Jonaviečio sėkmė „Europos egzamine“V. Andriulaičiui apdovanojimą įteikė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas A. Pranckevičius. EK atstovybės Lietuvoje nuotr.

Jonaviečio sėkmė „Europos egzamine“

Gegužės 22 d. Vilniuje, „Europos namuose“, pusšimtis atrinktųjų, įveikusių jau du „Europos egzamino“ etapus, dalyvavo šio tradicinio išbandymo finale. Jų gretose matėme ir vieną jonavietį, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Jonavos poskyrio darbuotoją Vytautą Andriulaitį. Čia jį taip pat lydėjo sėkmė – Vytautas buvo ketvirtas, jis pelnė apžvalginę kelionę oro balionu „Erazmus +“ po Vilniaus apylinkes.

J. Šidlauskas: „Muzika ir bažnyčia – nuo manęs neatsiejamos“
Savo verslus neseniai pradėję jonaviečiai jau turi kuo džiaugtis
L. Trimonio sukurtame filme – Jonava iš arti

Kaip sakė sveikinimo žodyje vienas iš egzamino organizatorių, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, šiandien pasaulio informaciniame lauke daug melo ir abejonių, todėl piliečiams reikia turėti kuo daugiau teisingų žinių. Egzaminas – vienas iš būdų ugdyti išsilavinusią, kritiškai mąstančią visuomenę.

Dalyvius sveikino švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, šiuolaikiškai Europos Sąjungos temas pristatė Europos jaunimo komandos nariai. Visiems pateikta 23 klausimai, į kuriuos teisingai ir išsamiai atsakius galima buvo surinkti 32 taškus. Kaip vėliau sakė finalo dalyviai, klausimai nebuvo itin sunkūs. Pavyzdžiui, klausta, kokią pasaulio gyventojų dalį sudaro Europos Sąjungos (ES) gyventojai, koks ES esančios lėktuvų gamintojų kompanijos pavadinimas. Teko atspėti net vieną „netikrą“ mūsų šalyse vartojamą kalbą – pasirodo, tai esperanto. „O kuri Europos Sąjungos valstybė turi daugiausia savo atstovų Europos Sąjungos parlamente?“ – klausė iš ekrano Petras Auštrevičius.

Greitai ir gerai atsakinėjo moksleiviai. Jų atstovas Rytis Jonynas iš Vilniaus licėjaus surinko 29,91 taško, tačiau Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos specialistė Agnė Gurevičienė, pelniusi pirmąją vietą ir kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, surinko net 30,40 taško. Jonaviečio sąskaitoje – 26,40 taško, jam įteiktas romantiško skrydžio oro balionu sertifikatas.

Įdomu, kad V. Andriulaitis, garsus šachmatininkas, korespondencinių šachmatų didmeistris, pernai taip pat dalyvavo „Europos egzamino“ finale, tada užėmė 8 vietą. Šiemet jau per sprindį priartėjo prie nugalėtojų.

KOMENTARAI