Jonavietė – grožio ir talentų konkurso nugalėtojaAsmeninio albumo nuotr.

Jonavietė – grožio ir talentų konkurso nugalėtoja

Ne paslaptis, kad lietuvės laikomos vienomis gražiausių merginų ir moterų pasaulyje. Jos sėkmingai dalyvauja įvairiuose grožio konkursuose. Šiandien mūsų skaitytojams siūlome susipažinti su jonaviete Inesa Ostasevičiūte. Ji birželio pabaigoje Bulgarijoje vykusiame pasauliniame grožio, mados ir talentų konkurse „Prince & princess of the world 2018“ („Pasaulio princas ir princesė 2018“) savo amžiaus kategorijoje tapo laimėtoja. 16-metė mergina džiaugiasi ir savo ateitį planuoja sieti su modelio karjera.

Draugystė nenutrūko
Kaip vertinate paminklą laisvės kovotojams atminti?
Tarp „Lietuvos Maximalistų“ – ir jonavietis Emilis Kaziukėnas

Nesitikėjo karūnos

Santarvės estetinio ugdymo modelių mokyklą Kaune lankanti Inesa iš svečios šalies grįžo su juosta, įstabia karūna ir daugybe dovanų. „Nesitikėjau nugalėti, nes aplink buvo tiek daug gražių jaunų žmonių. Tai mano pirmasis tokio lygio konkursas, todėl labai džiaugiuosi, kad jis buvo sėkmingas. Iš tiesų į jį įdėjau daug darbo – jam ruošiausi visus metus“, – sakė I. Ostasevičiūtė.

Dėl nugalėtojos titulo jonavietei teko susirungti su ne viena dešimtimi merginų iš daugelio šalių – Rusijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Kazachstano, Ukrainos, Turkijos, Egipto, Filipinų, Kosovo ir kt. Konkurse varžėsi įvairaus amžiaus (nuo 4 iki 17 metų) dalyviai. Beje, tarp jų buvo ne tik dailiosios lyties atstovių, bet ir vaikinų.

Be Inesos, Lietuvai atstovavo dar dvi kaunietės – Kamila Rinkevičiūtė ir Gabrielė Adomaitytė. Modelius į konkursą lydėjo jų mokytojos, Santarvės estetinio ugdymo modelių mokyklos vadovės Karolina Žurauskaitė bei Rasa Kazėnienė.

Intensyvios dienos 

Jonavietė konkurse pasirodė pirmą kartą. Pasiruošti tokio lygio renginiui nėra paprasta. Pirmiausia  jis reikalauja nemažai išlaidų: be kelialapio į Bulgariją, jauniesiems modeliams pasirodyti ant podiumo reikėjo įsigyti net keletą drabužių komplektų.

Vertinimo komisijai mergina turėjo prisistatyti dviem kalbomis – rusų ir anglų. Vėliau visi dalyviai demonstravo savo talentą ir pasirinktos sporto šakos elementus.

„Šokau lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“, kuris sulaukė daug žiūrovų aplodismentų. Pasipuošiau tautiniu kostiumu, kurį parūpino Jonavos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Jurgita Serapinė. Taip pat pasirinkau pademonstruoti keletą bokso elementų, nes domiuosi šia sporto šaka. Specialius drabužius paskolino Jonavos kūno kultūros ir sporto centro bokso klubo „Raundas“ treneris Ramūnas Kulbis. Ant podiumo dar teko demonstruoti drabužį su karnavaline kauke bei vakarinę „princesišką“ suknelę. Visas konkurso dienas laukė intensyvus darbas, tačiau jis nenuėjo veltui“, – pasakojo Inesa.

Kiekvienam dalyviui taip pat reikėjo atsivežti dovanų ne tik varžovams, bet ir komisijai. „Įteikiau šešioms dešimtims dalyvių dovanėles, susijusias su mūsų šalies atributika. Todėl labai dėkojame rėmėjams. Vežėme bendrovės „A grupė“ linines servetėles, „Achemos“ įmonė parūpino knygų apie Lietuvą, Achemos darbuotojų profesinė sąjunga – tušinukų, ženkliukų“, – vardijo mergina.

Ketina tapti stiuardese

Po patirtos nemažos įtampos konkurse Jeronimo Ralio gimnazijos moksleivė šiuo metu ilsisi ir po truputį ruošiasi išvykai į Maskvą, kurioje vyks panašaus pobūdžio renginys.

Tikrojo modelio darbo Inesa dar neragavo, tačiau tam jau pamažu rengiasi. Tarptautinio modelio darbas – dabar svarbiausia kryptis, į kurią žvalgosi jonavietė. Inesa prisipažįsta labai norinti keliauti po pasaulį su mada. Tokios svajonės ją ir atvedė į šią sritį. „Gimiau vos pustrečio kilogramo, tačiau buvau 51 cm ūgio. Gydytojai mamai sakė, kad čia auga būsimas modelis. Nuo pat mažens žavėjausi modelio profesija, todėl ir pati noriu tai pabandyti“, – teigė pašnekovė.

Mergina šios srities pamokas lanko dvejus metus. Kauno mokykloje ji išmoko vaikščioti podiumu, pozuoti fotografams, čia susiformavo jos grožio ir skonio samprata. Taip pat dalyvavo konkursuose Palangoje, Kaune, Ukmergėje.

Pasak Inesos, modeliams sėkmę atneša ne tik išorinis grožis. Itin svarbi drąsa, vidinė charizma, artistiškumas. Reikia išmokti save reklamuoti ir reprezentuoti. „Nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš šono. Reikia lakstyti po atrankas ir varžytis su būriais konkurentų. Modelių agentūros „nežaidžia“, čia vyrauja griežta tvarka. Bet aš to noriu ir bandysiu siekti karjeros grožio industrijoje. Juk gyvenime reikia viską išbandyti“, – patikino ji.

Jei kartais svajonės neišsipildytų, gimnazistė ateityje norėtų tapti stiuardese. „Man patinka skraidyti, smagus laisvės pojūtis danguje. Todėl ketinu įgyti stiuardesės profesiją, nes modelio karjera tęsiasi neilgai, maždaug iki 25-erių metų“, – ateities planais dalijosi jonavietė.

Geri genai

Inesa turi ir kitų pomėgių. Pavyzdžiui, jai patinka dresuoti šunis ir jodinėti. Namuose augina keturis keturkojus – du jorkšyro terjerus, vokiečių aviganį ir Berno zenenhundą.

Mergina džiaugiasi, kad iš savo tėvų paveldėjo gerus genus. Štai mama Galina taip pat yra dalyvavusi grožio konkursuose – viename iš jų laimėjo antrąją vietą. „Džiaugiuosi, kad mūsų šeimoje nuo mažens auga modelis. Ilgai ieškojome dukrai šios srities mokyklos. Iš pradžių Inesa metus laiko lankė Severos Čepulienės modelių mokyklą. Vėliau, kai vienoje iš parodų pamatėme dabartinės Inesos vadovės Rasos paruoštus modeliukus ir jų prisistatymą, perėjome į Santarvės mokyklą. Smagu, kad dukros patirtis kasmet auga, o šiandieninė mūsų užduotis – surasti tinkamą modelių agentūrą“, – teigė Inesos mama.

KOMENTARAI