Jonavoje lankėsi garsūs aikido profesionalaiPo išlaikyto egzamino – jaunieji jonaviečiai su garbiais svečiais ir aikido mokytoja. K. Putelio nuotr.

Jonavoje lankėsi garsūs aikido profesionalai

Jonavoje įsikūrusi Anantbodh jogos ir Aikido studija neseniai šventė trečiąjį gimtadienį. Ta proga joje lankėsi garsūs aikido meistrai Gordon Jones ir Adam Hurlin.

„Taurių taurės“ laimėtojais penktą kartą tapo „Gaschema“
„Vikingai“ nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki penkerių
Jonavoje rinkosi kikboksininkai

Dvejus metus studiją lankantys aštuoni moksleiviai demonstravo aikido judesius, sužavėjo įspūdingais kūlvirsčiais. Tądien jonaviečiai išlaikė aikido egzaminą ir gavo sertifikatus.

Pasak Anantbodh jogos ir Aikido studijos trenerės Tatjanos Damienaytene, aikido – savigynos kovos menas. „Tai gyvenimo menas, kuris moko kontroliuoti emocijas, numatyti, kas gali įvykti, nuimti įtampą. Aikido nėra sportas. Jis skirtas ne ką nors sužaloti, o apsisaugoti. Šis menas moko, kad ir kas atsitiktų, būtina išlikti ramiems“, – apie japonų kovos meną pasakojo mokytoja.

Tatjana turi didelę patirtį mokydama vaikus. Anot jos, jaunieji jonaviečiai noriai domisi, nori perprasti kovos elementus, išbandyti savo jėgas. Trenerė akcentavo, kad labai svarbu būti atsakingiems už save ir už kitus.

Žinomų aikido meistrų G. Jones ir A. Hurlin teigimu, mokytis šio meno ypač naudinga jaunajai kartai. „Judesiai, sudarantys aikido pratimus ir techniką, koreguoja laikyseną bei nuima įtampą, stresą, koncentruoja dėmesį į atsipalaidavimą ir kvėpavimą. Daugybę kartų kartojami pratimai padeda natūraliai ir ramiai reaguoti bet kurioje situacijoje“, – kalbėjo jau 50 metų Aikido kitus mokantis G. Jones.

Aikido pasirodymą, palikusį itin didelį įspūdį moksleiviams ir jų tėveliams, atliko ir garbūs svečiai.

KOMENTARAI