Jonavoje vyko Lietuvos diskgolfo taurės varžybos

Jonavoje vyko Lietuvos diskgolfo taurės varžybos

Retas žmogus žino, kas yra diskgolfas ir tuo labiau, kaip ši sporto šaka žaidžiama. Jau pavadinime galima suprasti, jog šis žaidimas vyksta golfo principu, tačiau ne su kamuoliuku ir lazda, o su diskais, kuriuos metant rankomis reikia pataikyti į specialiai tam sumontuotus krepšius. Būtent į Jonavą šį sekmadienį sugūžėjo šio sporto entuziastai, nes mūsų mieste vyko Lietuvos diskgolfo taurės varžybų III etapas.

Maratonininkas R. Kančys: esu bėgęs termometrui rodant -25 laipsnius
Pusmetį tarpusavyje kovoję tenisininkai išsidalijo apdovanojimus
Čempionato starte „Lietava“ šventė pirmąją pergalę

Lietuvoje diskgolfas pradėtas žaisti 2003 metais, tačiau iš pradžių sunkiai prigijęs sportas buvo žaidžiamas mėgėjiškai ir tik siaurame draugų ratelyje. 2014 metais susikūrus pirmajam diskgolfo klubui, po truputį daugėjo ir šios sporto šakos entuziastų. Kaip teigė Vilniaus diskgolfo klubo vadovas Skirmantas Bikelis, Lietuvoje bandžiusių žaisti diskgolfą šiuo metu yra vos 300 žmonių, kai tuo tarpu Estijoje šia sporto šaka užsiima net 10 500 asmenų.

Varžyboms – laikinas parkas Joninių slėnyje ir prie tvenkinių

Sekmadienį Jonavoje vykusiose Lietuvos diskgolfo taurės III etapo varžybose dalyvavo 66 sportininkai iš visų Lietuvos kampelių, taip pat dalyvavo sportininkė iš Baltarusijos. Specialiai šiam renginiui Šveicarijos diskgolfo klubas įrengė laikiną parką nuo Joninių slėnio iki antrojo tvenkinio. Šio klubo vadovė Mireta Jurgelevičiūtė teigė, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant susilaukti ir žiūrovų, kurie susidomėtų šiuo žaidimu ir galbūt ateityje norėtų įsitraukti į aktyvų dalyvavimą tiek žaidžiant savo malonumui, tiek vykstant į varžybas, nes eilę metų varžantis Šveicarijoje šio žaidimo neišvysta aplinkiniai.

Joninių slėnio ir tvenkinių teritorijoje buvo įrengta 18 krepšių, į kuriuos Lietuvos taurės dalyviai turėjo sumesti savo diskus per kiek įmanoma mažiau mėtimų. Profesionalams 18 krepšių reikėjo įveikti po dukart, vaikams ir naujokams buvo skirta po vieną ratą. Mūsų miesto viduryje išsidėstę tvenkiniai ir aplink juos esantys miškeliai labai pasitarnavo šių varžybų sėkmingumui – ne vienas sportininkas turėjo iššūkių, kad sėkmingai įveiktų sudėtingas organizatorių suruoštas diskgolfo trasas.

Jonaviečiai buvo svetingi

Mūsų rajono sportininkai buvo svetingi atvykusiems konkurentams – vienintelė M. Jurgelevičiūtė iškovojo pergalę moterų grupėje ir užėmė pirmąją vietą. Moterų grupėje prizininkėmis taip pat tapo Ieva Navickaitė (2 vieta, Zarasai) ir Nadezhda Memelova (3 vieta, Baltarusija). Veteranų grupėje pirmąją vietą iškovojo Raimondas Mikalkėnas (Kaunas), antras liko Tadas Uselis (Vilnius). Dėl trečiosios vietos sportininkai turėjo kautis papildomame etape, nes net trys sportininkai, tarp kurių – ir jonavietis Miroslavas Jurgelevičius, surinko po lygiai taškų. Vis dėlto papildomas turas buvo sėkmingas Andriui Navickui (Zarasai), kuris ir užėmė trečiąją vietą.

Vaikų grupėje (iki 15 metų) čempionu tapo Motiejus Navickas (Zarasai), už jo – antras liko Vėjas Ūselis (Vilnius) ir trečias Rojus Dainys (Zarasai). Vyrų grupėje Aurelijus Zinkevičius (Vilnius) pateikė staigmeną ir išstūmė varžybų lyderius nuo pirmosios vietos pakylos, 4 taškais pralenkęs savo varžovą, antrojoje vietoje likusį mūsų kraštietį Liną Strelkauską. Trečiojoje vietoje liko Gabrielius Gricius (Vilnius), kuris anksčiau savo laiku yra tapęs Europos jaunimo trečios vietos laimėtoju.

Lietuvos diskgolfo taurės III etapas nebūtų praėjęs be rėmėjų ir partnerių: Šveicarijos diskgolfo klubas visų sportininkų vardu dėkoja Jonavos rajono savivaldybei, UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriui Edmundui Mulokui ir direktoriaus pavaduotojui Rimvydui Aulasevičiui, „Guru Cafe“, „Piko Pica“, „superprice.lt“, „discsport.lt“, „Chilli discgolf club“, „Lazerių zonai“, „Rivauto“ direktoriui Ramūnui Plukui, IĮ „Techoera“, Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui, centro direktoriaus pavaduotojui Laurynui Gailiui, Jonavos sporto savanoriams ir „Lokės Pėdai“.

Tikimasi, kad mieste atsiras nuolatiniai diskgolfo krepšiai

Išbandžius laikinai įrengtus diskgolfo krepšius tikimasi, jog panašiose vietose Joninių slėnyje atsiras ir nuolatiniai krepšiai, kad visi norintys galėtų išbandyti šios sporto šakos teikiamą malonumą. Diskgolfas kaip ir Lietuvoje, taip ir Jonavoje nėra labai populiarus, retas žino, kas tai per žaidimas – M. Jurgelevičiūtė čia mato parkų trūkumo problemą: „Diskgolfo populiarumo didėjimui reikia ir parkų, ir viešinimo didėjimo. Kiek žmonių praeina, klausia: „Kas čia?“ Jie nori išbandyti. Pavyzdžiui, kiek žmonių žaidžia Estijoje… Vien tik dėl to, jog ten yra daug parkų. Mes turime tik vieną parką, kuris yra Šveicarijoje, žmonėms nepatogu nuvykti: jeigu atsirastų parkas miesto viduryje, manau, tada atsirastų ir daugiau žmonių, kurie susidomėtų ir bent jau išmėgintų diskgolfą, nes iki krepšių būtų patogesnis susisiekimas ir jonaviečiai galėtų aktyviai praleisti savo laisvalaikį.“ Šiuo klausimu labai pozityviai žiūri kūno kultūros ir sporto centras, todėl diskgolfo populiarumas ateityje gali tik didėti.

Arvido Šimulio nuotr.

KOMENTARAI