Jonava prisipildė muzikos garsųŠeštadienį šalies miestus ir miestelius užliejo muzikos ritmai. Kęstučio Putelio nuotr.

Jonava prisipildė muzikos garsų

Šeštadienį šalies miestus ir miestelius užliejo muzikos ritmai – į Lietuvos gatves išėjo tūkstančiai žmonių paminėti XII-ąją Gatvės muzikos dieną (GMD). Prie šios Andriaus Mamontovo iniciatyvos prisidėjo ir Jonava. Įvairiose miesto vietose nuo pat ankstyvo ryto koncertavo kolektyvai, muzikos grupės, atlikėjai.

Pramogų šėlsmas skatins vasarą nepalikti Jonavos
Praėjusių Joninių akimirkos (foto)
Prekybos žmonėmis realybė: vietoj pasiturinčio jaunikio – prostitucija

Pasak renginį organizavusio Jonavos kultūros centro atstovo Giedriaus Bubino, šių metų GMD nuo ankstesnių skyrėsi muzikos įvairove. Jonaviečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę pasiklausyti tradicinės lietuvių liaudies, pop, jazz, techno, akustinės, roko muzikos. Todėl ši akcija turėjo pasiekti įvairios muzikos mylėtojus.

Jo žodžiais, GMD skatina muzikantus išeiti į viešumą, pasirodyti, pasidalinti savo kuriama muzika. „Galbūt ne visada atlikėjas turi galimybę užlipti ant scenos ar tiesiog gatvėje pakoncertuoti žmonėms, o tokią dieną, kuomet muzikantai solidarizuojasi ir užpildo gatves muzika, jaunas atlikėjas turi paskatinimą parodyti savo talentą. O ir miestiečiams ši diena suteikia daug gerų emocijų. Kuomet muzika skamba gatvėse, tuomet ir nuotaikos žmonių kitokios. O gerų emocijų niekada nebūna per daug“, – teigė jis.

Įvairiose miesto vietose koncertavo „Lankesa“, „Savi“, „Titus“, „Šuldu buldu“, „Jazzstudio“, DJ Kresto, Justinas Juškevičius, Monika Imbrasaitė, Benas Borkertas, Kristina Chlastauskaitė ir Julija Radzevičiūtė.

Muzikos grupę „Titus“ galima būtų vadinti „Gatvės muzikos dienos“ senbuviais, kadangi šioje iniciatyvoje dalyvauja jau vienuoliktą kartą. „Dešimt metų organizavome patys, bet šiemet tam pritrūko šiek tiek laiko ir jėgų. Tačiau iniciatyvos neatsisakėme, ir šiemet koncertavome tradicinėje vietoje – prie Janinos Miščiukaitės meno mokyklos. Dalyvaujame, nes norime palaikyti muzikantų idėją ir miestui suteikti gerą atmosferą. Norėtume palinkėti, kad GMD ir toliau gyvuotų, gyventojai noriai ateitų paklausyti ir pajaustų tikrąją muzikos dvasią“, – grupės vardu kalbėjo Mindaugas Legas.

GMD jau tapo gražia, įkvepiančia ir kūrybinga Jonavos ir visų Lietuvos miestų tradicija.

Kęstučio Putelio nuotr.

KOMENTARAI