Jonavoje daugėja sergančiųjų gripu

Jonavoje daugėja sergančiųjų gripu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Jonavos skyriaus specialistai informuoja, kad Jonavos rajone 5-ąją šių metų savaitę (nuo 2017-01-29 iki 2017-02-04) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau - ŪVKTI) išaugo ir siekė 215,91 atv./10 tūkst. gyventojų. Registruoti 143 gripo atvejai, iš jų 59 vaikų gripo atvejai. Jonavos rajono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis, lyginant su 2018 m. 4 sav. padidėjo 7 proc., o gripo atvejų skaičius padidėjo net 3,8 karto.

„Achemos grupė“: terminalo išlaikymo kaštai „Achemai“ gali mažėti 6 mln. eurų
Dėl laisvų vietų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse
Apie socialinio būsto nuomą

Atsižvelgiant į aukštą 2018 m. sergamumą, gripo epidemija Jonavos rajone šiemet paskelbta nuo sausio 30 d. Tuo tarpu 2017 m. gripo epidemija buvo paskelbta sausio 17 d.

Jonavos rajono vaikų ugdymo įstaigoms buvo rekomenduota įvertinti lankomumo situaciją – kiek iš nelankančiųjų vaikų tikrai serga panašiomis į gripą ligomis, taip pat įvertinti lankomumo situaciją ir laikinai stabdyti ugdymo procesą mokyklose, esant mokinių sergamumui gripu ir ŪVKTI  20 proc. ir daugiau.

Atsižvelgiant į šių metų didelį vaikų sergamumą, kuris sudaro beveik 60 proc. ir įvertinus ugdymo įstaigų lankomumo situaciją, Jonavos rajono administracinėje teritorijoje visos Jonavos miesto ir viena rajono mokykla laikinai sustabdė ugdymo procesą. Visose mokyklose ugdymo procesas stabdomas iki š. m. vasario 2 d., išskyrus dvi Jonavos miesto mokyklas, kuriose pamokos nebus vedamos iki vasario 9 dienos ir vieną Jonavos rajono mokyklą, kurioje ugdymo procesą planuojama atnaujinti vasario 8 d.

Rekomenduojame gripo epidemijos metu saugotis peršalimo ir sergančių asmenų. Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą. Dažnai plauti rankas. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu. Pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja    Jurgita Arbočienė

KOMENTARAI