Jonaviečiai  į policijos komisariatą galės užsukti bet kuriuo paros metu

Jonaviečiai į policijos komisariatą galės užsukti bet kuriuo paros metu

Šiandien Jonavos r. policijos komisariate (PK) atidarytas pirmasis Lietuvoje interaktyvus policijos paslaugų kambarys. Tikimasi, kad visą parą veikiančios patalpos prisidės prie gyventojų ir policijos bendradarbiavimo.

Kandidatų į mero postą debatuose neišvengta ir kandžių replikų
Jonavos rajono mokyklas vienija meilė sportui
Atsakymo paieška: nėra darbo ar nėra kam dirbti?

Daug privalumų

Šiandien oficialiai atidarytame policijos paslaugų kabinete galima rasti įrengtą kompiuterį, vaizdo monitorius, spausdintuvą, telefoną ir abipusį vaizdą tiesiogiai transliuojančias kameras. 4500 Eur kainavęs kabinetas nuo šiol prieinamas kiekvienam gyventojui, kuris nori pranešti apie neteisėtą elgesį, parašyti pareiškimą ir sulaukti policijos pareigūno konsultacijos – vos įėjus į iš vidaus užrakinamą kabinetą, gyventojas gali užmegzti pokalbį su kitapus monitoriaus ekranų sėdinčiu budinčiuoju. Svarbu tai, kad prireikus pastarasis turi visas sąlygas ne tik bendrauti su lankytoju, bet ir už jį užpildyti pageidaujamus dokumentus. Dėl to kabineto paslaugos prieinamos net ir menką kompiuterinį raštingumą turintiems žmonėms. Norintys į naująsias patalpas patekti po PK administracijos darbo valandų, tai padaryti galės paspaudę šalia pagrindinio įėjimo durų įrengtą mygtuką.

Geresnis prieinamumas

Naujovę žurnalistams pristatęs Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas teigia, kad tokios patalpos įrengtos dėl to, kad  Jonavos r. PK turėjo laisvą ir tam tinkamą kambarį. Tiesa, jis tikina girdėjęs ir jonaviečių nusiskundimus dėl riboto miesto komisariato darbo laiko. Tikimasi, kad interaktyvios paslaugos užtikrins didesnį policijos prieinamumą gyventojams.

„Teko girdėti jonaviečių skundus, kad PK dirba tik iki 17 val. Norime, kad atėjęs žmogus, visada rastų atidarytas duris. Suteikiame galimybę užeiti į komisariato patalpas bet kuriuo paros metu ir nuotoliniu būdu bendrauti su Kaune esančiu policijos pareigūnu. Manome, kad turime būti atviri žmonėms“, – tikino D. Žukauskas.

Pilotinis projektas

Į kabineto pristatymą atvykęs Lietuvos policijos generalinio komisariato pavaduotojas Edvardas Šileris priduria, kad tai – bandomasis projektas, parengtas pagal Olandijos policijos modelį. Jei šis patenkins lūkesčius, tokios patalpos turėtų atsirasti ir kituose miestuose.

„Džiaugiamės, kad Kauno apskrities policija parodė iniciatyvą ir perėmė gerąją praktiką iš Olandijos pareigūnų. Manau, kad šis sprendimas tikrai pasiteisins ir galbūt išsiplės visoje Lietuvoje. XXI amžius iš esmės sufleruoja, kad technologijos turi keisti žmogiškąjį faktorių. Tai yra ir objektyviau, ir patikimiau, ir greičiau“, –  kalbėjo E. Šileris.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI