Jonavos abiturientai pasirinko studijuoti įvairias specialybes

Jonavos abiturientai pasirinko studijuoti įvairias specialybes

Išleistuves atšventę Jonavos Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijų abiturientai neturi kada atsipūsti: jiems prieš akis kitas svarbus gyvenimo etapas – studijos. „Naujienos“ pasidomėjo, kokias specialybes pasirinko būsimi studentai.

„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ – kas vyksta mūsų progimnazijoje?
Kiekviena patirtis ugdo moksleivius kaip asmenybes
„Lietavos“ pagrindinėje mokykloje – skaitymo diena

Pakels sparnus

Senamiesčio gimnazijos abiturientės Karolinos Daliūnaitės svajonė išsipildė – nuo rudens Birminghamo universitete Anglijoje ji studijuos kulinarijos menus ir vadybą.

„Kulinarijai jaučiu didelę aistrą, maisto gaminimu domiuosi jau daug metų. Specialybę pasirinkau pati, skatino didelis susidomėjimas. Esu įsitikinusi, kad tai perspektyvi ir sparčiai auganti industrija visame pasaulyje“, – pasirinkimo priežastį atskleidė jonavietė.

Užsienyje mergina tikisi įgyti teorinių ir ypač praktinių žinių, padėsiančių įgyvendinti ateities tikslus ir svajones. „Iš tiesų yra kiek baisu pradėti studentišką gyvenimą, nes jis yra visiškai kitoks nei iki šiol gyventas, reikalaujantis daug daugiau savarankiškumo ir atsakomybės. Tikslių planų dar neturiu, ką veiksiu po studijų, tačiau būtų šaunu sukurti savo verslą, atidaryti restoraną ar konditerijos parduotuvę“, – planais pasidalijo buvusi gimnazistė.

Meilė lietuvių kalbai

Senamiesčio gimnazijos abiturientas Jonas Stepšys nuo rudens studijuos lietuvių filologijos ir leidybos studijų programą Vytauto Didžiojo universitete.

„Savo pasirinkimu esu labai patenkintas, kadangi dar būdamas gimnazijoje, žinojau, kokią specialybę pasirinksiu. Man patinka skaityti knygas, domėtis literatūra. Mane paskatino priimti šį sprendimą buvusių lietuvių kalbos mokytojų pamokos. Būdavo labai gera matyti su kokia didele aistra pedagogės kalba apie autorius, aiškina gramatikos taisykles. Būtent todėl ir aš perėmiau meilę lietuvių kalbai“, – užtikrintai kalbėjo jaunuolis.

Vaikino nuomone, humanitarai Lietuvoje gana nuvertinami. „Visgi daugėja žmonių, kurie nori mokytis kalbų, vertėjų paslaugos taip pat labai svarbios. Tačiau realybė tokia, kad lietuvių kalbos studijos nėra populiarios Lietuvoje. Palyginimui pateiksiu pavyzdį: į Kauno technologijos universiteto programų sistemas įstojo keli šimtai studentų, tuo tarpu mano studijų programoje tik daugiau negu dvidešimt studentų“, – teigė jis.

Jono įsitikinimu, laukia nemažai sunkumų studijuojant lietuvių filologiją. Programa ypač aukšto lygio, todėl vaikinas tikisi įgauti visas reikiamas žinias, sieks geriausio rezultato.

Studijos užsienyje

Jeronimo Ralio gimnazijos abiturientė Urtė Neimantaitė dvejus metus mokysis Džefersono koledže Jungtinėje Amerikos Valstijose. Mergina studijuos marketingo specialybę.

„Tai mane labai domina, kadangi apjungia ir tiksliąją, ir meniškąją mano pusę. Ši specialybė yra įvairiapusiška, turi daug pakraipų. O studijuoti užsienyje paskatino ir sporto siekiai, noras pakelti savo tinklinio lygį ir galimybė gaunant stipendiją mokytis už Atlanto“, – teigė jonavietė.

Iš pirmų dviejų studijų metų koledže Urtė tikisi praplėsti savo anglų kalbos žinias, pasiekti aukščiausią akademinį kalbos lygį. O po to įstojus į universitetą įgauti naujovių ir žinių marketingo sferoje.

Merginos nuomone, studentiškas gyvenimas – tai nauji draugai, savikritiškumo ir savarankiškumo ugdymas, nesibaigianti konkurencija, pagrįstos diskusijos ir kiti pojūčiai, linksmybės.

Po studijų jonavietė planuoja įsidarbinti Europiniame tinklinio klube, tęsti sportininkės karjerą, o dar vėliau būti marketingo specialiste ar turėti savo nedidelį verslą.

Domina matematika  

Senamiesčio gimnaziją baigusi Ieva Čaikauskaitė Kauno technologijos universitete studijuos  taikomąją matematiką.

„Pati dar tiksliai nežinau, ko noriu iš gyvenimo. Valstybinį matematikos egzaminą išlaikiau geriausiai, tad pabandžiau įstoti į taikomąją matematiką ir man pavyko. O ar patiks, tai ką studijuosiu, pamatysime po metų. Iš tikrųjų rinkausi tarp dviejų studijų – finansų draudimų ir pastarosios, tačiau draugų pastūmėta, išsirinkau studijuoti itin tikslų mokslą. Tikiuosi išmokti programuoti, lengva, manau, nebus“, – mintimis dalijosi mergina.

Jos nuomone, abiturientai nesirenka sunkių studijų.

„Dabar niekas nesirenka sunkaus kelio. Tačiau manoji specialybė nebus iš lengvųjų. Dauguma jaunų žmonių labiau nori pajusti studentišką gyvenimą nei daug ir uoliai mokytis. Žinoma, yra nemažai atsidavusių ir trokštančių įgauti mokslo žinių universitetuose ir kolegijose, ir manau, kas daug dirba, tas gyvenime ir nemažai pasiekia“, – nuomonę dėstė Ieva.

Sieja ateitį su verslu

Buvęs J. Ralio gimnazijos prezidentas Jonas Sadzevičius ilgai galvojo, kur stoti, jaunuolis pasirinko studijuoti Socialinių mokslų kolegijoje tarptautinį verslą anglų kalba. „Verslumas yra nuolatinis mokymasis, nes pasaulis keičiasi, tendencijos kinta, todėl ir mūsų aplinka keičiasi. Norint išlikti versle, reikia numatyti tendencijas ir sugebėti laiku prisitaikyti. Būtent tai ir priverčia žmogų nuolatos tobulėti, ieškoti kažko naujo ir be galo daug domėtis pasauliu. Tai mane itin domina. Detalė po detalės taip ir susidėjo noras ten stoti“, – teigė Jonas.

Pasak jonaviečio, verslas visuomet buvo ir bus populiarus tam tikrai daliai Lietuvos žmonių. „Čia – tokia specialybė, kuri visuomet bus perspektyvi, tačiau ne kiekvienas sugeba atrasti tą perspektyvumą. Pats turi kažką kurti ir galvoti jau studijų metu, kad po jų neliktum „už borto“. Šios studijos truks trejus metus, todėl jau nuo pirmų studijų dienų imsiuosi darbų. Tikiuosi, pagilinti savo žinias apie pasaulį, ateinančias tendencijas, apie patį verslą ir svarbiausia – nuolatos tobulėti“, – kalbėjo pašnekovas.

J. Sadzevičiaus įsitikinimu, studentiškas gyvenimas yra įdomus tuo, kad jaunas žmogus turi visišką laisvę ir vienintelis dalykas, kas jį varžo kažkur eiti, yra jis pats. „Tu nori pajausti studentiškų linksmybių, tačiau pats sau kartais to neleidi. Tad, manau, studentiškas gyvenimas yra kompromisų ieškojimas tarp to, ko tu nori ir tarp to, ką tau reikia daryti“, – teigė jis.

Patinka teisėsauga

Senamiesčio gimnazijos abiturientė Silvija Budriūtė džiaugiasi įstojusi į Mykolo Romerio universitetą, nuo rudens ji studijuos teisę ir ikiteisminį procesą.

„Esu labai patenkinta, nes viskas, kas siejasi su policija ir teisėsauga man labai patinka. Panašią specialybę mokosi ir mano vaikinas, iš jo daug sužinojau apie universitetą ir studijų programas, todėl šis universitetas tapo man dar artimesnis“, – pasakojo abiturientė.

Jos žodžiais, ši specialybė yra populiari ir į ją gana lengva įstoti, bet kartu ji unikali ir skirta tikrai ne kiekvienam, todėl daug studentų išeina iš šių studijų dar nebaigę. „Tikiuosi įgauti teisinių žinių, sužinoti viską, ko reikia dirbant teisėsaugos institucijose ir po mokslų noriu būti gera teisininkė. Galbūt pereisiu trijų mėnesių kursus policijos mokykloje, kad gaučiau teisę naudotis ginklu ir pilnavertiškai dirbti policijoje“, – užtikrintai kalbėjo ji.

Merginai studentiškas gyvenimas asocijuojasi su nerūpestingumu, linksmu gyvenimu bendrabutyje, bemiegėmis naktimis, krūva knygų ir sunkiomis paskaitomis, naujais draugais ir patyrimais. „Tai tarsi pereinamas laikotarpis į suaugusių gyvenimą, kai elgiamasi dar kvailai ir neapgalvotai, tačiau mokomasi ir stengiamasi“, – kalbėjo S. Budriūtė.

Čia savęs nemato

„Ralietė“ Enrika Monkevičiūtė rugsėjo pirmąją taps Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studente. „Mano studijų programa – maisto mokslas. Esu nepatenkinta savo sprendimu, nes norėjau ir labai tikėjausi, kad įstosiu į veterinariją, tad, manau, kad jei ne šiais, bent kitais metais tikrai perstosiu. Ši specialybė turi perspektyvų, tiesiog šiai dienai aš savęs ten nematau, bet pabandyti verta, galbūt visai patiks ir tai buvo ženklas, kad veterinarija ne man“, – savo poziciją dėstė mergina.

Vis dėlto studijų metais ji tikisi įgyti žinių, patirties, praktikos ir smagiai praleisti šiuos studijų metus. „Mano akimis studentiškas gyvenimas yra labai linksmas, nes juk tai – gražiausi mūsų gyvenimo metai, todėl šiuo metu iš gyvenimo reikia imti viską, kas tik įmanoma, ir pilnom saujom! Nauji veidai, draugai, aplinka –  permainos, kurios būtinos, vieną gyvenimo etapą pabaigėme, kai baigėme mokyklą, todėl reikia į naują pradžią eiti tik su šypsena“, – kalbėjo ji.

 

 

Asmeninio albumo nuotr.

KOMENTARAI