Jonavoje – 80 medelių parkas

Jonavoje – 80 medelių parkas

„Lietavos“ pagrindinės mokyklos kolektyvas spalio mėnesį pasitiko 80-mečio jubiliejų. Ta proga buvo sugalvota graži iniciatyva – įkurti 80 medelių parką.

Festivalis „Vasara Jonavoje 2018“ jau prasidėjo!
Ypatinga muzikinė dovana jonaviečiams
Metiniame jaunimo organizacijų susitikime – ovacijos teatrui ir projektams

Prie šios idėjos įgyvendinimo noriai prisidėjo ir VĮ Valstybinių miškų Jonavos miškų urėdijos padalinio kolektyvas. Vietovę – netoli „Lietavos“ pagrindinės mokyklos, netoli kelio esančią laukymę – mokykla parinko neatsitiktinai:
kad mokyklos mokiniai, darbuotojų kolektyvas galėtų ateiti pėsčiomis ir matyti, kaip auga jų pasodinti medeliai. Mokiniai įpareigoti rūpintis parku, jį puoselėti ir prižiūrėti.

Jonavos teritorinio padalinio miško darbuotojai įrengė stendą medelių sodinimo akcijos dalyviams atminti. Stendas kiekvienam Jonavos ir Lietuvos miesto gyventojui, svečiui primins, kad pasodintas medis turi didelę prasmę, kaip ir žmogaus gyvenimas.

Mūsų suaugusių ir vaikų krentantys šešėliai uždengia gležnus medelius nuo saulės spindulių, taip ir mes prisimename praėjusių metų spalio mėnesį – medelių sodinimo saulėtą dieną. Praeis laikas, kai tie patys medeliai, o jau vaikai bus užaugę, tie patys medžiai suteiks jiems pavėsį nuo kaitrių saulės spindulių ar krentančių lietaus lašų…

Praeis kiek nors laiko ir tas mažas žmogutis, o dabar jau didelis… atras save prisimindamas draugus, mokytojus, kaip ir tas priklydęs prašalaitis, atpažins savus, pažįstamus, su kuriais gal tik kasdien prasilenkė ir susimąstys: „O vis dėlto aš tarp gerų žmonių gyvenu, kurie štai čia pasodino savo medelį, kartu puošė savo miestą, šalį“. Per gyvenimą žmogus dar daug medžių pasodins, bet galbūt nebus tokio bendrumo ir iškilmingumo, kuris mus vienija, atsigręžus atgalios…

Technologijų vyr. mokytoja Jolanta Dedelienė

KOMENTARAI