Jonava nusilenkė „Achemos“ veteranamsArenos salę užtvindė juostomis perjuosti veteranai, jų artimieji ir kolegos.Kęstučio Putelio nuotr.

Jonava nusilenkė „Achemos“ veteranams

Vasario 24-osios vakarą tradicinio darbo veteranų pagerbimo renginyje tautinėmis juostomis perjuosti 186 bendrovės „Achema“ ir kitų koncerno „Achemos grupė“ įmonių darbuotojai, kas penkmetį skaičiuojantys nuo 20-ies iki 45 metų darbo sukaktis toje pačioje darbovietėje. Šventės emocijas sustiprino tai, kad padėkos šventė vyko ne įprastoje erdvėje, bet ką tik atidarytoje Jonavos sporto arenoje, talpinančioje du tūkstančius žiūrovų. Tad šiemet į pagerbimo vakarą pasveikinti kolegų, artimųjų ir bičiulių suplūdo daugiau žmonių nei ankstesniais metais.

Šalia naujų dviračių takų – išskirtiniai stovai
Kūdikio kraitelio įteikimo tvarka įgavo lankstumo?
Ar iš garsaus forumo „Aidas“ beliks tik aidas?

Vadovų sveikinimai

Į naują šventės vietą jonaviečiai pradėjo rinktis gerokai prieš renginio pradžią. Visi turėjo pereiti per raudoną kilimą – šventės didingumo simbolį. Arenos fojė, prie stalelių su darbo metų sukakties skaičiumi, veteranus juostomis perjuosė įmonės moterys su pagalbininkais. Daugelis atėjusiųjų su draugais ar artimaisiais skubėjo įsiamžinti fotografijose. Vakaras prasidėjo AB „Achema“ himnu, kurį atliko Liudas Mikalauskas ir Evelina Sašenko.

Pagerbti ir pasveikinti veteranų atvyko garbių svečių ne tik iš rajono Savivaldybės, bet ir sostinės Vilniaus. Koncerno „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė ir Valdybos pirmininkė Lidija Lubienė, kreipdamasi į darbo veteranus, pasipuošusius tautinėmis juostomis, išreiškė begalinę padėką už atsidavimą chemijos įmonei, už nuoširdų darbą, puoselėjant bendrovės veiklą ir siekiant aukštų rezultatų. „Ačiū už ištikimybę, nuoširdų darbą, sėslumą, linkiu visiems sveikatos, stiprybės ir ištvermės. Norėtųsi, kad šis vakaras paliktų jums visiems džiugių prisiminimų“, – linkėjo ji.

„Nuoširdžiai dėkoju veteranams už darbą, triūsą, atsidavimą, žinias, kurias perduodate savo jaunesniems kolegoms, ir už lojalumą. Šios gražios šventės proga jums linkiu visokeriopos stiprybės, sveikatos, jaunatviškos energijos ir laimės“, – sveikino koncerno „Achemos grupė“ generalinis direktorius Audrius Bendaravičius, netrukus pats minėsiantis savo darbo koncerne 20-metį.

AB „Achema“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pasidžiaugė, kad įmonė prisideda ne tik prie  miesto gerovės kėlimo, bet ir puoselėja gražias tradicijas. „Dėkoju jums už indėlį, sąžiningą darbą,  supratimą. Linkiu, kad šis vakaras būtų pilnas gėlių, džiugios nuotaikos, bendravimo ir nuostabių akimirkų“, – sakė bendrovės vadovas.

[foogallery id=“757″]

Politikų linkėjimai

Veteranus pasveikino rajono Savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Eugenijus Sabutis, praeityje taip pat apie dešimtmetį dirbęs koncerno įmonėse: „Jūs esate tie, kurie reprezentuojate mūsų miesto stabilumą ir gyvybingumą. Jeigu Jonava būtų mirštanti ir išsivaikštanti, tai ir Sporto arenos mums nereikėtų. Bet šiandien turime ir erdvę, ir jus. Vadinasi, miestas yra gyvas. Dabartiniame pasaulyje stabilumo labai trūksta, žmones, ilgą laiką dirbančius vienoje vietoje, pradeda stumti lauk, ima rotuoti ir panašiai. „Achemoje“ tokių dalykų nėra – veteranai yra vertinami ir pagerbiami. Tai suteikia stabilumo ne tik įmonei, bet ir miestui. Visiems sakau, kad būtent „Achema“ suformavo Jonavą. Ir tai yra tiesa. Tai ir toliau būkime kartu, ačiū, kad esate.“

Į renginį atskubėjęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius veteranams ir visai „Achemos“ bendruomenei taip pat linkėjo stabilumo. „Džiaugiuosi, kad ir ši Sporto arena yra  stabilaus rajono valdžios ir bendrovės bendradarbiavimo darinys. Linkiu ir ateityje tokių pačių stabilumo santykių“, – teigė M. Sinkevičius.

„Sveikinu veteranus ir visus čia susirinkusiuosius. Būkite sveiki ir dar ilgus metus dirbkite, neškite džiaugsmą ir gėrį“, – dalijosi mintimis buvęs achemietis, darbo veteranas, Seimo narys Rimantas Sinkevičius.

Regalijos veteranams

Pagerbimo ceremonialas prasidėjo nuo jauniausių darbuotojų, vienoje įmonėje dirbančių 20 metų, tarp kurių ne tik „Achemos“, bet ir kitų įmonių – „Transachemos“, „Iremo“, „Achempako“, „Budraus sakalo“, „Gaschemos LT“ ištikimiausieji žmonės. Visą būrį sudarė 48 darbuotojai. Jiems įteikti III laipsnio Garbės ženkleliai, pažymėjimai, piniginiai paskatinimai ir sveikinimo raštai.

II laipsnio Garbės ženkleliais ir tomis pačiomis regalijomis apdovanoti 25-erių darbo metų sukaktį minintys  asmenys. Į sceną pakviesti 42 ketvirtį amžiaus vienoje įmonėje dirbantys žmonės.

Trisdešimtmečių sąraše – 43 darbuotojai, jie paskatinti I laipsnio Garbės ženkleliais, kitomis priklausančiomis dovanomis.

Aukščiausiojo laipsnio Garbės ženkleliais apdovanotas per pusę mažesnis būrys – 22 „Achemos“, „Iremo“ ir „Budraus sakalo“ darbuotojai, dirbantys 35-erius metus.

Šypsodamiesi ir jaudindamiesi į sceną kilo žmonės, keturis dešimtmečius kūrę ir puoselėję „Achemą“.  Šių žmonių gyvenimas susijęs su įmonės užuomazgomis, jos pamatais, plėtra, pokyčiais ir vystymusi. Jie apdovanoti ypatinga dovana – žiedu, kitomis regalijomis.

Visiems sukaktuvininkams rankas paspaudė ir dovanas įteikė p. L. Lubienė, A. Bendaravičius ir bendrovės vadovas R. Miliauskas, o sveikintojai apibėrė gėlių žiedais.

Žiedai su briliantu

Prieš skelbiant pavardes tų, kurie įmonei atidavė 45-erius metus ir su ja neatsiejamai susigyveno, susirinkusieji nuščiuvo. O pradėjus veteranus kviesti į sceną, nenutilo ovacijos. Atėjusieji suprato, kiek jėgų, sveikatos ir meilės reikėjo šiam aštuonetui, kad gamykla išaugtų, o jos vardas skambėtų įvairiose užsienio šalyse.

45-erius metus įmonėje dirbo amoniako cecho Nr. 1 operatorius Juozas Paškauskas, to paties cecho aparatininkas Vladas Ramanauskas, amoniako vandens cecho mašinistė Rimutė Semenskaja, organinių produktų cecho pamainos inžinierius Stasius Grinius, ryšių cecho technikas Algirdas Januška, filialo „Sistematika“ automatikos derintojas Valerijus Semenskojus ir to paties filialo automatikos šaltkalvis Anatolijus Gercogas, bendrovės „Achemos mokymo centras“ direktoriaus pavaduotoja Dalia Keršienė.

Šiems sukaktuvininkams įteiktos vardinės dovanos – žiedai su briliantu, sveikinimo raštai ir piniginiai paskatinimai.

Vyriausieji darbo veteranai patys stebėjosi, kad vienoje darbovietėje prabėgo beveik pusė amžiaus. Kaip sakė S. Grinius, „gimimo datas pamiršus, tai būtų pats gražiausias momentas“.

O koncerno pagrindinė akcininkė ir Valdybos pirmininkė p. L. Lubienė Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo medaliu apdovanojo buvusį „Achemos“ darbuotoją Algirdą Giedrą.

Meninė programa

Tą vakarą Sporto arenoje pražydo pavasaris, pakvipo gėlėmis, kuriomis veteranus tiesiog „skandino“ visi atėjusieji jų pasveikinti.

Kiekvienai sukaktuvininkų grupei buvo skiriama vis kita muzikinė programa, atitikusi ir 20-mečio, ir 45-mečio skonį. Skambėjo nuostabios jau minėtų solistų L. Mikalausko, E. Sašenko dainos, šeimos dueto – Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus atliekamos melodijos, stebino merginų grupės „Pop Ladies“ pasirodymas, Kauno muzikinio teatro baleto programa, šokių studijos „Demo“ šokėjos, o Vytautui Šiškauskui pritarė visa salė.

Oficiali, bet šiluma ir nuoširdumu apgaubta pirmoji šventės dalis baigėsi griausmingu linkėjimu „Ilgiausių metų!“ – darbuotojams ir įmonei.

KOMENTARAI