Jonavos rajono neįgaliesiems – naujas autobusasSavivaldybės atstovai ir autobuso šeimininkai – jau prie savo garažų. Kęstučio Putelio nuotr.

Jonavos rajono neįgaliesiems – naujas autobusas

Praėjusios savaitės ketvirtadienis Jonavos nevyriausybinėms organizacijoms įsimins kaip itin džiugaus jaudulio diena. Nuo šiol jų poreikiams tarnaus naujas autobusiukas „Ford Transit Custom“, kurį Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos valstybės turto panaudos sutartimi patikėjo mūsų rajono Neįgaliųjų draugijai.

Sausra toliau alina ūkius, bet situacija miškuose gerėja
Biblioteka veikia ir prie „užburto knygų kalno“
SEK: po ilgos pertraukos – prašymų ir pasiūlymų šūsnis

Autobusiukai – ne vien transporto priemonės. Anot raktelius mūsų atstovams įteikusio ministro Lino Kukuraičio, tai ir langas į pasaulį, ir lengvesnis važiavimas į darbą, pas gydytojus, net į koncertus. Be to, anot ministro, šis projektas – vienas iš būdų sutelkiant valstybės, savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų darbą.

Pernai 20 savivaldybių jau gavo tos pačios markės autobusus, šiemet šios transporto priemonės pasiekia dar 20 savivaldybių, tarp jų ir mūsų rajoną, kitąmet patogieji „fordukai“ nukeliaus į likusius rajonus.

„Džiugu, kad gauta mašina tokia patogi, šiuolaikiška. Joje devynios vietos, tarp kurių telpa trys su ratukais. Manau, kad prireikus galėsime pavėžėti ir kitų nevyriausybinių organizacijų žmones, padėsime lankantiems dializės procedūras žmonėms, pagal savo veiklas palaikysime glaudesnius ryšius su kaimų, kitų rajonų neįgaliaisiais“, – džiaugėsi draugijos pirmininkė Valerija Lopetienė.

„Norėtųsi, kad Savivaldybės technikos kiemą papildęs naujasis automobilis ne penkerius metus, kaip nurodyta sutartyje, o ilgiau tarnautų mūsų nevyriausybinių organizacijų poreikiams“, – sakė perdavimo-priėmimo ceremonijoje dalyvavusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė.

„Radom vietą, kur statyti, sugalvosim, kaip ir išlaikyti, racionaliai eksploatuoti“, – pažadėjo Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

KOMENTARAI