Jaunoms šeimoms – valstybės parama būstui, bet tik regionuose

Jaunoms šeimoms – valstybės parama būstui, bet tik regionuose

Pirmąjį būstą mažesniuose miestuose ir rajonuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms bus skiriama finansinė parama, nevertinant jų pajamų ir turto. Tačiau tokia parama nebus skiriama įsigyjant būstą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Druskininkų, Neringos ir Trakų miestuose, taip pat dalyje Palangos miesto.

Tvarkomas kelias į sodų bendriją „Eglė“
Kviečia į masinę protesto akciją „Paskutinis skambutis”
Neliko vietų ikimokyklinio ugdymo grupėse
Vyriausybė trečiadienį pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui taip mažinti emigraciją, gerinti demografinę šalies situaciją bei stiprinti regionus.

„Remti šeimas, skatinti gimstamumą bei padėti jauniems žmonėms įsitvirtinti mūsų šalyje, kad nereikėtų žvalgytis svetur – toks yra mūsų tikslas. Tuo pačiu siekiame stiprinti regionus, pritraukti į juos daugiau jaunų žmonių. Stiprūs, gyvybingi regionai ir aprūpintos bei stabilios šeimos yra vieni svarbiausių mūsų prioritetų“, – pranešime spaudai sako premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybė nusprendė, kad subsidija būsto kredito daliai apmokėti bus skiriama šeimoms iki 35 metų. 15 proc. subsidiją gaus dviejų ar daugiau asmenų šeima, 20 proc. – šeima, auginanti tris ar daugiau vaikų. Taip pat nuspręsta nustatyti iki 87 tūkst. eurų būsto kredito sumą, nuo kurios skiriamos minėto dydžio subsidijos. Kartu leista iki 15 proc. būsto kredito sumos panaudoti žemės sklypui pirkti, o subsidiją – pradiniam įnašui padengti.

Jauną šeima įsipareigoja grąžinti subsidiją, jeigu už kreditą įsigytą būstą sieks perleisti kito asmens nuosavybėn per pirmus 5 metus nuo būsto įsigijimo.

Šiemet numatyta suteikti subsidiją 115 jaunų šeimų, tam prireiks 2 mln. eurų. 2019 metų poreikis – 10,1 mln. eurų, už kuriuos bus suteikta subsidijų 590 jaunų šeimų.

Seimui pritarus, Šeimos stiprinimo įstatymas įsigaliotų nuo šių metų liepos.

© Lietuvos žinios

KOMENTARAI