Į „Dobilą“ mažieji skaitovai sugužėjo 9-ąjį kartą

Į „Dobilą“ mažieji skaitovai sugužėjo 9-ąjį kartą

Skaitovų konkursas „Spalvingoje eilėraščių pievelėje“ – graži vaikų lopšelio–darželio „Dobilas“ tradicija. Jau devintą pavasarį šis konkursas subūrė mažuosius skaitovus, mėgstančius poeziją, žodžių žaismą ir ritmą. Šiuo konkursu siekiama ugdyti kalbos kultūrą, atskleisti poezijos grožį, lavinti saviraišką.

Senamiesčio gimnazijos abiturientai žengė į suaugusiųjų pasaulį
Ateities kartoms – „laiko kapsulė“
Naujos technologijos Šveicarijos pagrindinėje mokykloje: įdomiau mokyti ir mokytis

Vaikai deklamavo pačius įvairiausius eilėraščius, sukurdami pavasarinę nuotaiką ir džiaugsmą. Skaitovų konkurse dalyvavo vaikai iš Jonavos vaikų lopšelių-darželių „Žilvitis“, „Saulutė“, „Pakalnutė, „Lakštingalėlė“, „Bitutė“, „Dobilas“, J. Vareikio progimnazijos. Daug dalyvių buvo iš Jonavos rajono. Tai Šveicarijos, P. Vaičiūno,  Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklų, Batėgalos, Bukonių, Žeimių, Ruklos J. Stanislausko mokyklų-daugiafunkcių centrų. Iš viso atvyko 34 dalyviai.

Vaikų lūpose eilės skambėjo taip nuoširdžiai, kad neliko nei vieno klausančiojo, kurio širdis nesuvirpėtų. Sakydami eiles vaikai atskleidė gimtosios kalbos grožį, vaizdingumą.

Laureatais tapo net 10 skaitovų: vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytinės Ema Vasiliauskaitė ir Vita Jankauskaitė, lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytinė Urtė Rimkevičiūtė, lopšelio-darželio „Pakalnutė“ ugdytiniai Simas Širvinskas ir Evita Kiseliovaitė, lopšelio-darželio „Bitutė“ ugdytiniai Augustė Minderytė ir Ermandas Utyra, lopšelio-darželio „Dobilas“ ugdytinės  Rusnė Ilčiukaitė ir Gabija Repečkaitė, Jonavos rajono P. Vaičiūno pagrindinės mokyklos skaitovė Karolina Serdiukovaitė.

Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais, knygelėmis ir rašikliais, laureatai – diplomais, knygelėmis ir pagalvėlėmis. Knygeles mažiesiems skaitovams dovanojo Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rimkų filialas, o pagalvėles – UAB „Lonas“.

Be galo džiaugiamės, kad pedagogų ir tėvelių pastangomis puoselėjamas meninis skaitymas, nuo mažų dienų ugdoma meilė ir pagarba kalbai, o žodis vaikų lūpose skamba nuoširdžiai ir teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir patiems vaikams.

Jonavos vaikų lopšelio – darželio „Dobilas“ pedagogė Dijana Borisovienė

KOMENTARAI