Jonavietė: ,,Netvarkingi rūkaliai turi būti nubausti”

Jonavietė: ,,Netvarkingi rūkaliai turi būti nubausti”

,,Gyvenu Panerių gatvės 19 name. Turime kaimynus, kurie nuolatos rūko balkone ir pro jo langą mėto cigarečių nuorūkas. Kadangi mūsų valytoja kruopščiai surenka šiukšles, darbo dienomis tos betvarkės nematyti, bet savaitgaliais, kai ji nedirba – situacija pasidaro baisi. Neseniai mačiau, kaip išmestas nuorūkas susirenka vaikai. Belieka tik spėlioti, ką jie su jomis daro. Ar visas namas turi kentėti dėl kelių netvarkingų kaimynų? Su jais buvo jau ne kartą kalbėta, bet niekas nepasikeitė. Kaip sudrausminti šiukšlintojus, kurie nereaguoja į jokias pastabas?“, – klausė jonavietė.

Šiukšlintojai spjauna į pastangas palaikyti miesto tvarką
Betono luitai aplinkos nepuošia
Pasvarstykite – galbūt Jūsų gyvenime atsirastų vietos naujam draugui?

Jonavos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus: ,,Toks elgesys gali užtraukti įspėjimą arba baudą iki 140 Eur. Vis tik įrodyti, kad šiukšlina būtent tam tikras žmogus nėra lengva.  Patį faktą reikia nufotografuoti arba nufilmuoti, o turimą medžiagą siųsti mums. Jei gauname skundą, visada reaguojame. Anksčiau turėjome atvejų, kai žmonės į mus kreipėsi dėl panašių problemų. Kartais mums pakanka pakalbėti su šiukšlintojais.“

Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Jonavos rajono agentūros vedėjas Kęstutis Celiešius: ,,Už cigarečių nuorūkų mėtymą, kaip ir bet kokį kitą šiukšlinimą, aplinkosaugininkai taip pat turi teisę skirti įspėjimą arba baudą iki 90 Eur. Kad šiukšlintojas būtų nubaustas, jis turi būti pagautas nusikaltimo vietoje arba mus turi pasiekti konkretūs įrodymai. Tačiau, kiek pamenu, Jonavos rajono aplinkosaugininkai pastaruosius keletą metų nėra nubaudę žmogaus, kuris būtų padaręs minėtą nusižengimą.“

Rubrika – „Klausk, kas Tau rūpi“

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai ar jai pavaldžioms įmonėms klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 137.

„Naujienos“ susisieks su valdžios atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis. 

KOMENTARAI