neturi pakankamai laiko konsultuoti bedarbius, kad šie įgytų motyvaciją dirbti. Mąstant apie priemones, padedančias verslui, reikia galvoti apie jo gamintoją ir paslaugų teikėją, sąžiningą konkurenciją, gerus darbuotojus ir sveiką visuomenę.

B. Liutkus pasigedo Savivaldybėje darbuotojo, atsakingo už verslo sritį. Jo manymu, verslininkų nepritrauksime, jeigu reikės ilgai tvarkyti dokumentus, sklypus verslui vystyti reikia ruošti nieko nelaukiant. Bendraujant su verslininkais ir ūkininkais, būtinas valdžios lankstumas, nes kartais pasitaikantys nesusipratimai gadina santykius ir menkina pasitikėjimą valdžia. Šiandien beprasmiška dairytis į praeitį ir ieškoti to, kas buvo padaryta ne visai gerai. Svarbiausia – siekti gerovės ir teigiamų pokyčių ateityje. Pretendento manymu, reikia ieškoti miestui savitų akcentų.

E. Sabutis akcentavo, kad sieks „Jonavą paversti galimybių miestu, kuriame vaikai lankytų jaukius darželius, moksleiviai turėtų geras sąlygas mokytis, gyventojai nestokotų kultūrinių renginių“. Jis patikino, kad daugelis darbų, kuriuos minėjo pretendentai, yra atliekami. Deramasi su ne vienu verslininku, tačiau, kol rezultatas nepasiektas, laikinasis meras jų neatskleidė. Jis akcentavo, kad reikia palaikyti jau esamą verslą. „Jums, kaip verslininkams, ko gero, nesinorėtų, kad ateitų rimtas konkurentas“, – kreipėsi į susirinkusiuosius E. Sabutis. Jo teigimu, kasmet prie daugiabučių namų įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės padės spręsti mašinomis „užkimšto“ Rimkų mikrorajono klausimą. Kandidatas neatmetė, kad šiuo reikalu galėtų užsiimti verslininkai.

Visi pripažino – priimant sprendimą, būtina išanalizuoti situaciją ir išsamiai apskaičiuoti to ar kito projekto naudą. Debatai nenustebino karštesnėmis diskusijomis ir kategoriškesniais pasisakymais. Konkretumu išsiskyrė tik D. Mockus, vadovavęsis faktais ir skaičiais, atskleidžiančiais vidines mūsų rajono silpnybes.

Rajono Savivaldybės  mero rinkimai įvyks balandžio 23 d.

KOMENTARAI