„Jonavos“ naujokas J. Brisco: Luizianoje pabusdavome nuo šūvių garsoRobertas Brisco, jsk.lt nuotr.

„Jonavos“ naujokas J. Brisco: Luizianoje pabusdavome nuo šūvių garso

Į Jonavą atvykęs naujasis komandos įžaidėjas Johnas Robertas Brisco, būdamas vos 24 metų, per savo gyvenimą jau yra matęs visko. Tokios spalvingos ir gyvenimiškos patirties kupinos biografijos, ko gero, nėra turėjęs nė vienas Jonavos komandos krepšininkas. J. Brisco atvirai pasakojo apie sunkias sąlygas kriminaliame rajone.

Atkaklios atkrentamosios su draugiško susitikimo stiliumi
FK Jonavą palieka du žaidėjai, papildo gynėjas
Virvės traukikai sezoną pradėjo pergalėmis

Krepšininkas su tinklalapiu jsk.lt kalbėjo apie prisitaikymą prie Jonavos miesto ir prisiminė, kaip mokyklos laikais jis stengėsi gerai dainuoti.

Kai kurios pokalbio detalės nebus surašytos šiame interviu. Johnas atskleidė tokius dalykus kaip narkotikų platintojų kaimynystė ar tai, kad jis visada namuose privalėjo turėjo ginklą, nes nusikaltėliai iš gatvės visada galėdavo pasibelsti į duris.

Johnai, kaip jautiesi Lietuvoje ir Jonavoje?

Viskas yra tvarkoje, gyventi čia kol kas yra gera ir patogu, išskyrus keleto dalykų, tokių kaip skirtinga kalba ir tai, kad aš esu kitokios rasės atstovas. Tačiau čia žmonės yra malonūs, lietuviškas maistas yra skanus, nors miestas yra nedidelis, tačiau jame randu viską, ko reikia.

Užsiminei apie rasių skirtumą. Ar nejautei neigiamos reakcijos dėl to, kad esi juodaodis?

Tikrai nebuvo jokių problemų. Tik tai, kad žmonės iškart atkreipia dėmesį į mane, bet toks reiškinys turbūt yra dėl to, kad Jonavoje žmonės retai mato kitos rasės žmones. Jaučiuosi šiek tiek įžymus ir žinomas.

Bet juk tai yra malonu – jaustis žymiam ir žinomam.

Be abejonės, taip (šypsosi)

Ar Lietuva yra tavo pirma užsienio valstybė, kurioje gyveni ir žaidi krepšinį?

Anksčiau esu žaidęs Kosta Rikoje ir Meksikoje. Meksikoje buvo viskas gana panašu – nedidelė dalis žmonių kalbėjo angliškai, gavau daug dėmesio dėl to, kad esu iš JAV, žmonės labai norėjo su manimi bendrauti, ypač vaikai. Meksikoje gyvenau mieste, kuris dydžiu labai panašus į Kauną.

Papasakok apie savo vaikystę. Kur gimei ir kaip pradėjai žaisti krepšinį?

Gimiau JAV Luizianos valstijoje, mieste, kuriame buvo daug neturtingų žmonių, didelis smurto ir nusikalstamumo lygis, netgi buvo daug žudikų maniakų. Dažnai rytais prabusdavau nuo šūvių garso lauke. Pradėjau žaisti krepšinį būdamas vienuolikos metų. Iš pradžių žaidžiau amerikietišką futbolą. Bet mano brolis tuomet žaidė krepšinį, žiūrėjau į jį ir tuomet perėjau į krepšinį.

Tuomet mūsų šeima persikraustė į Teksaso valstiją. Lyginant su Luiziana, tai buvo rojus mums – sutikome daug protingų ir išsilavinusių žmonių, aš pradėjau mokytis mokyklose Teksase, buvau priimtas į krepšinio komandą, tapau starto penketo nariu, pradėjau treniruotis kasdien. (angliškai pasako – „Practice, practice, practice every day“). Tada gavau koledžo stipendiją kaip krepšininkas, tačiau kartu ir dainuodavau chore.

Tu dainavai? Koks muzikos stilius tau labiausiai patinka?

Patinka indie muzika, dub stepas, ­hip hopas, repas.

Ar turi idealą krepšinio aikštelėje, žaidėją, į kurį norėtum lygiuotis?

Taip. Mano idealas yra Chrisas Paulas, ilgai žaidęs „Los Angeles Clippers“, dabar perėjęs į „Houston Rockets“.

Kokias savo stipriausias puses aikštėje galėtum įvardyti?

Manau, kūrybiškumas, žaidimas gynyboje ir tai, kad aš stengiuosi kiekvienoje situacijoje sudaryti kuo geresnis sąlygas komandos draugams.

Johnai, matėme tavo pirmąjį mačą „Jonavos“ gretose prie „Tauragės“ ekipą. Žaidei tikrai puikiai, įmetei kelis svarbius metimus, nuostabiai žaidei gynyboje.

Stengiausi pajusti žaidimą, pajusti atmosferą ir suprasti komandos draugus. Taip pat norėjau iki galo suprasti, ko iš manęs nori treneris. Lemiamomis minutėmis supratau, kad reikia imtis iniciatyvos ir įmesti. Aš apskritai galiu įmesti nesunkiai, bet iš pradžių norėjau pajausti kitus komandos žaidėjus.Brisco išskyrė kitą „Jonavos“ legionierių Ebuką Anyaorah kaip gana svarbų faktorių prisitaikant Lietuvoje. Šie du žaidėjai yra ne tik partneriai aikštėje, bet ir kartu gyvena tame pačiame bute Jonavoje.

„Kai tik susitikome su Ebuka, iškart pasisveikinome ir apsikabinome. Man lengviau, kai komandoje yra dar vienas amerikietis. Mes mokome vienas kitą – jis man duoda pamokų, kaip įmesti taškus, aš jį mokau būti kūrybiškumo žaidžiant. Kasdien kartu einame krepšinio į salę tobulintis“, – sakė J. Brisco.

Įdomu tai, kad „Jonavos“ įžaidėjo pusbrolis yra vienas geriausių NBA žaidėjų – Paulas Milsappas iš „Denver Nuggets“.

„Mes dažnai susitikdavome, dažnai kartu žaisdavome krepšinį“, – pasakojo gynėjas.Brisco specialybė – krepšinio treneris.

Laisvalaikį Jonavoje jis leidžia skaitydamas knygas apie krepšinį ir nuolat žiūrėdamas krepšinio rungtynes. Tačiau svarbiausia – jis neleidžia sau atsipalaiduoti ir krepšinio aikštėje stengiasi praleisti kuo daugiau laiko.

„Stengiuosi, kad laisvalaikio nebūtų per daug“, – teigė jis.

 

www.jsk.lt informacija 

KOMENTARAI