Kakavos sviestas – grožiui ir sveikatai

Kakavos sviestas – grožiui ir sveikatai

„Jūsų vaistinėje pirkdavau kakavos sviestą, kuris labai pagelbėdavo rudens–žiemos se­zonais. Vartojamas kartu su pienu jis išgydydavo kosulį. Kokių naudingų savybių jis dar turi?“ – teiraujasi jonavietė Elena.

Sąmyšis dėl receptinių vaistų – išpūstas?
Tarp daugybės mitinge dalyvaujančių gydytojų – ir medikai iš Jonavos
Specialistai ragina puoselėti tinkamus įpročius ir saugoti širdį

Provizorė, feisbuko paskyros „Vaistininkė pataria“ autorė Vida Jokimienė:

„Kakavos sviestas, neretai vadinamas „Dievų maistu“, yra ne tik saldumynas. Jame yra tokių svarbių komponentų kaip palmitino, linolinės, oleinės ir stearino rūgščių, todėl jo galima rasti daugelyje gydomųjų priemonių. O tonizuojamosios ir gijimą skatinančios savybės, kurių kakavos sviestui suteikia kofeinas, metilksantinas bei taninai, daro jį nepakeičiamą grožio puoselėjimo srityje. Argentiniečių mokslininkų tyrimai parodė, kad kakavos sviestas naikina bakterijas, sukeliančias pūlingus odos uždegimus. Jame daug vitaminų ir mineralų. Jis pasižymi antioksidacinėmis savybėmis,  t. y. padeda išvengti ankstyvų odos senėjimo požymių, puikiai drėkina ir maitina odą, dėl to yra dažnas kremų, serumų ir kaukių pagrindas. Šiuo šaltuoju sezono metu jį vertėtų labiau prisiminti ne kaip grožio priežiūros priemonę, o kaip puikų vaistą gerklės uždegimui gydyti. Lotynų kalba vadinamas „butyrum cacao“ gydytojų yra skiriamas kosuliui malšinti.

Tėvai, auginantys vaikus, žino, kad šio sviesto ir pieno mišinys yra ne tik naudingas, bet ir skanus desertas mažyliams. Gydančio skanumyno dozavimas priklauso nuo sergančiojo amžiaus. Vaikams skiriamas vienas arbatinis šaukštelis į stiklinę pieno, suaugusiesiems – valgomas šaukštas. Ištirpinus kakavos sviestą piene, jis pakeičia savo konsistenciją ir skonį. Ši paruošta dozė turėtų būti išgeriama per tris kartus. Sutepta gerklės gleivinė kakavos sviestu iškart mažina kosulį.

Jei po gerklės gydymo turite likusio šio augalinio sviesto, panaudokite jį maitinančiai veido kaukei. Receptas labai paprastas: vienas arbatinis šaukštelis kakavos sviesto, tiek pat avokado minkštimo. Užtepti ant veido, palaikyti pusvalandį ir nuplauti šiltu vandeniu.“

KOMENTARAI