Kad fejerverkai netaptų nelaimės priežastimi

Kad fejerverkai netaptų nelaimės priežastimi

Nenumaldomai artėja Naujųjų metų sutikimas. Palydint senuosius, dangus sutviskės naujametiniais fejerverkais, o jais pasigrožėti į gatves išeis daugybė žmonių. Visgi šis švenčių atributas gali tapti ir sužalojimų, nelaimių priežastimi, todėl būtina laikytis tam tikrų saugumo taisyklių.

Kelionė senuoju pašto keliu įamžinta fotoalbume
Jonavos sporto arenoje – kalėdinis koncertas „Kartu – mes NATO“
Pensijos kaupimas: vieni tvirtai apsisprendę, kiti – dvejoja

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja, kad kasmet per šventes gaisruose žūsta net keletas žmonių. Viena iš šventiniu laikotarpiu kylančių gaisrų priežasčių yra neatsargus pirotechnikos priemonių naudojimas. Taip pat šventiniu laikotarpiu padaugėja žmonių, kuriuos sužaloja fejerverkai ar petardos.

Siekiant išvengti nelaimių – būtina elgtis atsargiai: nežaisti su jomis, nesinešioti jų kišenėse, nelaikyti šalia krosnių, radiatorių, nemėtyti, netrankyti. Būtina apsaugoti vaikus, todėl reikia užtikrinti, kad jie, būdami vieni namuose, negalėtų liesti pirotechnikos priemonių. Taip pat fejerverkus ir petardas reikia leisti tik nuo kieto bei lygaus paviršiaus, atviroje teritorijoje, kuo toliau nuo namų ir automobilių. Jei  pirotechnikos priemonės leidžiamos tamsiu paros metu, reikia pasišviesti žibintuvėliu.

Saugumo reikalavimai ir taisyklės skiriasi priklausomai nuo naudojamų pirotechnikos gaminių. Naudojant daugiašūvias baterijas, jas reikia statyti ant kieto, lygaus paviršiaus ir tik tada uždegti dagtį. Naudojantis raketomis, reikia įstatyti kotą į gerai įtvirtintą vertikalų stovą, kuris būtų pastatytas ant lygaus ir kieto pagrindo. Tada galima uždegti dagtį. Pirotechnikos priemonės, kurios vadinamas vulkanais/ fontanais taip pat reikia statyti ant lygaus ir kieto, nedegaus paviršiaus. Romėniškos žvakės pritvirtinamos prie vertikalaus kuolo, kuris turi būti įtvirtintas žemėje. Tik tada galima uždegti dagtį. Suktukus reikia paguldyti ar pastatyti ant kieto paviršiaus, naudojimo instrukcijoje parodyta kryptimi. Visais atvejais būtina atsitraukti saugiu atstumu – 25 metrus.

Jei pirotechnikos gaminys neiššovė, neikite prie jo mažiausiai 5 minutes arba tiek, kiek nurodyta instrukcijoje. Jokiu būdu negalima jo ardyti, bandyti uždegti iš naujo. Tokį gaminį būtina panardinti į vandenį, įdėti į maišelį ir išmesti į šiukšlių konteinerį.

Naujametinę naktį svarbu pagalvoti ir apie savo augintinius. Fejerverkų garsas ir ryškios šviesos gali išgąsdinti jūsų keturkojį draugą, todėl naujųjų sutikimo naktį, jį laikykite namuose.

Nepamirškite, kad fejerverkus ir petardas draudžiama naudoti poilsio metu nuo 22.00 val. iki 8.00 val., išskyrus švenčių dienas bei masinius pramoginius renginius. Draudžiama pirotechnikos priemones naudoti ne pagal paskirtį, apsvaigus nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų.

Antrajai ir trečiajai kategorijai priklausančius fejerverkus galima naudoti ne arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo įstaigų, šarvojimo patalpų ir kitų Savivaldybės tarybos nustatytų vietų.

 

Parengta pagal Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informaciją

 

KOMENTARAI