Ir antrasis rinkimų turas parankesnis buvo Eugenijui Sabučiui. Kęstučio Putelio nuotr.

Jonavos meru išrinktas Eugenijus Sabutis

Baigėsi beveik pusmetį trukęs Jonavos mero rinkimų laukimas. Sekmadienį Jonavos rajone vyko antrasis turas. Dėl mero posto jame varžėsi Socialdemokratų partijos kandidatas Eugenijus Sabutis ir Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Osauskas. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rajono meru išrinktas E. Sabutis, pastaruoju metu dirbęs laikinuoju meru.

Smarvės įkalintų jonaviečių ramybė – ūkininkės rankose
Urėdijų reforma: Jonavos miškininkus kankina nežinia
Maras: tūkstančiai tonų mėsos – po velėna

Susumavus Jonavos rinkimų apygardos Nr. 10 rezultatus visose 26-iose apylinkėse, paaiškėjo, kad už E. Sabutį balsavo 5605, arba 77,49 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų, už R. Osauską –1569 (21,69 proc.) rinkėjų.

Pakartotiniame balsavime mūsų rajono gyventojų aktyvumas, buvęs stebėtinai mažas ir pirmajame ture, dar sumažėjo. Iš 36679 turinčių rinkimų teisę gyventojų balsavo 7233, kas sudaro 19,74 proc. rinkėjų (pirmajame ture  balsuoti atėjo 26,73 proc. jonaviečių).

Iš trijų šalies apygardų, kuriose sekmadienį vyko rinkimai, Jonavoje žmonės buvo pasyviausi. Štai Šakių rajone, kur taip pat buvo renkamas meras, į rinkimus atėjo apie 37 proc. gyventojų, Seimo nario rinkimuose Anykščių-Panevėžio apygardoje balsavo 24,3 proc. rinkėjų.

Užsidarius balsavimo apylinkėms, vėlai vakare, Savivaldybės posėdžių salėje buvo surengta spaudos konferencija rinkimų rezultatams aptarti. Joje dalyvavo rinkimų komisijos pirmininkė Rasa Raicevičienė, mero posto siekę E. Sabutis ir R. Osauskas, taip pat policijos pareigūnas Eirimas Pečeliūnas ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovas Justinas Rizgelis.

Pasak policijos pareigūno, rinkimų metu pažeidimų nebuvo užfiksuota. „Baltųjų pirštinių“ atstovas pasidžiaugė, kad rinkimai Jonavoje vyko skaidriausiai iš visų apygardų. Ir palinkėjo per kitus rinkimus – tik didesnio gyventojų aktyvumo.

Naujasis rajono meras E. Sabutis prisieks artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje, kuris įvyks gegužės 25 d.

KOMENTARAI