J. Statkevičiaus kurti tautiniai kostiumėliai – jau jonaviečių rankoseErnestos Bieliauskienės nuotr.

J. Statkevičiaus kurti tautiniai kostiumėliai – jau jonaviečių rankose

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ dar sausio mėnesį pradėjo platinti dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurtus vaikiškus tautinius kostiumus. Šiandien Jonavos rajono savivaldybėje vyksiančioje šventėje net 240 kostiumėlių bus įteikta rajono priešmokyklinio ugdymo įstaigoms. Visgi pirmosios fondo dovanos mažuosius jonaviečius pasiekė jau praėjusią savaitę.

Miškininkų dovanoti eglišakiai įtiko ne visiems
Batėgaliečiai džiaugiasi laisvalaikiui skirtomis patalpomis
Kviečia padėti išpildyti Ervino svajonę pasveikti

Dainininko Andriaus Mamontovo ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio įsteigto fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė „Naujienoms“ pasakojo, kad Juozo Statkevičiaus sukurti tautiniai kostiumai Jonavos lopšelius-darželius turėjo pasiekti iki Vasario 16-osios, tačiau planus teko keisti.

„Mes tikėjomės kostiumėlius įteikti iki Vasario 16-osios, bet vėlavo medžiagų pristatymas ir  siuvykla nespėjo laiku pasiūti reikiamo kiekio kostiumėlių“, – „Naujienoms“ pasakojo V. Mandrijauskaitė.

Vis tik pirmosios fondo dovanos jonaviečius pasiekė jau praėjusią savaitę. Penktadienį kostiumėlius gavusio Šveicarijos vaikų lopšelio-darželio „Voveraitė“ direktorė Ernesta Bieliauskienė džiaugėsi jų kokybe.

„Mums įteikti septyni komplektėliai. Jie labai kokybiški ir gražūs. Šiandien rajono Savivaldybėje vyks šventė, kurios metu kostiumėliai bus įteikti ir kitiems Jonavos rajono darželinukams. Mūsų vaikai atvyks jau jais pasipuošę“, – kalbėjo  E. Bieliauskienė.

Dar 2016 metų pabaigoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis išsakė idėją šimtmečio proga kiekvienam Lietuvos ikimokyklinukui padovanoti po tautinį kostiumą, kurį sukurs drabužių dizaineris J. Statkevičius. Buvo skaičiuojama, kad prireiks daugiau nei 150 tūkst. kostiumėlių. Po kritikos antplūdžio R. Karbauskis pranešė kol kas atsisakantis šios idėjos. Kaip paaiškėjo šių metų pradžioje, iniciatyva bus įgyvendinta, tačiau tik iš dalies – kostiumai pasieks ne visus vaikus. Darželiams skirta po keliolika vienetų.

J. Statkevičius tautinius kostiumus kūrė neatlygintinai, atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Pagal specialų užsakymą ir autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos, kostiumus puošiančios juostos. Visi kostiumėliai siūti Lietuvoje iš audinių, kurie buvo pagaminti Olandijoje.

Plačiau apie jonaviečiams įteiktus tautinius kostiumėlius skaitykite penktadienio „Naujienų“ numeryje.

 

KOMENTARAI