Jonaviečius užbūrė operos muzikos magijaDanutės Kasparavičienės nuotr.

Jonaviečius užbūrė operos muzikos magija

Praėjusio sekmadienio vakarą jonaviečiai lietaus nepabūgo ir gausiai rinkosi į XXIII Pažaislio muzikos festivalį, kuris dėl prastų oro sąlygų iš Joninių slėnio buvo perkeltas į Jonavos kultūros centro Didžiąją salę. Čia skambėjo gražiausi operos žanro muzikos perlai. Jais programoje „Operos muzikos magija“ su Jonavos gyventojais ir svečiais dalijosi Kauno miesto simfoninis orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, ir du sparčiai karjeros laiptais kopiantys solistai – Lina Dambrauskaitė ir Kostas Smoriginas.

Viltingai pasitikime 2018-uosius metus
J. Miščiukaitės vardas gyvas muzikuojančiais vaikais
Partizanas Vanagas darbštų istoriką aplankė pats

V. Kaliūnas valdė orkestrą galantiškais ir energingais mostais, žavėjo publiką įsijautimu. Šiuo metu V. Kaliūnas – Kauno miesto simfoninio orkestro dirigentas, kurio mostams pakluso „Berliner Sinfonietta“, „Thüringen Philharmonie Gotha“, „Jenaer Philharmonie“, Bulgarijos „Pazardjik Symphony Orchestra“, Lietuvos kamerinis orkestras ir kiti žinomi kolektyvai. Prieš dvejus metus jaunasis maestro dirigavo Giuseppe‘s Verdi operos „Rigoletas“ premjerai Ukrainos Dnepropetrovsko valstybiniame teatre.

Publikos simpatijas taip pat pelnė švelnaus tembro soprano savininkė L. Dambrauskaitė – nuoširdi, šiluma ir svajonėmis spinduliuojanti atlikėja sužavėjo visus klausytojus. Klaipėdoje gimusi solistė dainavimo magistrantūros studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA), o šiuo metu vokalinį meistriškumą tobulina Londono karališkosios akademijos operos studijoje.

L.Dambrauskaitė anksčiau yra koncertavusi su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestrais, dirbo su žymiausiais šalies dirigentais, kompozitoriais ir atlikėjais, gastroliavo Vokietijoje, Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, Makedonijoje, Pietų Korėjoje.

Savo balsu publiką pakerėjo ir operos solistas K. Smoriginas. Jis – LMTA, Karališkojo muzikos koledžo Londone ir „Jette Parker“ jaunųjų artistų programos auklėtinis, vienas perspektyviausių šiandienos bosų-baritonų. Jo kūrybinis kelias užsienyje ir Lietuvoje klostosi ypač sėkmingai.

Pažaislio muzikos festivalio koncertas mieste – rajono Savivaldybės dovana jonaviečiams bei vienas iš kertinių festivalio „Vasara Jonavoje“ renginių.

KOMENTARAI