Jonavietis: ,,Kačių šėrykla virto viską dergiančių balandžių lesinimo vieta“

Jonavietis: ,,Kačių šėrykla virto viską dergiančių balandžių lesinimo vieta“

„Šalia P. Vaičiūno gatvės 22 namo yra įrengta kačių šėrykla. Pastebėjome, kad benamių keturkojų stipriai sumažėjo. Galbūt tai paskatino mieste vykdomos kastracijos akcijos. Galime pasidžiaugti, kad išmestų gyvūnų mažėja, tačiau minėta šėrykla dabar turi kitą funkciją – atsiranda žmonių, kurie pripila ten trupinių, stipriai viliojančių balandžius. Kiekvieną rytą, apie 9 valandą, balandžiai jau buriuojasi ir sutūpę ant pastatų, laukia savo lesintojų. Visi žinome, kad šie paukščiai greitai apdergia viską, taip pat nešioja ligas. Galbūt reikėtų pagalvoti apie šėryklos perkėlimą į kitą vietą? Padarius tai, nereikėtų kentėti nei dėl balandžių, nei dėl vasarą aplink šėryklas zyziančių musių. Kyla klausimas, kodėl kačių šėrimo vietos įrengiamos tiesiai po daugiabučių langais?“, – apmaudo neslėpė P. Vaičiūno gatvės gyventojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Konteineryje rasta katytė ieško namų
Vandalai naikino turtą
Žaidimų aikštelėje kojų vaikai nebesušlaps

Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys: „Kai įrenginėjome kačių šėryklas, stengėmės rasti tinkamiausias vietas. Jei žmonės dėl jų susiduria su rimtais nepatogumais, o šalia yra laisvi plotai, galime „patraukti“ šėryklas į vieną ar kitą vietą. Gyventojai turėtų kreiptis į mus. Kartu viską ir aptarsime. Aš puikiai žinau, kad, kaip ir kiekvienoje veikloje, atsiranda žmonių, kurie elgiasi netinkamai. Ne paslaptis, jog ne visos kačių šėrėjos laikosi tvarkos – dalis gyvūnus maitina net tam nepritaikytose vietose. Noriu priminti, kad Viešosios tvarkos pareigūnai nuolatos lankosi kačių šėrimo vietose, netvarką jose paliekantys asmenys gali būti nubausti.“

„Naujienos“ atkreipia dėmesį, kad laukinių paukščių lesinimas galimas tik tam skirtose vietose – specialiai įrengtose lesyklose. Šio draudimo nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą  iki 120 eurų.

Rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Tikimės, kad ši rubrika sulauks ne tik  miesto, bet ir rajono gyventojų dėmesio.

Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI