Iniciatyva – bendruomenėmsA. Tapinas: „Geras pilietis prisideda prie valstybės gerovės.“ Kęstučio Putelio nuotr.

Iniciatyva – bendruomenėms

Praėjusią savaitę mūsų mieste viešėjo žurnalistas, rašytojas, laidų vedėjas Andrius Tapinas. Bendraudamas Jonavos kultūros centro Meno galerijoje su jonaviečiais, svečias daugiausiai akcentavo bendruomeniškumo sąvoką, kėlė klausimą, kas yra geras pilietis.

Ne už kalnų – naujų seniūnaičių rinkimai
Kviečia dalyvauti Konstitucijos egzamine
Naujos pramogų erdvės atidarymo šventėje – vaikų klegesys

„Kartais apsiribojama labai siauru požiūriu į pilietiškumą – moku mokesčius, balsuoju ir laikausi įstatymų. Šis suvokimas galbūt susijęs su tuo, kad mūsų valstybė dar pakankamai jauna – 27-erių metų. Geras pilietis turi būti atsakingas, aktyvus ir teisingas – jis prisideda prie valstybės gerovės“, – akcentavo A. Tapinas.

Jo žodžiais, visuomenė dar neskiria, kad valstybė nėra valdžia.

„Tai – du skirtingi dalykai. Kodėl mums trūksta savininkiškumo, kodėl mes nesijaučiame labai svarbia valstybės dalimi? Gal todėl, kad dar yra nemažai neišsprendžiamų problemų – korupcija, ydinga valdžios vertikalė. Pastaroji ypač jaučiama mažesniuose šalies miestuose. Čia jei nepriklausai partijai, negali užimti jokio vadovaujančio posto. O žmogaus kompetencija nueina į antrą planą. Turim puikių pavyzdžių, kur rajono merai puikiai ir ūkiškai tvarkosi, bet jausmas, kaip jie elgiasi su savo rajono žmonėmis, yra kitas – juntama Baltarusijos dvasia“, – kalbėjo svečias.

Žurnalistas pabrėžė, kad Lietuva turi daug problemų: besitęsianti emigracija, jaunosios kartos nusivylimas ir nepasitenkinimas valstybe, besibaigianti ES parama, valstybės vizijos stygius.

„Mano vaikai jau dabar klausia, kas bus su šia valstybe po 15 metų? Aš nežinau, ką jiems pasakyti. Mūsų tėvų Lietuvos vizija buvo tapti nepriklausoma, vėliau siekis būti saugia šalimi – įstojome į Europos Sąjungą, NATO, o kas toliau? Visi trys vadovai vengia šio klausimo kaip velnias kryžiaus, nes jei pateiks atsakymą, jie taps atsakingi“, – mintimis dalijosi jis.

Pasisakiusiųjų šiuo klausimu buvo ir salėje.

„Vizijos mes niekada neturėsime, kadangi nėra tęstinumo. Ateina konservatorių partija ir kuria savo tvarką, vėliau ją keičia kita jau su savo ideologijomis“, – skambėjo mintys iš salės.

A. Tapino žodžiais, tęstinumą turi kurti bendruomenė.

„Mes norime, kad valdžia už mus padarytų, sugalvotų, tačiau patys turime veikti. Juk regionuose yra pakankamai aktyvių žmonių. Valdžia bijo viešumo ir spaudimo. Todėl reikia pasitelkti regioninę žiniasklaidą, socialinius tinklus, reikia viešojo judėjimo. Bendruomenė turi formuoti miesto viziją“, – kreipėsi į auditoriją laidų vedėjas.

Žiūrėkite Jonavoje filmuotą Laisvės TV laidą „Laikykitės ten su A. Tapinu“

KOMENTARAI