„Kalėdų karavanas“ dalijo ne tik saldainius vaikamsLPF „Gerumo sparnai“ inicijuotas „Kalėdų karavanas“ aplankė Ruklos bendruomenės narius. Kęstučio Putelio nuotr.

„Kalėdų karavanas“ dalijo ne tik saldainius vaikams

Prieš didžiąsias šventes labdaros ir paramos fondas (LPF) „Gerumo sparnai“ dvi savaites vykdė kasmetinę kilnią iniciatyvą „Kalėdų karavanas“. Aplankytos visos rajono seniūnijos, nepasiturintiems gyventojams išdalyta daugybė dovanėlių. Geraisiais akcijos ambasadoriais tapo gausus būrys rėmėjų ir savanorių.

Jaunimiečiams rūpi keturkojų gerovė
Ugniagesiai vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“
Dėl laisvų vietų Jonavos darželiuose ir mokyklose

Pasak LPF „Gerumo sparnai“ atstovės Vestinos Jakučiūnienės, šis karavanas tai nėra vien tik saldainių dalijimas vaikams, pirmiausia tai – dėmesio rodymas jo stokojantiems žmonėms. „Ši iniciatyva mažina socialinę atskirtį tarp mažas pajamas gaunančių asmenų, vienišų mamų su vaikais, senjorų. Į renginius, kur apsilanko karavanas, norima įtraukti kuo daugiau gyventojų, kurie neišgali nupirkti vaikams saldainių ar mums įprastų maisto produktų“, – pabrėžė LPF savanorė.

Karavanas į kiekvieną seniūniją atvežė maisto paketų, o juos išdalijo socialinės darbuotojos ar lankomosios priežiūros specialistės. Šiais metais LPF „Gerumo sparnai“ glaudžiai bendradarbiavo ne tik su seniūnijomis, bet ir su Jonavos r. socialinių paslaugų centru.

„Lankėme ne tik kaimiškose seniūnijose gyvenančius vaikus, atskirtį patiriančius žmones, bet ir prisidėjome prie Socialinių paslaugų centro organizuojamo globėjų padėkos vakaro, užsukome ir į Kulvoje įsikūrusius bendruomeninius vaikų globos namus. Čia patirti įspūdžiai buvo bene didžiausi. Vaikams, o ypač praradusiems tėvus, labai svarbus aplinkinių dėmesys, atjauta, todėl čia auklėtiniai mūsų labai laukė, parengė net programą, kartu dainavome, šokome ir labai džiaugėmės, kad galime su jais pabūti“, – šypsenos veide neslėpė savanorė.

V. Jakučiūnienės žodžiais, karavanas gyvuoja jau aštuonerius metus, tik anksčiau jis buvo kitokio pobūdžio ir apėmė kur kas mažesnę dalį žmonių.

Kilnią ir gražią iniciatyvą palaikė rajono meras Eugenijus Sabutis, jo pavaduotojas Erlandas Andrejevas, verslininkas Kęstutis Macionis, LPF pagrindiniai rėmėjai „Ramidonas“, „Dafta“, „Baltasis pyragas“, „Kauno grūdai“, „Maisto bankas“ ir daugelis kitų, kurie kasmet noriai prisideda prie šios akcijos.

KOMENTARAI