„Jonava“ LFF taurėje atsitrenkė į Vilniaus „Žalgirio“ barjerą

„Jonavos“ komanda nesugebėjo pasipriešinti Vilniaus žalgiriečiams. Vėjuotą sekmadienį Jonavoje vykusiose Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės aštuntfinalio rungtynėse „Jonava“ net 0:5 nusileido Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkams.

Apdovanojimų sulaukė geriausios komandos bei asmeninėje įskaitoje medalius iškovoję sportininkai
Jonaviečiai naujojo sezono starte Klaipėdoje išplėšė lygiąsias
Salės futbolo pirmenybės: liko vienas nežinomasis

Jau pačioje mačo pradžioje „Žalgirio“ gynėjas Mamadou Mbodji pasiuntė kamuolį į Nemanjos Bjelano ginamus vartus, tačiau teisėjas sušvilpė nuošalę ir įvartis nebuvo įskaitytas.

Vis dėlto „Žalgirio“ žaidėjai ir toliau turėjo iniciatyvą ir 20 mačo minutę Saulius Mikoliūnas pelnė pirmąjį savo komandos įvartį.

Persvarą įgiję vilniečiai toliau stengėsi aktyviai spausti „Jonavos“ komandos žaidėjus, kurių atakoms dažnai pritrūkdavo tikslumo, o tokiomis klaidomis pasinaudojęs „Žalgiris“ 32 minutę įmušė ir antrą kartą. Įvarčio autoriumi šįkart buvo kapitono raištį dėvėjęs Tomašas Šimkovičius.

Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis ir dėlioti savo planus antrajai rungtynių pusei. Bet antrasis kėlinys buvo dar nesėkmingesnis „Jonavos“ komandai.

Sužaidus vos keturias antrojo kėlinio minutes į „Jonavos“ vartus krito trečiasis įvartis – po Liviu Antalio smūgio nesėkmingai sužaidė Laurynas Stonkus ir jam buvo įskaitytas įvartis į savus vartus.

Jonaviečiams sunkiai sekėsi rasti kelius prie varžovų vartų ir dažnai atakoje būdavo atiduodami perdavimai atgal, nesukuriant rimtesnio pavojaus priešininkų vartininkui. Kelis kartus progą turėjo Tadas Eliošius, L. Stonkus, besistengdamas iš visų jėgų pasiekti kamuolį baudos aikštelėje, pora kartų net susidūrė su „Žalgirio“ vartų sargu Džiugu Bartkumi, tačiau įvarčiais šie momentai nepavirto.

Per antrąjį kėlinį „Žalgiris“ turėjo dar daug progų įmušti – kartą Louiso Ogana siųstas kamuolys pataikė į virpstą, kitoje atakoje žalgiriečiai smūgiavo į skersinį, o nemažai kartų komandą gelbėjo vartininkas N. Bjelanas.

Tačiau netrukus komandą ištiko tikras krachas – aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzi greitoje atakoje perkėlė kamuolį per „Jonavos“ vartų sargą, o 88 minutę taip pat po keitimo pasirodęs Tomašas Malecas po perdavimo iš krašto pelnė penktąjį „Žalgirio“ įvartį.

Kitas rungtynes „Jonavos“ komanda žais rugpjūčio 4 dieną. Tai bus Lietuvos futbolo A lygos mačas namuose, kur jonaviečiai priims Kauno „Stumbro“ ekipą.