Mero rinkimuose pirmauja E. Sabutis, prireiks II turo

Mero rinkimuose pirmauja E. Sabutis, prireiks II turo

Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Eugenijus Sabutis užtikrintai laimėjo pirmąjį tiesioginių Jonavos rajono savivaldybės mero rinkimų turą. Tačiau dėl mažo rinkėjų aktyvumo prireiks antrojo turo, kuris vyks po dviejų savaičių.

Naujos pramogų erdvės atidarymo šventėje – vaikų klegesys
Pasvarstykite – galbūt Jūsų gyvenime atsirastų vietos naujam draugui?
100 lentelių su palinkėjimais Lietuvai ilgai nedžiugino

Antrajame ture susirungs E. Sabutis ir liberalų kandidatas Remigijus Osauskas.

Mero posto siekė 6 kandidatai: Alina Batulevičienė (išsikėlė pati), Rimantas Kiseliovas (DP), Bronislovas Liutkus (LVŽS), Darius Mockus (TS-LKD), Remigijus Osauskas (LRLS) ir Eugenijus Sabutis (LSDP).

Apylinkių skaičius – 26 (duomenys iš 26 apylinkių):

EUGENIJUS SABUTIS – 61,73 proc. balsų
REMIGIJUS OSAUSKAS – 16,13 proc. balsų
BRONISLOVAS LIUTKUS – 8,32 proc. balsų
DARIUS MOCKUS – 7,63 proc. balsų
ALINA BATULEVIČIENĖ – 4,42 proc. balsų
RIMANTAS KISELIOVAS – 1,77 proc. balsų

Rajono merą galėjo rinkti 36 681 į sąrašus įtrauktų rinkėjų, kurie šiuo metu Jonavos rajone yra deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, rinkimuose balsavo vos daugiau nei ketvirtis – 26,69 proc. visų rinkėjų (4 proc. iš jų balsavo iš anksto).

Meras galėtų būti išrinktas jau pirmame rinkimų ture, jeigu balsuoti ateitų ne mažiau kaip 40 proc. rinkėjų ir daugiau nei pusė jų savo balsą atiduotų vienam kandidatui.

Jeigu rinkėjų aktyvumas mažesnis nei 40 proc., pirmame rinkimų ture meras taip pat gali būti išrinktas, tačiau už vieną iš kandidatų turėtų balsuoti penktadalis sąrašuose esančių rinkėjų (Jonavos rajone – 7 tūkst. 337). Nepavykus to padaryti, bus skelbiamas antras rinkimų turas, kuriame varžysis du daugiausiai balsų surinkę kandidatai.

Naujų rinkimų Jonavoje prireikė po to, kai buvęs meras Mindaugas Sinkevičius tapo ūkio ministru.

Užsidarius rinkimų apylinkėms, VRK atstovai surengė spaudos konferenciją, kurios tiesioginę transliaciją galėjote stebėti mūsų portale:

KOMENTARAI