Jonaviečiai pristato pirmąjį Lietuvoje autonominį robotą-gelbėtoją vandenyje (foto, video)

Jonaviečiai pristato pirmąjį Lietuvoje autonominį robotą-gelbėtoją vandenyje (foto, video)

Šiandien Jonavos Varnutės tvenkinyje išbandytas skęstančiųjų gelbėjimui skirtas autonominis robotas-gelbėtojas. Unikalus įrenginys jau netrukus savo darbą atliks Neringos paplūdimyje, tačiau oficialūs jo gamintojų atstovai Lietuvoje – jonaviečiai.

,,Raudonos nosies“ akcija įtraukia ir mažuosius jonaviečius
Kodėl keičiamas miesto kraštovaizdis?
Miesto apžiūra: nuo apleistų privačių statinių iki ,,blogų” darbų rangovų

Mieste veikianti Elmanto Mickevičiaus vadovaujama įmonė „Militera“ jau ne kartą įrodė galinti pasiūlyti ne tik Lietuvai, bet ir užsienio valstybėms patrauklių inovacijų. Jos įkraunama paslaugų stotelė „Sun eco“ nuolatos tobulinama naujais inžineriniais-technologiniais sprendimais, tačiau sumanūs verslininkai nenustoja garsinti Jonavos. Šiandien jie išbandė analogų Lietuvoje neturintį autonominį vandens robotą-gelbėtoją ir gali vadintis vieninteliais jo gamintojų atstovais Lietuvoje.

„Šis įrenginys – unikalus, jį mūsų užsakymu pagamino Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrę kolegos. Šiandien norėjome patys išbandyti jo funkcionalumą. Pagrindinė plausto paskirtis yra kuo greičiau plaukti iki žmogaus, kuriam reikalinga pagalba. Jis gali atlikti ne tik plausto, atplukdančio žmogaus funkciją, bet ir plūduro, į kurį skęstantysis gali įsikabinti ir laukti profesionalesnės pagalbos. Jo dėka gelbėtojai galės paprasčiau susitvarkyti su ekstremaliomis situacijomis: plaustas valdomas nuo kranto nuotolinio pulteliu“, – apie įrenginį pasakojo E. Mickevičius.

„Militera“ vadovas džiaugėsi, kad jonaviečiai gali pasigirti pirmieji šalyje išbandę tokį įrenginį, tačiau šis jau rytoj bus nugabentas Neringos paplūdimio gelbėtojams.

„Iki šiol tokio įrenginio Lietuvoje nebuvo. Vėl galime pasidžiaugti, kad Jonava – pirmasis tokį plaustą išbandęs miestas. Nepaisant to, mes tikimės, kad vėliau mūsų šalyje jų bus ir daugiau. Tokie įrenginiai gali turėti ir dugno skenavimo funkciją – ieškoti skenduolių ir daiktų. Šiandien išbandytas plaustas jau rytoj bus perduotas Neringos gelbėtojams, nes jie pageidavo tokio įrenginio“, – „Naujienoms“ pasakojo E. Mickevičius.

Kęstučio Putelio nuotr., Jovitos Stanevičiūtės video

KOMENTARAI