Jonavietė: ,,Ar taksi įmones vienu metu aplankė tas pats sapnas?“

Jonavietė: ,,Ar taksi įmones vienu metu aplankė tas pats sapnas?“

Į ,,Naujienų“ redakciją paskambinusi jonavietė (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) piktinosi, kad staiga padidėjo ko ne visų taksi paslaugas mieste teikiančių įmonių įkainiai. Nors pastarųjų vadovai tikina, kad dėl to kalti padidėję mokesčiai, oficialiai apie kainų pokyčius Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto skyrių informavo tik dvi įmonės bei trys fiziniai asmenys.

Jaukiose bendrijos patalpose – įkurtuvės ir padėkos popietė
Praneša, kokias gatves planuoja remontuoti
Kauno regiono merai viešėjo Gruzijoje

Sukėlė pyktį

,,Po Naujų metų kainas pakėlė visos taksi įmonės, kurių paslaugomis naudodavausi anksčiau. Sunku patikėti, kad jų vadovai, apskaičiavę išlaidas, nusprendė, jog lygiai 3 eurai – ta suma, už kurią būtų verta dirbti. Galbūt kažkas sakys, kad tai nėra dideli pinigai, tačiau sprendimas pakelti kainą ir apskritai visada išlaikyti ją vienodą tikrai glumina. Ar tai yra teisinga vartotojų atžvilgiu? Kuro kainos mažėja, o taksi paslaugos pabrango“, – kalbėjo moteris.

Dėl minėtų kainų diskusijos pradėtos ir socialiniame tinkle „Facebook“. Jonaviečių teigimu, anksčiau 2 eurus kainavęs pavežėjimas pabrango dar prieš Kalėdas. Nors buvo tikėtasi, kad įkainių šuolį lėmė šventinis laikotarpis, jos nesumažėjo iki šiol.

Padidėjo mokesčiai?

Kaip „Naujienoms“ pasakojo UAB „Karlitas“ vadovė Danguolė Pankauskienė, įmonės paslaugų pabrangimo priežastis – padidėję mokesčiai.

„Negaliu nieko komentuoti apie kitas įmones, tačiau mūsų kainos pakilo dėl stipriai išaugusių mokesčių“, – kalbėjo D. Pankauskienė.

„Visų pirma, reiktų paklausti žmonių, ar jie skambina į „Maximą“, kai ten pabrangsta kažkokios prekės? Kadangi mokesčiai buvo padidinti, o ir paslaugos aiškiai brangsta – jei anksčiau už greičio dėžės pakeitimą reikėjo mokėti vieną kainą, dabar ji yra kur kas didesnė. Kodėl? Kaip sako patys meistrai, mokesčiai išaugo ir jiems.  Taigi mums pabrango ir automobilių remontas. Jei galėtume, tai tikrai pasiūlytume pigesnes paslaugas… Vis tik būkime realistais – kol valdžia negailės įmonių ir didins mokesčius, viskas tik brangs“, – pasakojo „Gintarinio taksi“ vadovas.

Pabandėme susisiekti ir su UAB „Modesta“ vadove Jūrate Oržekauskiene. Paskambinus portale rekvizitai.lt duotu numeriu, atsiliepusi mergina patikino perduodanti telefoną kalbėti vadovei. Nors ragelyje girdimas balsas pasikeitė, mums prisistačius bei pateikus klausimą dėl išaugusių kainų, buvo pasakyta, kad kalbame ne su J. Oržekauskiene. Pažadėta, kad kai tik bus galimybė, mūsų kontaktai bus perduoti vadovei.

Su kitų įmonių vadovais taip pat nepavyko susisiekti.

Pakėlė, bet neinformavo?

Kaip teigė  Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto skyriaus vyriausioji specialistė  Rasa Kasputienė, kainoraščio pokyčius iki šiandien oficialiai buvo deklaravusi tik UAB ,,Karlitas“ bei trys fiziniai asmenys. Berašant straipsnį, vos prieš kelias valandas apie pasikeitusias kainas Savivaldybei pranešė ir UAB „Modesta“.

„Pagal taisykles taksi paslaugas gali teikti juridiniai ir fiziniai asmenys. Visi jie yra vežėjai. Kainų mes nereguliuojame, tačiau apie pasikeitusius tarifus turi būti informuota Savivaldybė. Nauji įkainiai įsigalioja tik praėjus 5 darbo dienoms po to.  Iki šiandien apie pasikeitusias kainas Jonavoje informaciją mums buvo pateikusi tik UAB „Karlitas“  bei trys fiziniai asmenys. Po pietų gavome informaciją ir iš UAB „Modesta“. Reikia atsiminti, kad visi taksi paslaugas teikiantys automobiliai privalo turėti taksometrus. Jie yra užregistruojami Mokesčių inspekcijoje. Nesvarbu važiuojama mieste ar užmiestyje, taksometrai turi būti įjungti. Vis tik nei pernai, nei šiais metais mes negavome nei vieno skundo dėl taksi paslaugų. Noriu pastebėti, kad žmonės turėtų prašyti kvitų – tik tuomet būtų galima įrodyti, kad kaina už paslaugą galbūt buvo paskaičiuota nesilaikant taisyklių“, – teigė R. Kasputienė.

Primename, kad keleivis, turintis priekaištų dėl teikiamų taksi paslaugų, taksi kelionės kvitą gali pateikti Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto skyriui (Žeimių g. 13, 211 kab., tel.: (8 349) 501 06).

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI