Islandijoje žaidžia ir jonaviečiai

Islandijoje žaidžia ir jonaviečiai

Mūsų sporto bendruomenei gerai pažįstami futbolininkai Almantas Vancevičius, Marius Ganusauskas ir Paulius Osauskas šventines atostogas praleido Jonavoje. Jie trumpam grįžo iš geizerių, ir vulkanų šalies – Islandijos. Joje jonaviečiai atstovauja futbolo klubui „Snæfell/UDN“ iš Stykkisholmur.

Rajono futbolo mėgėjų pirmenybių startas – jau kitą savaitę
Talentinga lengvaatletė sportinius rezultatus kaldina Panevėžyje
M. Ganusauskas: „Sutrukdėme „Žalgiriui“, dabar norime tą padaryti ir „Sūduvai“

Šie žaidėjai yra atstovavę Jonavos jaunimo komandai 1994 metais. Trenerio Vytauto Stanevičiaus auklėtiniai tada buvo tapę Lietuvos čempionais ir prizininkais. A. Vancevičius yra atstovavęs šalies rinktinei U-17, rungtyniavo Jonavos klubuose „Fajetonas“, „Lietava“, „Vikingai“, Kėdainių „Nevėžyje“.

M. Ganusauskas taip pat žaidė Lietuvos rinktinėje U-21, buvo ir minėtų rajono komandų narys, ir dar rungtyniavo futbolo klube „Jonava“.

P. Osausko futbolo biografija taip pat išmarginta gražiais pasiekimais – daugkartinis jaunimo čempionato nugalėtojas ir prizininkas, rezultatyviausias 2012 m. čempionato žaidėjas. Studijuodamas Vilniuje tapo pirmosios lygos sidabro medalio laimėtoju. Studentų lygoje atstovaudamas universiteto komandai vienose varžybose įmušė 13 įvarčių ir pelnė Lietuvos rekordą. Su Vilniaus „Vyčio“ ekipa yra laimėjęs dukart bronzos medalius.Taigi pastaruosius 10 metų Paulius iš kasmetinių čempionatų negrįždavo be medalio.

Neblogai sekasi ir Islandijos čempionate. Priešsezoninėje taurėje FK „Snæfell/UDN“ su 6 taškais rikiuojasi 2–4 vietoje ir tik tašku atsilieka nuo pirmaujančios komandos. P. Osauskas  ir M. Ganusauskas yra įmušę po 3 įvarčius.

Islandijoje futbolas labai populiarus, lietuviams galima tik pavydėti. Miestelyje gyvena 1 000 žmonių, net pusė jų susirenka į stadioną stebėti varžybų. Islandai žiemą gyvena rankiniu, o vasarą – futbolu. Visos varžybos filmuojamos, o teisėjavimas, pasak žaidėjų, aukšto lygio. Sporto bazėje įrengtas baseinas, uždara salė, puikus lauko stadionas. Komandoje, be lietuvių, dar rungtyniauja futbolininkai iš Serbijos, Kolumbijos, o treneris – bosnis.

„Norėtųsi laimėti čempionatą ir parvežti į Lietuvą medalius“, – sau linkėjo buvę jonaviečiai.

KOMENTARAI