Jonavoje sparčiai plinta futbolo virusasPernai apsipratusi A lygoje šiemet „Jonava“ kels didesnius tikslus (priekyje – Julius Aleksandravičius). Romo Jurgaičio nuotr.

Jonavoje sparčiai plinta futbolo virusas

Prieš kelerius metus antrame Lietuvos futbolo divizione žaidęs Jonavos futbolo klubas, pernai debiutavęs aukščiausiojoje A lygoje, joje iš karto įsitvirtino tarp vidutiniokų. Dabar jonaviškiai džiaugiasi kylančiu futbolo populiarumu mieste ir jau žvalgosi, kaip prasikirsti langą į Europos taurių varžybas.

Tradiciniame turnyre – virš dviejų šimtų šachmatų entuziastų
Sezono starte – įspūdingos lygiosios Marijampolėje
Klubo gerbėjų nuomonė išklausyta – išrinktas naujas logotipas

2016 metų sezoną Jonavos futbolininkai A lygoje finišavo šeštojoje vietoje. Lygos debiutantai kėlė sau tikslą išsaugoti vietą aukščiausiame divizione, bet debiutas pranoko lūkesčius – paskutiniuose turuose jie jautėsi saugiai, o dėl išlikimo lygoje kovojo Utenos „Utenis“ ir „Kauno Žalgiris“.

Keitėsi treneriai

„Turėjome tikslą išlikti A lygoje ir jį pasiekėme likus dar devyniems turams iki sezono pabaigos. Sezonas buvo banguotas, tad jį vertinu devynetu“, – sakė Jonavos komandą pernai treniravęs Robertas Poškus.

Tačiau po žiemos atostogų nei šis treneris, nei jo asistentas iš Ukrainos Petro Kušlykas į Jonavą nesugrįžo.

Klubo vadovų sprendimu, vyriausiojo trenerio poste R. Poškų pakeitė kitas žinomas Lietuvos futbolo specialistas Donatas Vencevičius. Futbolininko karjeros metais jis 33 kartus atstovavo Lietuvos rinktinei, žaidė Vilniaus „Žalgiryje“, taip pat – Lenkijos, Danijos, Norvegijos, Švedijos ir Maltos komandose. Tapęs treneriu D. Vencevičius dirbo keliuose A lygos klubuose, 2010–2011 metais ėjo tuomečio Lietuvos rinktinės trenerio Raimondo Žutauto asistento pareigas.

Pastaruosius kelis sezonus 43-ejų alytiškis dirbo Lenkijos antro diviziono klube Suvalkų „Wigry“. Iš jo ir atvyko į Jonavą.

„Kelerius metus su šeima gyvenau Suvalkuose. Kadangi Suvalkai netoli, visada sekiau Lietuvos futbolo aktualijas, todėl manau, kad sugrįžimas į A lygą nebus sunkus. Gavus pasiūlymą iš Jonavos, svarstymų buvo, bet po kelių pokalbių su klubo vadovybe sudomino jų siekiami tikslai, vizija, tad pasiryžau grįžti į Lietuvą. Žinoma, prie to prisidėjo ir tėvynės ilgesys“, – pasakojo D. Vencevičius.

Jonavoje jam talkins pernai Utenos „Utenyje“ dirbęs Mindaugas Čepas, taip pat Kinijos trečios lygos Šenjango „Urban“ komandos vartininkus konsultavęs Artūras Ramoška.

Naujasis trenerių trio supranta, kad jonaviečiai A lygoje 2017-ųjų sezoną 6-ąja vieta nesitenkins.

„Šeštoji vieta debiuto sezonui buvo gera. Tačiau antras sezonas aukščiausiojoje lygoje visada būna sunkesnis. Niekas į mūsų komandą jau nežiūrės kaip į naujokę, nebus ir išskirtinio žaidėjų emocinio „užsivedimo“. Taigi laukia nemažai sunkaus darbo“, – neabejojo D. Vencevičius.

Dėl bendruomenės

Daugelį metų jonaviečiai savo futbolo komandą vadino „Lietava“, o nuo šiol jos pavadinimas skambės kaip futbolo klubas „Jonava“. Tokiam jonaviečių pageidavimui pritarė ir Lietuvos futbolo federacija.

Jonavos futbolo klubo ištakos siekia 1946 metus, kai miesto futbolo mėgėjai susibūrė po Jonavos „Spartako“ vėliava. Iš viso klubas turėjo 12 skirtingų pavadinimų, o 1994-aisiais buvo apsistota prie Lietavos upelio, tekančio per Jonavos rajoną, vardo.

Pokyčių idėją iškėlė vienas klubo investuotojų verslininkas, buvęs Kauno „Atleto“ krepšinio klubo savininkas Zigmas Petrauskas. Pasak jo, naujasis vardas labiau susies klubą su Jonavos bendruomene, o futbolininkų pergalės ir laimėjimai bus tapatinami su gimtuoju miestu.

„Noriu, kad mano atėjimas į Jonavos futbolą sukurtų ne materialią, o išliekamąją vertę. Jei pavyks į vėžes pastatyti stiprų klubą, galintį po penkerių metų akumuliuoti 75 proc. savo biudžeto, tada likusius procentus visada surinks“, – neabejojo Z. Petrauskas.

Nori į Europą

Jonaviečiai šiemet gali pasigirti ir labai pagerėjusia sporto baze. Greta miesto stadiono paklota dirbtinės dangos aikštė, netoliese yra treniruočių aikštė, duris atvėrė ir nauja Sporto arena.

„Manau, kad sąlygos futbolininkams čia yra idealios“, – teigė Z. Petrauskas.

Tiesa, klubo ir miesto vadovams dar teks nepamiršti įsipareigojimo padidinti stadiono vietų skaičių, kad jis atitiktų A lygos licencijavimo reikalavimus.

Atnaujinta „Jonavos“ klubo vadovybė numatė ilgalaikę veiklos strategiją, kurios esminis uždavinys – mėginti patekti į UEFA rengiamas varžybas. Ir ne dėl to, kad, kaip pajuokavo treneris D. Vencevičius, pagal dabartinį varžybų modelį ten patekti formaliai gali pusė lygos klubų.

„Mūsų vizija – tapti Europos futbolo standartus atitinkančiu klubu, kovojančiu dėl prizinių vietų šalies čempionate, – aiškino naujasis „Jonavos“ direktorius Marijus Stankevičius. – Kadangi esame Jonavos miesto komanda, turime tikslą auginti vietos jaunimą ir panaudoti jo potencialą. Nebūsime toks klubas, kuris prisiperka legionierių ir ant suolo laiko vietinius žaidėjus. Norime, kad komandos pagrindą sudarytų perspektyvus vietinis jaunimas, tam skirsime daug dėmesio.“

Žvalgosi į užsieniečius

Po praėjusio sezono „Jonava“ neteko dviejų savo lyderių. Į „Trakus“ išvyko geriausiu 2016 metų klubo žaidėju išrinktas Valdemaras Borovskis. Marijampolės „Sūduvoje“ šiemet rungtyniaus Dominykas Galkevičius, pernai prie „Lietavos“ rezultatų prisidėjęs 7 įvarčiais ir 6 rezultatyviais perdavimais.

Pasipildyti naujokais jonaviečiai kol kas neskuba. Klubą papildė du talentai: 20-metis Karolis Šilkaitis ir 18-metis Deividas Šešplaukis. O kitas spragas „Jonava“ ketina kamšyti legionieriais iš greta esančios Baltarusijos bei Lenkijos. Gruzijos ir vietiniais futbolininkais kol kas aklai nepasikliauna.

„Nuolatos pas mus važiuoja žaidėjai, sprendžiame dėl jų. Norėdami pasiekti savo tikslus, be pastiprinimo niekaip neišsiversime. Ketiname sau kelti didelius tikslus – kitaip nematau prasmės dirbti. Šeštoji vieta buvo gerai, ankstesni treneriai padarė didelį darbą. Atrodo, šeštoji nuo ketvirtosios yra netoli, bet pasižiūrėjus į lentelę matyti, kad jas skiria dviženklis taškų skaičius. Pastiprinimas iš užsienio yra būtinas galvojant apie kilimą aukštyn“, – pareiškė D. Vencevičius.

„Jonavos“ žiema

Išėjo: Dmitro Babenka, D. Galkevičius, V. Borovskis, treneris R. Poškus, trenerio asistentas P. Kušlykas.

Atėjo: D. Šešplaukis, K. Šilkaitis, Andrejus Čeklejus, Maksimas Marusičius, treneris D. Vencevičius, trenerio asistentas M. Čepas, vartininkų treneris A. Ramoška.

Draugiškos rungtynės: Marijampolės „Sūduva“ 1:1 (įvartis – Tomas Salamanavičius); „Kauno Žalgiris“ 3:0 (Tadas Eliošius, D. Šešplaukis, K. Šilkaitis); Kazlų Rūdos „Šilas“ 1:0 (peržiūroje dalyvavęs žaidėjas); Alytaus „Dainava“ 1:2 (Laurynas Stonkus); „Vilniaus Vytis“ 3:1 (Marius Ganusauskas – 2, A. Čeklejus); „Riga“ (Latvija) 1:1 (M. Marusičius).

KOMENTARAI