Jonaviečiai kraujo negailiK. Putelio nuotr.

Jonaviečiai kraujo negaili

Jonavos Kultūros centre vyko kraujo donorystės akcija „Kauno regionas gali!“. Per šešias valandas neatlygintinu kraujo donoru tapo 101 jonavietis. Renginio organizatoriai džiaugiasi tokiu aktyviu dalyvavimu.

Kiaulių maro pasekmės – nacionalinė problema
Laikas bejėgis užkloti istorinę datą
Jonavoje – nauji dviračių ir pėsčiųjų takai

„Projektas apima miestus aplink Kauną. Tačiau Jonava yra šios iniciatyvos lyderė. Jonaviečiai visada aktyviai aukoja kraujo, todėl labai smagu pas juos atvažiuoti. Kiekvieną kartą atvykdama matau daug veidų, neabejingų donorystei“, – šypsenos veide neslėpė Nacionalinio kraujo centro (NKC) donorų organizatorė Rimantė Vanagienė.

Ji pabrėžė, kad aktyviausiai dalyvauta praėjusią vasarą, kuomet Sąjūdžio aikštėje vykusios akcijos metu kraujo aukojo 195 miesto ir rajono gyventojai.

R. Vanagienė informavo, kad kol kas dar nėra nei vieno kraštiečio, gaunančio antrojo laipsnio valstybinę kraujo donoro pensiją. Ji mokama sukakus senatvės pensijos amžių, išmokos dydis – 116 Eur. Vis dėl aktyvaus dalyvavimo aukojant kraujo nepakanka: norėdamas gauti šią pensiją, žmogus turi dalyvauti ir kraujo donorystės veikloje – ne tik 40 kartų duoti kraujo, bet ir savanoriauti.

Akcijos metu aktyviai dalyvavo ir jaunimas. 20-metė Ieva Stalnionytė kraujo aukojo trečią kartą. „Baimė adatų dūriams yra didelė, tačiau noras padėti kitam žmogui yra dar didesnis. Juk nežinia, gal kraujo kada nors ir man prireiks“, – mintimis dalijosi ji.

R. Vanagienė kraujo donorystės jaunojo ambasadoriaus titulą norėtų skirti jonaviečiui Arnui Čekanavičiui, kuris ne tik duoda kraujo, bet ir aktyviai dalyvauja savanoriškoje veikloje.

Tądien dovanoti kraujo buvo kviečiamos ir privačios įmonės, valstybinės bei Savivaldybės įstaigos ir organizacijos. Štai vienos draudimo kompanijos darbuotojas Renatas Panavas neatlygintinai kraujo davė jau devintą kartą. „Smagu aukoti, tikiu, kad tai kažkam padės. Mano darbovietėje kasmet vykdomos tokios akcijos, tad jau tapo įprasta duoti kraujo ir kitose miesto vietose, kur atvyksta NKC darbuotojai“, – teigė jonavietis.

Planuojama, kad kita NKC akcija Jonavoje vyks jau vasario mėnesį.

KOMENTARAI