Jaukią ir gražią šeimos šventę sukūrėme visiAistės Balčienės nuotr.

Jaukią ir gražią šeimos šventę sukūrėme visi

Jau šeštus metus iš eilės vieną iš gegužės savaitgalių Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centro (VLC) kolektyvas kartu su partneriais ir draugais miesto bei rajono šeimas kviečia paminėti Tarptautinę šeimos dieną.

Ruduo „Dobilui“ atnešė jubiliejų
Turės ar neturės lietuviai dvigubą pilietybę?
Konkurse sužibo Jonavoje užaugęs talentas

Gegužės 12 d. prie Jonavos sporto arenos nuo pat ryto rinkosi sportiškai nusiteikę jaunieji jonaviečiai ir miesto svečiai į stumdomų mašinėlių, balansinių dviratukų ir paspirtukų varžybas. Rėmėjų dovanėlėmis apdovanoti visi dalyviai. Jonavos policijos komisariato prizas atiteko saugiausiam sportininkui – Tajui Kriūnui.

Į Sporto areną susirinko 12 šeimų, panorusių varžytis prie šaškių lentų. Aleksandras Fomkinas, rajono neįgaliųjų sporto klubo „Joneidra“ vadovas, kasmet tradiciškai palaiko šią idėją.

Šeimų kategorijoje nugalėtojais tapo Židžiūnų šeimyna, tėvų kategorijoje – Renatas Panavas, vaikų iki 8 m. – Gabrielius Vičas, 8–10 m. vaikų – Džiugas Purvinis.

Šioms varžyboms bendrovė „Mubas“ pagamino specialius medalius, kuriais pasipuošė ne tik nugalėtojai, bet ir visi dalyviai.

Šventėje nemokamai pirmą kartą parodytas muzikinis spektaklis kūdikiams ir vaikams „Tuku Tuku“.

Vėliau pasirodė įvairūs kolektyvai: Šveicarijos pagrindinės mokyklos „Teatriukas“ ir šokių grupė „Sukučiai“, Jonavos r. neįgaliųjų veiklos centro atstovai, VLC žiniukų studija, Justino Vareikio progimnazija, „Neries“ pagrindinės mokyklos pradinukų popansamblis „Tapu tapu“ ir ritminių šokių grupė „Manama“, vaikų ir jaunimo teatras „Kaukutė“, „Lietavos“ pagrindinės mokyklos šokių grupė „Lietava“, sporto klubas „Akvaera“.

Prie Sporto arenos savo veiklas pristatė ir renginio partneriai: Jonavos visuomenės sveikatos biuras, Jonavos r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnės,  Justino Vareikio progimnazijos skautai, Savivaldybės viešoji biblioteka, „Sporto legionas“, VšĮ „Penkta koja“, šunų dresavimo mokykla „Nuaras“.

Nuoširdžiai dėkojame Šveicarijos mokyklos bendruomenei už bendradarbiavimą.

Vyko mamyčių turgelis, antrus metus – ir vaikų verslumo mugė. Ji nebuvo labai gausi dalyvių, tačiau visi džiaugėsi galimybe parodyti savo išmonę prekiaujant. Šveicarijos pagrindinės mokyklos mokiniai visus uždirbtus pinigus paaukojo VšĮ „Penkta koja“, kuriai, beje, buvo skirta ir mamyčių turgelio dalyvių mokesčio auka. Ir čia buvo prizų – Savivaldybės dovana įteikta Ievai ir Aistei Vaitiekūnaitėms bei Šveicarijos pagrindinei mokyklai. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo atstovė Dalia Sinkevičienė apdovanojo Militą Grinevičiūtę, Šarlotę Kernagytę ir Liepą Vilutytę.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos atstovai visus dalyvius apdovanojo atšvaitais ir šviesą atspindinčia atributika.

Šiemet renginį įamžinome specialia nuotrauka. Vytauto Kalpoko dronu užfiksavome širdį, o jos viduje buvo žodis ŠEIMA, kuris jungia, vienija ir verčia stengtis vieniems dėl kitų.

Vakarop šeimos rinkosi į protmūšį. Jį parengė Jonavos gausių šeimų klubas „Gilė“, o tema buvo „Lego“. Pirmą vietą užėmė „Z komanda“ (Zujevų šeimyna), antra – „Topso“ komanda (Panavų šeimyna), trečia – „Aleda“ (Bazylevų šeimyna).

Šeimos diena kasmet turi labai mažą biudžetą. Šiemet gavome dalinį finansavimą iš rajono Savivaldybės kultūros ir meno projektų rėmimo. Džiugu, kad sulaukiame pagalbos ir iš kitur, todėl mums pavyksta sukurti kažką įdomaus ir prasmingo.

Dėkojame šventės rėmėjams: „Vi&Lė Handmade Joy“, B. Benaitienės IĮ „Mubas“,  „Gamtos namai.lt“, labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“, „Minglemoose“, „Guru Cafe“, „Lazerių zonai“, leidyklai vaikams „Flintas“, Kauno prekybos, amatų ir pramonės rūmų Jonavos filialui, išskirtinės kokybės lietuviškai kosmetikai „Margarita“, Jonavos sporto arenai, Savivaldybei.

Labai nuoširdžiai dėkojame visiems, kas padėjo, prisidėjo ir atėjo, taip pat savanoriams, Sporto arenos darbuotojams ir ypač Laurynui Gailiui. Ačiū mūsų komandai – Kristinai Juknienei, Gretai Teišerskytei ir Kristinai Vetlovai.

Joana GUDŽIŪNIENĖ, VLC direktorė

KOMENTARAI