Justas: „Noriu prisidėti prie mokyklos tobulinimo“

Justas: „Noriu prisidėti prie mokyklos tobulinimo“

Jonavietis Justas Sakalauskas – naujasis Jeronimo Ralio gimnazijos prezidentas. Nors vaikinui tik šešiolika metų, jis tvirtai žino, ko nori gyvenime, priklauso Šaulių sąjungai, mėgsta aktyvų laisvalaikį ir džiaugiasi nauju iššūkiu – būti mokyklos prezidentu. Kviečiame su juo susipažinti.

Geriausiems gimnazistams – padėkos ir dovanos
Jaunieji atlikėjai tarptautiniame konkurse įvertinti diplomais
Barupės Erasmus+ projekto komanda grįžo iš Ispanijos

– Trumpai papasakok apie save.

– Man 16 metų, užsiimu plentinių dviračių sportu, triatlonu, slidinėjimu bei kita aktyvia veikla. Priklausau Kauno apskrities Vytauto Didžiojo antrosios rinktinės Jonavos Justino Vareikio 211 šaulių kuopai, einu skyriaus vado pareigas. Dalyvauju lyderystės mokymuose, įvairiuose naktiniuose, orientaciniuose, taktiniuose žygiuose, taip pat kuopos pratybose, kuriose tobulinu praktines tiek vadovavimo, tiek kitas taktikas. Esu kasmetinio, tradicija jau tapusio žygio „Iš Kalėdų į Naujuosius“ vienas iš organizatorių. Nemažai savanoriauju bei padedu organizuoti renginius.

 – Mėgsti aktyvų laisvalaikį, o dabar esi ir mokyklos prezidentas. Kokios gimnazijos prezidento pareigos ir kaip viską spėji?

– Mano darbas – koordinuoti didžiąją dalį mokyklos renginių organizuojančios tarybos veiklą, atstovauti mokinių interesams įstaigos administracijoje bei reprezentuoti gimnazijos vardą šalyje. Kadencija trunka pusantrų metų. O laikotarpių būna visokių, pavyzdžiui, gruodis buvo pilnas renginių. Pavasarį jų kiek mažiau, bet darbo niekada netrūksta – svarbu tinkamai planuoti laiką, ir viskas pavyks.

 – Kodėl norėjai būti gimnazijos prezidentu ir kokie tavo nauji tikslai?

– Man patinka mokykla, kurioje mokausi, noriu prisidėti prie jos tobulinimo. Tai man puikus iššūkis, nes įgysiu nemažai patirties, kuri pravers ateityje. Mano didžiausi tikslai – kurti naujas užklasines veiklas bei tobulinti aplinką. Norisi labiau suartinti mokinius ir mokyklą –gerėtų lavinimosi kokybė.

 – Kokie didžiausi iššūkiai tave pasitiko tapus mokyklos prezidentu?

– Mokinių taryboje tenka dirbti su visokiais žmonėmis. Skiriasi nuomonės, kiekvienam aiškinti reikia skirtingai, todėl nelengva visiems įtikti. Tad sunkiausias darbas ir yra tas vadovavimas komandai. Manau, tai tik laikinas dalykas, tikiuosi, pavyks vieniems kitus perprasti.

– Ką tau reiškia Jonava? Ar po mokslų planuoji išvykti?

– Jonavoje gyvenu nuo pat gimimo, mačiau kaip ji keitėsi, man patinka pokyčiai. Kaip aktyvų laisvalaikį mėgstantis žmogus džiaugiuosi dviračių takų gausa, slidinėjimo centru, tvarkingu baseinu, Sporto arena. Netrūksta ir kultūrinių renginių – galima pamatyti gerų spektaklių, pasiklausyti puikių kolektyvų koncertų. Siekdamas aukštojo išsilavinimo, tikriausiai kuriam laikui turėsiu palikti Jonavą, galbūt ir Lietuvą. Neatmetu galimybės studijuoti užsienyje – eisiu ten, kur bus geriausia. Bet niekada neužmiršiu tėviškės – į ją tikrai sugrįšiu.

– Kokie didžiausi tavo ateities tikslai ir norai?

– Siekiu likti neužmirštas, noriu nuveikti daug, nebūti tuo, kuris tiesiog „atsėdėjo“, nosį nuo laurų užrietęs, ir nieko nepatobulino, nepadarė naujo. Norėčiau kuo prasmingiau praleisti savo gyvenimą, tai puiki galimybė padaryti ką nors naudingo kitiems. Tikiuosi, man ir pavyks, viliuosi nuveikti daugiau, negu esu suplanavęs.

 – Ačiū už pokalbį. 

Kalbėjosi Gabija AUGUSTINAITĖ, „Naujienų“ praktikantė

 

KOMENTARAI