Jonavoje įrengtos legalios gyvūnų kapinės

Prieš dvejus metus jonavietės Loretos Velch iniciatyva buvo surinkta daugiau negu 1000 gyventojų parašų su prašymu legalioms gyvūnų kapinėms įrengti. Tuomet rajono Savivaldybėje pažadėta, kad jonaviečių prašymas bus išpildytas. Šiemet žodžiai virto veiksmais – Taurostos gatvėje įrengtos legalios gyvūnų kapinaitės.

Kas padės neįgaliesiems įveikti barikadas?
Naujajam rajono biudžetui – ir pagyros, ir priekaištai
Pirmasis rinkimų komitetas

Iki šiol savo augintinius gyventojai laidodavo netoli Šmatų kapinių esančiame miškelyje arba užkasdavo ant Rimkų kalno ar nuošalesnėje vietoje. Dabar tai galės daryti legaliose gyvūnų kapinėse – erdvioje teritorijoje Taurostos gatvėje, prie geležinkelio kitoje Neries pusėje, už „Žibalo“ degalinės.

Šalia kapinaičių pastatyta ir informacinė lenta su gyvūnų kapinių taisyklėmis. Numatyta, kad palaidoto gyvūno kapas turi būti ne didesnis negu 1,5 kv. m (1,5 x 1,0 m). Atstumas tarp kapaviečių  – ne didesnis negu 0,5 m. Laidojimo vietos sužymėtos ir sunumeruotos. Laidoti reikia eilės tvarka. Užkasus augintinio gaišeną, turi būti pastatytas kapo vietą žymintis ženklas (paminklas) – ne aukštesnis negu 0,6 m nuo žemės paviršiaus. Taip pat gali būti įrengtas antkapis ir kapavietės tvorelė.

Jonavos rajono savivaldybės mero pavaduotojo Erlando Andrejevo teigimu,  Lietuvoje šiuo metu tik trijuose miestuose – Vilniuje, Panevėžyje, dabar jau ir Jonavoje – įrengtos legalios gyvūnų kapinės. „Gyvendami kartu su mumis, augintiniai tampa šeimos nariais, tad natūralu, kad jiems iškeliavus anapilin norisi juos palaidoti pagarbiai ir turėti vietą, kur visada galima sugrįžti ir uždegti žvakutę, padėti gėlę ar tiesiog pabūti šalia. Kartu su rajono meru Eugenijumi Sabučiu džiaugiamės atsiradusia šia vieta. Naminiai gyvūnai turi būti laidojami ne pamiškėse, pievose, o tik jiems skirtose legaliose kapinėse. Po beveik kelių metų įvairių procedūrų pagaliau jas turime!“, – socialinėje erdvėje rašė E. Andrejevas.

Šiuo metu naujose kapinėse jau palaidotas vienas keturkojis. Rajono gyventojai savo nugaišusius augintinius taip pat gali perlaidoti šiose kapinėse. „Gyvūnus palaidojusiems prie Šmatų esančiose nelegaliose kapinaitėse ar kitoje teritorijoje šeimininkams dabar puiki proga juos perlaidoti legalioje tam skirtoje vietoje. Joks sklypo savininkas neturės teisės užsitverti ar dar ką nors daryti su šia teritorija“, – patikino rajono vicemeras.

Gyvūnų kapines administruoja rajono Savivaldybės Jonavos miesto seniūnija.

Erlando Andrejevo nuotr.

 

KOMENTARAI