Jonaviečiai mini Europos dienąKęstučio Putelio nuotr.

Jonaviečiai mini Europos dieną

Nuo pat ryto Jonavoje vyksta Viešosios bibliotekos organizuojama Europos dienos šventė „Nuo žaidimų iki rinkimų“.

Ragino sąžiningai mokėti mokesčius
Žada nugriauti jonaviečiams nerimą keliantį miesto vaiduoklį
Vėl suksime laikrodžius: šį savaitgalį įvedamas žiemos laikas

Ryte Jonavos viešosios bibliotekos knygų terasoje lankęsi lopšelių-darželių „Žilvitis“ ir „Pakalnutė“ ugdytiniai budino Jonavą ir sveikino visus su Europos diena. Savo lankytojus bibliotekos darbuotojai sutiko su rytine kava. Viešojoje bibliotekoje padėtas kalendorius, kurio pagalba  skaičiuojamos dienos iki Europos Parlamento rinkimų. „Tai priminimas gyventojams, kad jie žinotų, prisimintų ir dalyvautų šiuose rinkimuose“, – akcentavo Jonavos viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė.

Vėliau miesto gatvėse buvo vykdomas performansas „Ateik ir balsuok“ – Senamiesčio, Jeronimo Ralio gimnazijos, Raimundo Samulevičiaus progimnazijos moksleiviai, Jaunimo centro atstovai, Lietuvos moksleivių savivaldos, Europos jaunimo komandos nariai dalyvavo balsavimo simuliacijoje.

Knygų terasoje surengtas piknikas „Europietiškų patiekalų fiesta“, kurio metu miestiečiai buvo vaišinami skirtingų Europos šalių patiekalais. Sveikinimo žodžius išsakė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Lietuva yra neišskiriama Europos Sąjungos šeimos dalis. Šiandien minime Europos dieną. Kartu tai proga prisiminti ir visas narystės šalis, kultūras, paragauti skirtingų šalių patiekalų. Sveikinu visus ir kviečiu suprasti, kad ne kažkas kitas, o mes esame Europos Sąjunga. Naudokimės jos visomis galimybėmis – keliaukime, mokykimės svetur, pažinkime, laisvai judėkime be jokių vizų. Galimybėmis naudojasi ir Savivaldybė – atnaujina savo erdves, parkus, skverus, gatves. Narystė Europos Sąjungoje ir Europos dienos minėjimas yra puiki šventė prisiminti tas vertybes, kada Europa „gimė“. Švęskime šią dieną su pagarba ir dėmesiu vieni kitiems“, – sveikino  M. Sinkevičius.

Viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose taip pat vyko  europrotmūšis „15 metų kartu“ bei konkursas „Europos egzaminas 2019“.

Vakare 18 val. dar vyks eurodūzgės „Aš balsuosiu“ – neformali diskusija apie Europos Parlamento rinkimus. Diskusijoje dalyvaus grupės „Arbata“ vokalistas Andrius Zalieska-Zala. Kviečiami visi.

KOMENTARAI