Pūtikų festivalyje gausus būrys muzikantų ir iš kitų rajonų. Kęstučio Putelio nuotr.

Jonavoje rinkosi šalies pūtikai

Šiandien Jonavoje nuskambėjo XI Kauno krašto meno ir muzikos mokyklų jaunųjų pūtikų festivalis, kuriame grojo moksleiviai iš Jonavos Janinos Miščiukaitės, Kalvarijos, Kėdainių, Kauno 1-osios, Raseinių meno bei muzikos mokyklų.

Rugsėjo 1-osios šventė – mažesniame būryje
Nyderlandų karalius Rukloje susitiks su olandų kariais
Jau greitai į Jonavos gatves išriedės du nauji autobusai

Į kas dvejus metus vykstantį festivalį Jonavoje atvyko 130 dalyvių. Meno mokyklos koncertų salė

skambėjo nuo įvairių muzikos garsų – moksleiviai muzikinius kūrinius atliko klarnetu, trimitu, fleita, saksofonu, trombonu.

Pasak Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų skyriaus vedėjo Renaldo Grigaliūno, festivalio sumanytojas – buvęs Meno mokyklos direktorius, pedagogas Fiodoras Jančenko. „Tęsiame jo pradėtą darbą. Graži iniciatyva vyksta jau 24-erius metus. Festivaliu siekiame, kad jaunimas būtų aktyvus, pasirodytų scenoje. Taip pat norime, kad moksleiviai pasirodytų ne tik savo, bet kitų meno ar muzikos mokyklų surengtuose konkursuose, festivaliuose, susirastų naujų draugų. Svarbiausia, kad jie norėtų dalyvauti“, – teigė mokyklos atstovas.

Pedagogo teigimu, Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų skyriaus ugdytiniams sekasi labai gerai. „Vaikus mokiname pažinti ir pamilti muziką. Moksleiviai dalyvauja įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose, pavyzdžiui, vykstame į Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursą, į kurį susirenka patys gabiausi moksleiviai. Geriausių mokinių išskirti negalėčiau, visi turi gabumų. Šiuo metu pučiamųjų instrumentų skyrių lanko apie 60 jaunųjų jonaviečių“, – sakė R. Grigaliūnas.

Šiandien Santarvės aikštėje nuotaikingą koncertą gyventojams ir miesto svečiams skyrė Tomo Poškaus ir Daivos Aleksynienės vadovaujamas Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras ir choreografinė grupė bei Vilniaus universiteto pučiamųjų instrumentų orkestras „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas).

[foogallery id=“2792″]

 

Kristinos Diemintaitės-Stepšienės tekstas

Kęstučio Putelio nuotraukos

KOMENTARAI