Kaip vertinate rajono laikraštį „Naujienos“?Andrius ir Laura, jonaviečių šeima.

Kaip vertinate rajono laikraštį „Naujienos“?

Ne vieną dešimtmetį skaičiuojančios „Naujienos“ keitėsi ir laikraščio tematika, ir įvaizdžiu. Leidinys visada išliko atviras savo skaitytojams. Norėdami palaikyti dar glaudesnį ryšį, pakalbinome jonaviečius, pasiteiravome jų nuomonės apie rajono laikraštį. Pažerta ir kritikos, ir gerų žodžių. Mums, leidėjams, tai buvo naudinga informacija.

J. Miščiukaitės vardas gyvas muzikuojančiais vaikais
Skulptorės jubiliejus atsispindi ekspozicijose
„Varūnos“ šokėjams – laurai, „Varpenos“ muzikantams – ovacijos

Laura ir Andrius, jonaviečių šeima: Andrius: „Paskaityti „Naujienas“ turiu galimybę darbe, kadangi dirbu „Achemoje“. Šiame laikraštyje pasigendame skelbimų, pavyzdžiui, darbo. O reklamos tikrai užtenka.“ Laura: „Smagu, jei būtų rašoma daugiau šeimoms skirtomis temomis, pavyzdžiui, apie vaikus, jų auginimą. Ir patys sutiktume duoti interviu kokia nors tema, pavyzdžiui, ko trūksta tėvams Jonavoje. Tai atsakytume, kad auklių, kai vaikai serga, o vasarą mažiesiems – nuo lauko kačių apsaugotų smėlio dėžių, nes senąsias miesto seniūnija jau panaikino. Kartais susiduriame su tokiais straipsniais, kad, perskaitę antraštę, teksto skaityti nebenorime. Rašoma mums neaktualiomis temomis, pavyzdžiui, apie politiką. Nemėgstame politinių reklamų. Skaitau ir popierinę, ir internetinę „Naujienų“ versiją. Manau, kad ateityje laikraščiai neišnyks, tradicijos po truputį grįžta, juk ir laiškus per šventes norime išsiųsti ranka rašytus, nes pasveikinimas telefonu ar trumpąja žinute – jau įprastas dalykas. Tradicijos apleisti mums tikrai nesinori.“

Simona, VšĮ „Penkta koja“ savanorė: „Laikraščių pati neperku. „Naujienas“ skaito mano tėvai ir seneliai, pas juos jas ir paskaitau retsykiais. Man aktualiausi skelbimai, kuriuose parduodama, dovanojama, ieškoma ir pan. Kadangi atstovauju prieglaudai, tad ieškome skelbimų, parankių mūsų įstaigai.

Straipsnius seku socialinėje erdvėje „Facebook“. Jaunimas šiais laikais išties skaito mažai laikraščių, daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių ir naršo internetinėse svetainėse. Jie nenori skaityti, akį traukia patrauklios nuotraukos, ryškios antraštės, o patys straipsniai jaunimo nedomina, tik minimali informacija.

Ateityje didelė tikimybė, kad laikraščiai visai išnyks, nes nebus, kam jų skaityti. Visus suskaitmenintus laikraščius žmonės ras telefonuose, planšetėse ir kompiuteriuose.“

Linara, dirbanti pagal individualią veiklą: „Mano vyras skaito popierinį „Naujienų“ variantą, aš daugiau – straipsnius „Naujienų“ socialinėje „Facebook“ paskyroje. Man ten patogiau, lengviau ir greičiau. Manyčiau, patį portalą žino nedidelė jonaviečių dalis, o vyresnioji karta įpratusi skaityti patį laikraštį. Todėl reikia daugiau viešinti žinią apie portalą jonavosnaujienos.lt. Kai taip bus daroma, atsiras daugiau ir skaitytojų.

Tikiu, kad ir jaunimas skaito „Naujienas“, nes juk yra straipsnių, skirtų ir vyresniajai, ir jaunesniajai auditorijai. O jei būtų daugiau jaunimą dominančių temų, tai  skaitančiųjų ratas dar padidėtų, nes visi nori „patekti“ į laikraštį. Pačiame leidinyje asmeniškai nieko nepasigendu, ir toliau seksiu visas „Naujienas“.

Eugenija, pensininkė: „Daugiausiai naudojuosi internetu, tad visą informaciją perskaitau portaluose. Laikraščių perku mažai. Pensininkui įsigyti laikraštį, nors ir mažai kainuojantį, šiais laikais, kai taip viskas brangu, yra sunku. Todėl vyresnio amžiaus žmonės, jei turi galimybę, norėdami gauti informacijos, nemokamai pasinaudoja internetinėmis svetainėmis. Gaunu skurdžią pensiją, tad tikrai taupau.

Anksčiau nemažai prenumeruodavau laikraščių, tarp jų – ir „Naujienas“. Dėl žiniasklaidos turinio neturiu jokių pastabų – politikos aš nemėgstu, tad apie ją neskaitau, o visa kita pateikiama pakankamai objektyviai.“

 

Vida, Trečiojo amžiaus universiteto lankytoja: „Skaitau šį laikraštį nuo pat jo leidimo pradžios. Anksčiau dirbau „Achemoje“, ten gaudavome jį nemokamai, o dabar pati nusiperku. Tai – puikus leidinys, man jis labai patinka.

Daug įvairių temų paliečiama, tarp jų – ir politiniai klausimai. Smagu, kad viešinama ir gyventojų nuomonė, stiprinamas ryšys su rajono gyventojais. Paskaitau ir „Užribio“ skiltį, ir skelbimus.

Gal kiek pasigendame informacijos apie šalies ir pasaulio įvykius, tačiau suprantama, „Naujienos“ – rajono laikraštis, jame atspindimos miesto ir kaimo aktualijos. Kita vertus, šiek tiek sužinome apie kitas šalis iš straipsnių apie keliautojus. O jų korespondentai kalbina nemažai. Domiuosi ir informacija, skelbiama portaluose. Apskritai Lietuvos žiniasklaidos priemonėmis esu patenkinta, žurnalistai savo darbą atlieka gerai. O Jonava išvis siekia aukštumas.“ 

Vytas ir Irena, elektrikas ir namų šeimininkė: Vytas: „Pirmiausia perskaitau „Naujienas“, paskui einu valgyti. Ir taip visada – antradieniais ir penktadieniais (K.D.S. past. – juokiasi). Skaitome jas jau daugybę metų. Šį leidinį miniu tik geru žodžiu. Tai labai reikalingas, tikras rajono laikraštis. Ir jis keičiasi, turinys gerėja. Čia nėra to „vandenėlio“, kurio galima rasti kitose visuomenės informavimo priemonėse. Pastabų „Naujienoms“ tikrai neturiu. Smagu, kad nemažai dėmesio skiriama įvairioms sporto šakoms. Prisipažinsiu, „Naujienų“ portalo neskaitau, laikraštis – man priimtinesnis variantas. Tikrai norėtume, kad apskritai laikraščiai gyvuotų ilgai, tai išties reikalingas žmonėms produktas. Taip pat kviečiame ir jaunimą pavartyti laikraštį, o ne būti nuolatos palinkusiems prie kompiuterių ekranų.“ Irena: „Džiugu, kad visi renginiai viešinami, sužinome visas miesto naujoves. Reklamos ir skelbimai taip pat reikalingi. Norime pagirti „Naujienas“ už turinį ir informacijos sklaidą.“

Elena ir Vitas, pensininkai: „Mes jau iš pat ryto laukiame, kada atneš „Naujienas“ į pašto dėžutę. Ypač patinka paskutinis laikraščio puslapis, kuriame atskleidžiamos jonaviečių gyvenimo istorijos, pažintis su įvairiais žmonėmis. Labai įdomu, kaip kraštiečiai gyvena, kuo užsiima, ką mąsto. Apie keliones straipsnius taip pat visada paskaitome. Užtenka informacijos ir apie įvykusius renginius, smagu peržvelgti fotoreportažus. Ne visi juose dalyvauja, tad tokių straipsnių taip pat reikia. Skelbimai ir reklama gyventojams irgi naudingi, nes jų dėka sužinome, kas kur ir kada bus atidaryta, kokie renginiai ar koncertai vyks. Norėtųsi daugiau straipsnių apie kaimo gyventojus, jų gyvenimą atokiose rajono vietovėse. Juk šitiek įdomių žmonių aplinkui mus gyvena, kodėl apie juos neparašius, jų nepakalbinus? O informacijos apie šalies ir pasaulio įvykius nevertėtų rajono laikraštyje publikuoti, nes apie tai sužinome iš kitų respublikinių žiniasklaidos priemonių.“

Petrutė, pensininkė: „Skaitau ir perku dažniau „Naujienas“ nei kitus leidinius. Manyčiau, pastarasis – vienas iš stipresnių rajono leidinių.

Anksčiau dirbau Jonavos kultūros rūmuose, kur ir įsikūrusi redakcija, tad galiu tik geru žodžiu paminėti ne tik šį laikraštį, bet ir patį „Naujienų“ kolektyvą. Daug metų dirbanti stipri komanda paliečia įvairias temas, tad kažkokių naujų rubrikų nepasigendu.

Smagu, kad ir jaunimas papildo jų gretas. Straipsnių įvairovė skaitytojams – tik į naudą.“

 

Stanislovas, vyr. energetikas:Dirbu „Achemoje“, tai kaip neskaitysiu „Naujienų“? Šaunu, kad darbovietė platina leidinį, nereikia patiems pirkti. Nemeluosiu, perskaitau visą laikraštį – nuo pradžios iki pabaigos. Nieko jame nepasigendu, randu visko po truputį. Laikraštis negali būti itin didelės apimties, tuomet jis gali prarasti savo patrauklumą. Džiugu, kad ir reklamos yra.

Nors dabar viską galima rasti internete, bet vyresnioji karta mažiau naudojasi internetu, tad laikraštis – puiki galimybė surasti informaciją. O jauni žmonės gimė „su elektronika“. Jiems nekrenta iš rankų telefonai, planšetės, tad pritraukti skaityti laikraštį, manyčiau, nebus taip paprasta. Nebent būtų galima tai padaryti kokia nors žaidimo forma, tai turėtų būti labai originalu ir patrauklu jaunajai kartai. Jiems šiandien laikraščiai kaip mums – senovinės skaros. Popieriniai leidiniai ateityje neišnyks, bet bus labai brangūs, taps kaip rankraštis.“

Diana, rūbininkė: „Naujienos“ – mano mėgstamas laikraštis. Skaitau nuo pradžių iki pabaigos, visos temos ir rubrikos įdomios. Pasigendu tik receptų, juk žinote, moterys mėgsta gaminti, tad jei jos atras ir jų, laikraštis bus subalansuotas visapusiškai.

Kad „Naujienos“ turi ir savo internetinę svetainę jonavosnaujienos.lt, sužinojau tik šiandien. Dabar atsiversiu internete ir šį portalą. Manau, kad žurnalistai tiek rajone, tiek visoje šalyje gyventojus informuoja gerai, mes operatyviai sužinome apie įvairius įvykius.“

 

Asta, ekonomistė: „Kadangi esu achemietė, skaitau „Naujienas“ darbovietėje, kuri jas prenumeruoja. Leidinys įdomus, analitiškas. Kritikos jam tikrai neturiu. Puiku, kad ir reklamos joje yra, o jos iš tiesų ir reikia. Pavyzdžiui, apie tai, kad Sporto arenoje vyks kalėdinė mugė, sužinojau tik perkaičiusi „Naujienų“ laikraštį. Daugiau jokios informacijos apie jį neradau, tą patį girdėjau ir iš kitų žmonių. Todėl skelbimai tikrai naudingi.

Nors daug informacijos randu interneto portaluose, bet man maloniau skaityti popierinį leidinį. Tiesa, ne visada laikraštį turi po ranka, o galimybė pasinaudoti internetu yra kur kas didesnė. Kartais portaluose greitai pateikta operatyvi informacija būna ne visada iki galo išanalizuota, išgryninta, tad svetainėse dirbantiems žurnalistams reikėtų kruopščiau rengti straipsnius. Per skubėjimą padaroma nemažai klaidų.“ 

Jolanta, aplinkosaugos specialistė: „Naujienos“ galėtų pateikti daugiau aktualijų, pavyzdžiui, kas rajono Savivaldybėje vyksta, kokie nutarimai priimami. Mat šiandien daug informacijos pateikiama, tačiau ne visada ją žmonės suranda.

Naudinga rubrika „Klausk, kas Tau rūpi“, kurioje žmonių užduoti klausimai pasiekia rajono valdžią ir kitas institucijas.

Pati „Naujienas“ perku ne visada, dažniau skaitau respublikinius leidinius, retsykiais paskaitau informaciją portaluose, tačiau laikraščio man reikia labiau, esu senosios kartos žmogus, pripratusi prie spausdinto žodžio.“

 

Stasys, pensininkas: „Visą informaciją apie Jonavą ir rajoną gaunu iš „Naujienų“ ir kabelinės televizijos „Avva“ parengtų žinių.

„Naujienas“ skaitau nuo pat šio leidinio pradžios. Per tuos metus jis tikrai keitėsi, tobulėjo. Džiugina, kad visuomenės informavimo priemonės nestovi vietoje.

Jonaviečiams reikia tokio laikraščio, kuris nušviestų rajono įvykius, rašytų mums aktualiomis miesto temomis. Norisi informacijos apie vietinius įvykius, o apie šalies ar pasaulio dalykus siūlyčiau publikuoti mažiau, visa tai galima rasti kituose leidiniuose, interneto portaluose, galiausiai viską sužinome ir iš televizijos.“ 

 

Rūta, mama: „Naudojuosi visomis socialinėmis medijomis, internetinėmis svetainėmis, tai laikraščių dažniausiai neskaitau. Nebuvo tokios tradicijos šeimoje – tėvai laikraščių nepirkdavo, todėl ir pati nematau būtinybės. Manyčiau, vaikai elgiasi panašiai, kaip jų tėvai. Todėl ir nėra įpročio skaityti popierinės spaudos. Visą informaciją randu viešojoje erdvėje.

„Naujienų“ straipsnius randu socialiniuose tinkluose „Facebook“. O norint pritraukti didesnį skaičių skaitytojų, manyčiau, reikėtų organizuoti įvairius žaidimus, loterijas. Laikraščių populiarumas tarp jaunimo tikrai mažėja, ateityje laikraštis taps kaip popierinis laiškas, o jų šiandien siunčiama išties mažai, juos jau užgožė elektroniniai laiškai.“

K. Putelio nuotraukos

KOMENTARAI