Jonaviečiai mitinge prašė nebedidinti mokesčių

Jonaviečiai mitinge prašė nebedidinti mokesčių

Šiandien šalia Jonavos rajono savivaldybės vykęs mitingas „Gana didinti mokesčius“ sulaukė apie 70 jonaviečių. Žmonės negailėjo kritikos valdžios atstovams, giedojo Lietuvos himną, aikštėje degino plakatą. Tiesa, mitingas truko net 2 valandomis trumpiau nei buvo planuota – 15 val. susirinkusieji pradėjo skirstytis.

Atnešk ir užeik!
Ar iš garsaus forumo „Aidas“ beliks tik aidas?
Dainų šventės šurmulyje – jonaviečių gretos

Daugiausiai susirinkusiųjų – senjorai

Į Santarvės aikštę žmonės pradėjo rinktis 13 valandą. Šalia rajono Savivaldybės buvo išrikiuoti plakatai, pastatyta garso kolonėlė su mikrofonu, plevėsavo Lietuvos vėliava. Prie susirinkusios minios prisijungė ir skandalingais pasisakymais garsėjantys Vytautas Šustauskas bei Andrius Lobovas. Šie tik prasidėjus piketui tarė žodį ir ragino žmones netylėti, būti drąsiais ir vieningais.

„Ne valdžia kalta dėl visko. Kalti jūs, žmonės. Pažiūrėkit į kitas Europos Sąjungos valstybes. Ten protestuoti išeina tūkstančiai žmonių, o jūs miegate. Nežinau, kuo jūs esate užmaitinti“, – kalbėjo V. Šustauskas.

Plika akimi buvo matyti, kad didžioji dauguma susirinkusiųjų – senjorai. Tiesa, dauguma kiek nepatikliai žvelgė į aikštėje lūkuriuojančius pareigūnus, kurie jau mitingo pradžioje neleido abejoti, kad taisyklių bus laikomasi – paėmę matavimo juostą išmatavo, ar minia nėra arčiau nei 25 metrai nuo pastato, mat to reikalauja nustatytos piketo taisyklės.

Žmonės netylėjo

Renginio organizatorius Valdemaras Krajauskas atkreipė dėmesį, kad mitingas nukreiptas ne prieš Jonavos rajono savivaldybės valdininkus, o prieš seimūnus, kurie, jo žodžiais tariant, elgiasi nesąžiningai, didina mokesčius, švaisto vėjais šalies biudžetą ir lobsta rinkėjų sąskaita. Tiesa, galimybė pasisakyti turėjo ir į mitingą atėję jonaviečiai.

Vieni skundėsi mažomis algomis, neteisingu abonentiniu šiukšlių išvežimo mokesčiu, kvailais sprendimais diegti elektronines receptų išrašymo programas, kurios šiuo metu esą dirba neefektyviai. Kritikos sulaukė ir nauja receptinių vaistų tvarka, įpareigojanti vaistininkus neparduoti tam tikrų vaistų be gydytojo recepto.
„Norėčiau visų Seimo narių paklausti, koks tas jų lovys, kad jie taip spraudžiasi prie jo. Gauna jie visokių titulų ir apdovanojimų, o aš jiems skirčiau tris apibūdinimus: akys – vanago, širdis – liūto, o gerklė – krokodilo. Ką pagavo, tą prarijo“, – atsistojusi prieš minią rėžė jonavietė.

Pirmas, bet ne paskutinis?

Nors buvo planuota, kad mitingas truks nuo 13 iki 17 valandos, piketuotai pradėjo skirstytis jau 15 valandą. V. Krajauskas teigia, kad tai buvo pirmas jo organizuotas mitingas ir pripažįsta, kad ne viskas pavyko taip, kaip buvo tikėtasi. Visgi jis dėkoja susirinkusiems ir tiems, kurie palaikė mintimis.

„Dabar lauksime atsako į šį piketą. Jei toliau matysime absurdą, tai organizuosime dar didesnio masto mitingą. Čia buvo pirmas mano blynas, gal kiek ir prisvilęs, truko trumpiau nei buvo planuota, bet tiesiog nenorėjau ilgiau šaltyje laikyti susirinkusių žmonių“, – kalbėjo V. Krajauskas.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI