Jonavos jaunieji futbolininkai užsitikrino vietą elitinėje lygoje

Jonavos jaunieji futbolininkai užsitikrino vietą elitinėje lygoje

2018 metų Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos organizuoti įvairiausių lygių čempionatai artėja į pabaigą. Įvairiausių amžiaus grupių pirmenybėse dalyvauja ir FK „Jonava“ jaunieji futbolininkai. Paskutiniąsias sezono rungtynes sužaidė U-16 pirmosios lygos (šešiolikmečiai ir jaunesni) futbolo komandos.

Europos čempionatui besiruošiant: jaunių rinktinės ir Jonavos RK „Tauras“ dvikova
Šachmatų draugijai – treji
Įvarčių lietuje „Vikingai“ parbloškė Gargždų klubą

Viso sezono eigoje šio amžiaus grupėje jaunieji futbolininkai varžėsi dvejuose regionuose: Vakarų/Šiaurės ir Pietų/Rytų.  Pirmojoje grumėsi tik 7, o antrojoje – 11 komandų. Būtent tarp šių ekipų savo pajėgumą demonstravo Pauliaus Vizbaro treniruojamas jaunimas.

Sezono pradžia jonaviečiams buvo ne itin sėkminga. Po kelių lygiųjų ir pralaimėjimų, įsiterpė solidi pergalė prieš Kauno FM „Fortūna-FK „Stumbras“ vienuolikę (10:0). Po to, kai buvo patirti du pralaimėjimai iš eilės, iš kurių vienas Vilniaus „Žalgiris B“ komandai net 0:8, Jonavos jaunieji futbolininkai įsibėgėjo. Kaip kalbėjo ekipos treneris P. Vizbaras, tiesiog žaidė futbolą ir neskaičiavo pergalių. Jos pasipylė kaip iš gausybės rago ir nepastebimai buvo pasiekta net dešimt pergalių iš eilės. Tarp jų buvo ir gan solidžių su pelnytais 9 ar net 12 įvarčių.

Pasibaigus sezonui paaiškėjo, jog jonaviečiai pasivijo net ir lyderius žalgiriečius, bet užimti pirmosios vietos pritrūko taškų.

Galutinė Pietų/Rytų regiono turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1.Vilniaus FK „Žalgiris B“                              20        15        2          3          121-28 47

2.FK „Jonava“                                                 20        14        3          3          90-34   45

3.Kauno SM „Tauras“                                      20        14        2          4          85-36   44

4.Vilniaus FM „Žaibas“                                    20        12        4          4          79-34   40

5.Visagino SC                                                    20        12        2          6          103-55 38

6.Alytaus FA „Dainava“                                   20        8          6          6          47-36   30

7.Ukmergės SC                                                  20        7          1          12        48-59   22

8.Šalčininkų raj. FTK „Šaulys“                        20        7          1          12        57-85   22

9.Vilniaus „Milan Akademija“                         20        6          0          14        62-80   18

10.Kauno FM „Fortūna-FK „Stumbras“         20        2          1          17        22-120 7

11.Vilniaus FK „Granitas“                                20        2          0          18        20-167 6

Rezultatyviausiu šio grupės futbolininku tapo „Žalgiris B“ komandos žaidėjas Jogintas Čižys, pelnęs net 37 įvarčius.

Vakarų/Šiaurės regione varžybos vyko tarp septynių ekipų. Jos nebuvo itin rezultatyvios, tačiau Kelmės VJSM klubui užteko, kad tapti regiono nugalėtojais. Būtent šių dviejų regionų nugalėtojai turėjo susitikti finaliniame mače, bet Vilniaus „Žalgiris B“ savo komandą turi elitinėje lygoje, todėl vieta buvo perleista FK „Jonava“ komandai.

Lietuvos VJFA U-16 pirmosios lygos čempionato superfinale susitiko Kelmės ir Jonavos komandos. Pirmoji dvikova vyko Kelmėje, tačiau jau ten P. Vizbaro jaunieji jonaviečiai įrodė verti nugalėtojų vardų. Dukart pasižymėjęs Nojus Semionovas ir po kartą Evaldas Dranseika bei Edgaras Liudžius leido FK „Jonava“ jaunimui švęsti pirmąją tarpusavio pergalę (4:0).

Praėjusį penktadienį vyko atsakomasis mačas jau Jonavoje. Dirbtinės dangos aikštelėje P. Vizbaras savo auklėtinius vėl nuteikė kovai, nes patikėti pergale tikrai buvo per anksti. Visgi, jonaviečiai ir šį kartą turėjo aiškią persvarą ir pasiekė pergalę tokiu pat rezultatu 4:0 (du įvarčius pelnė Dominykas Daunoravičius, po vieną – Ernestas Jakubėlis ir Danielius Martynaitis).

FK „Jonava“ futbolininkai ne tik iškovojo pagrindinį pirmenybių trofėjų, bet ir gavo šansą kitąmet žaisti aukščiausiame jaunimo (U-17) divizione.

Po varžybų LVJFA prezidentas Vytautas Vaškūnas bei jo pavaduotojas Algirdas Kvalkauskas kartu su FK „Jonava“ jaunimo ugdymo programos vadove Dalia Venckevičiene komandoms įteikė taures, o žaidėjams – medalius.

Treneris P. Vizbaras džiaugiasi šiuo pasiektu rezultatu ir su nerimu mąsto apie kitų metų elitinę lygą, nes ir šiemet jo ekipai (Domas Kaunietis, Oskaras Chaneckas, Evaldas Dranseika, Gediminas Korsakovas, Oskaras Migauskas, Rokas Bartošius, Dominykas Daunoravičius, Evaldas Dūda, Ernestas Jakubėlis, Edgaras Liudžius, Danielius Martynaitis, Arnas Neimantas, Nojus Semionovas, Dovydas Černiauskas) laimėti pirmąją lygą padėjo Gedimino Zdanevičiaus treniruojami metais ar net dviem jaunesni futbolininkai (Džiugas Šlušnys, Airidas Kabošius, Ervinas Semionovas, Nedas Sakalauskas, Nedas Matačiūnas, Justinas Liktaravičius, Rusnius Ragelis, Titas Paškevičius

Įdomus faktas ir tai, jog LVJFA pirmojoje lygoje superfinalus pasiekė dar dvi Jonavos jaunųjų futbolininkų komandos. U-15 amžiaus grupės superfinale FK „Jonava“ grumsis su Mažeikių FK „Atmosfera“ (Jonavoje – lapkričio 8 d. 14 val.), o U-17 – su Telšių FC „Džiugas“ ekipa (Jonavoje – lapkričio 3 d. 13 val.). Nugalėtojai pateks į SHARP Elitinę jaunių lyga.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI