Jonaviečius kviečia Rudens šventėPraėjusių metų renginio akimirka. K. Putelio nuotr.

Jonaviečius kviečia Rudens šventė

Šiais metais jau tradicija virtusią Rudens šventę miesto gyventojai ir svečiai švęs dvi dienas – paskutinį rugsėjo penktadienį visus neabejingus etninei kultūrai ir tautiniam paveldui gyventojus Jonavos kultūros centras (JKC) kviečia į Šilų kaimą – ant Paberžės piliakalnio įžiebti aukuro ugnį ir paminėti rudens lygiadienį pagal baltiškas tradicijas, o šeštadienį – smagiai praleisti laiką miesto Kauno gatvėje vyksiančioje šventėje.

Paskutinė pamoka nepalaužtųjų mokykloje
Kuo jums įsiminė prabėgusi vasara?
Pabėgėlių priėmimo centre svečiavosi kėdainiečiai

Pasak Kultūros centro etnokultūros specialistės-režisierės Jurgos Roličienės, pagal astronominį kalendorių, rudens lygiadienis yra jau praėjusio šiltojo ir ateinančio šaltojo ir tamsaus meto susikirtimo taškas. Mūsų protėviams buvo įprasta už subrandintą derlių padėkoti Saulei, Žemynai ir kitiems dievams.

„Šiomis dienomis akivaizdžiai matome ryšio tarp žmogaus ir gamtos trapumą, todėl kviečiame jį stiprinti ir švęsti rudens lygiadienį“,  – ragino J. Roličienė.

Antrąją šventės dieną, šeštadienį, jonaviečiai kviečiami paskanauti čia pat ant laužo verdamos obuolienės, išbandyti įvairiausius amatus, dainuoti su seniūnijų kapelomis.

Kauno gatvę nuo 12 valandos užpildys šurmulinga mugė, vyks koncertinė programa, kurioje šiais metais koncertuos profesionalūs atlikėjai: projekte „Du balsai – viena širdis“ išgarsėjusi grupė „Baltos varnos“, Katažina Zvonkuvienė ir „16Hz“.

JKC renginių režisierės Jolitos Driukienės teigimu, Rudens šventei visada stengiamasi paieškoti netradicinės erdvės. „Kauno gatvė turi ypatingą atmosferą, puikiai derančią prie šio renginio stilistikos. Atsižvelgiant į tai, kad Jonavoje nėra gausu istorinių, praeities dvasia alsuojančių vietų, o ši gatvė žavi savo autentiškumu, praeitį menančia aura, dėl to ji ir pasirinkta“, – akcentavo ji.

Rudens šventės metu vyks ir akcija „Visa Lietuva šoka“. Jau ketvirtus metus Nacionalinis kultūros centras organizuoja šią tautinių šokių akciją, kurios tikslas – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų ne tik matomas scenose, bet ir būtų kiekvienam prieinamas, mėgstamas ir svarbus. Tam pritaria ir aktyvūs mūsų miesto etninės kultūros puoselėtojai.

„Mums patinka, kad tradicinius šokius galima greitai išmokti. Norime, kad atėję miestiečiai taptų šventės dalyviais ir iš Kauno gatvės išsineštų buvimo bendruomenės dalimi jausmą. Tikimės, kad, muzikai užgrojus, ims kilnotis ir didelės, ir mažos kojos. Kviečiame visus jonaviečius drąsiai prisijungti prie „Ladutos“ šokėjų ir mažųjų „Ramtatukų“, – ragino abi JKC atstovės.

Jonaviečiai pasigenda anksčiau tokiu metu vykusios šventės „Štetl Jonava“. Pašnekovės patikino, kad šis renginys vyks kitais metais. „Nusprendėme tą idėją įgyvendinti kitais metais.  Nors Rudens šventė nepritraukia tokio gausaus žiūrovų būrio kaip, pavyzdžiui, Joninės ar Miesto šventė, tačiau ji turi savo žiūrovą, kuris mėgaujasi vėstančiais orais, nuimtu derliumi ir mūsų visų bendrai kuriama švente“, – šypsenos veide neslėpė JKC režisierės.

Norima, kad renginys vyktų sklandžiai ir nesukeltų nemalonių netikėtumų, todėl JKC informuoja, kad:

nuo rugsėjo 28 d. 16 val.  iki pat šventės pabaigos bus draudžiamas eismas Kauno g. (nuo J. Ralio iki Sodų gatvės);

nuo rugsėjo 28 d. 16 val. bus draudžiama statyti automobilius aikštelėje prie Taikos g. 5 namo (joje bus įkurta edukacijų erdvė);

šventės vietoje bus draudžiama ne tik prekiauti, bet ir vartoti alkoholinius gėrimus;

šventės vietoje iki 17 val. vakaro bus naudojama galinga garso aparatūra.

Atsiprašome dėl laikinų nepatogumų ir linkime džiaugtis rudens švente!

 

KOMENTARAI