Jonavietis: ,,Gal jau žinomi ir mūsų banko sąskaitų likučiai?“

Jonavietis: ,,Gal jau žinomi ir mūsų banko sąskaitų likučiai?“

Į „Naujienų“ redakciją kreipėsi Viktoras, kuris gavo laišką su pasiūlymu nupirkti jam priklausantį mišką. Vyras klausia, iš kur konkreti įmonė galėjo gauti jo adresą, žemės sklypo duomenis? Pasak jo, jei informacija apie privačius asmenis yra prieinama bet kam, tuomet žmonės negali jaustis saugūs.

Jonavietė: „Panašu, kad Jonavoje butai jau niekam nereikalingi“
Jonavietė: „Kodėl aikštelėje nepaženklintos vietos neįgaliesiems?“
Upės pakrantė laukia tvarkytojų

,,Penkioliktus metus sėkmingai vystome šeimos verslą miškų pirkimo ir prekybos mediena srityje. Įgyta patirtis ir sukurta veiklos praktika leidžia miško savininkams teikti naudingiausius pasiūlymus. Jūsų miškas yra tame miškų masyve, kuriame turime tikslą plėsti savo miškų valdą. Todėl siūlome nupirkti Jums priklausantį (…) ha ploto mišką, esantį (…) Jonavos r. sav, už (…) eurų. Siekiant abipusiai naudingo sandorio, kaina dar galėtų būti derinama po detalaus miško apžiūrėjimo. Taip pat tartis dėl miško pardavimo stačiu mišku be žemės (iškirtimui)“, – taip atrodo individualia veikla užsiimančio A. Dubausko pasirašytas laiškas, kuriame pateikti ir kontaktiniai duomenys.

Pasak Viktoro, skaitant tokį laišką jam pasidarė pikta ir neramu  – esą jei asmeniniai duomenys buvo prieinami verslininkui, jie nėra saugūs.

,,Iš kur įmonė visą tai gavo? Jiems žinomas mano adresas ir kiti duomenys. Aš esu privatus asmuo, kaip galima tai skelbti? Gal kažkas jau žino jau ir mūsų banko sąskaitų likučius? Beje, kur garantija, kad sekantį kartą prie mano durų nestovės kokie berniukai su vokeliu ir sutartimi, kurioje beliks tik padėti mano parašą? Tokie laiškai – moralinis spaudimas“, – karčių žodžių negailėjo Viktoras.

Pasiūlymą nupirkti Viktoro mišką atsiuntęs verslininkas tikina nenorėjęs nieko išgąsdinti ar įžeisti. Pasak jo, iki šiol nei vieno laiško adresatas nepareiškė pasipiktinimo.

„Jei matau, kad kažkuris sklypas yra man patogioje vietoje, aš stengiuosi pasiūlyti jo savininkui adekvačią ir naudingą kainą. Jei žmogus susidomi, pakviečiu jį susitikti, apžiūrėti sklypą ir nutarti dėl ekonomiškai naudingiausios kainos abiems pusėms. Laiškai – tik pasiūlymas. Jei žmogus nesusidomi, tuom viskas ir pasibaigia. Iki šiol neteko girdėti, kad kažkas piktintųsi tuo. Nors, tiesa sakant, laiškai ir nėra siunčiami masiškai. Aš tikrai niekur nesaugau informacijos apie konkrečius žmones ir nenaudoju jos kažkokiems blogiems tikslams – jei negaunu atsakymo, kontaktai būna ištrinami. Kalbant apie šį konkretų asmenį, jei jis įsižeidė, norėčiau jo atsiprašyti“, – kalbėjo A. Dubauskas.

Kaip „Naujienoms“ pasakojo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Martynas Žilionis, duomenys apie sklypų savininkus yra prieinami Nekilnojamojo turto registre.

,,Visa ta informacija yra prieinama asmenims, kurie, susimokėję tam tikrą sumą, gauna galimybę prisijungti prie duomenų bazės. Tai padaryti gali kiekvienas“, – kalbėjo M. Žilionis.

 

 

KOMENTARAI