„Jonavos vandenys“  geranoriškai palaikė idėją„Jei šią iniciatyvą palaikytų dar daugiau pilietiškai nusiteikusių vadovų, tuomet ir seniūnijos keliai būtų geresni“, – įsitikinęs seniūnas R. Gudonavičius. Kęstučio Putelio nuotr.

„Jonavos vandenys“ geranoriškai palaikė idėją

Daugiausiai rūpesčių kaimo seniūnams kelia keliai, kurių dėl lėšų stygiaus seniūnijos pačios nepajėgia sutvarkyti. Kulvos kraštui vadovaujantis Ramūnas Gudonavičius ėmėsi iniciatyvos – prie kelių remonto siūlo prisidėti įmones, bendroves, verslininkus bei ūkininkus.

Saugaus eismo reikia ne tik žmonėms, bet ir… gyvuliams
Vasario 16-osios renginiai Jonavoje
Jonavos policija kviečia į pasitarimą

„Kulvos seniūnijos žinioje – apie 130 km vietinių kelių. Visi prisimename, kad pernai buvo lietinga vasara, lietaus nestokojo ir ruduo. Laukuose užaugintą produkciją reikėjo pargabenti į sandėlius, vėliau ją parduoti. Be technikos apsieiti neįmanoma. Tad kai kurie seniūnijos keliai buvo sumaitoti, išmuštos didelės duobės“, – sakė R. Gudonavičius.

Anot jo, gaunamų lėšų nepakanka suremontuoti visus kelius, didžiąją finansų dalį „suvalgo“ greideriavimas, kita priežiūra. „Pagal galimybes stengėmės pagerinti kai kurių kelių būklę  – pažvyravome, palyginome duobes Dijokiškių, Sangailiškių kryptimis, kai kuriose kitose atkarpose. Tačiau to nepakanka. Kilo idėja paraginti bendroves, įmones, ūkininkus, intensyviai eksploatuojančius seniūnijai priklausančius kelius, kad prisidėtų prie jų tvarkymo. Stebuklų neprašome. Kieno sunkiasvorė technika išmušė duobę, tas ją ir turėtų išlyginti“,  – dalijosi nuomone seniūnas.

Į tokią seniūnijos iniciatyvą teigiamai reagavo bendrovės „Jonavos vandenys“ administracija, vadovaujama Mindaugo Sinkevičiaus. Mat šiai įmonei priklausanti dumblo kompostavimo aikštelė yra įsikūrusi Kulvos seniūnijos Gineikių kaime. Beveik kasdien čia sunkiasvorės mašinos, nepaisydamos gamtos sąlygų, iš Jonavos nuotekų valymo įrenginių veža dumblą.

„Atsižvelgdami į tai, kreipėmės į bendrovės „Jonavos vandenys“ vadovą, išsakėme jam šią problemą ir išgirdome teigiamą atsakymą – įmonė pasirūpino, kad kelias į Gineikių aikštelę būtų sutvarkytas. Dėkojame jos direktoriui už geranorišką požiūrį. Norėtųsi, kad šios bendrovės pavyzdys užkrėstų ir kitus“, – sakė pašnekovas.

Pasak  M. Sinkevičiaus, tai so­cia­liai atsakingas įmonės žings­­nis. „Nors kelią į šią aikštelę  prižiūri Kulvos seniūnija, bet, suprasdami, kad beveik kas parą veždami dumblą ne­pa­geriname žvyrkelio būklės, geranoriškai sutikome prisidėti“, – akcentavo M. Sinkevičius.

Seniūnas pasidžiaugė, kad padėti remontuoti kelius ketina ir Ramūno Mačiulio vadovaujamos „Verslo vizijos“, taip pat daugiau sudėtingą situaciją vertinančių ūkininkų ir verslo žmonių.

„Jei šią iniciatyvą palaikytų dar daugiau pilietiškai nusiteikusių vadovų, tuomet ir seniūnijos keliai būtų geresni“, – įsitikinęs seniūnas R. Gudonavičius.

 

KOMENTARAI