Į daugiabučio laiptinę – lyg į apleistą tamsų urvąMokyklos gatvės 10-ojo namo gyventojai gyvena lyg praėjusiame amžiuje – laiptinėse nėra nei elektros, nei pašto dėžučių, dar ir karšto vandens tiekimas atjungtas. K. Putelio nuotr.

Į daugiabučio laiptinę – lyg į apleistą tamsų urvą

Gyvename 21-ajame amžiuje, todėl elektra daugiabučiuose – savaime suprantamas dalykas. Tačiau net ir šiandien kai kurie jonaviečiai jaučiasi lyg laiko mašina juos būtų nukėlusi į baudžiavos ar dar ankstesnius laikus, nes jiems tenka ieškoti žvakės ar žibintuvėlio pasišviesti. Štai sutemus Mokyklos gatvės 10 namo laiptinėje – tamsu, nors pirštu durk. Į „Naujienas“ kreipėsi šio namo gyventoja ir piktinosi, kad laiptinėse nėra ne tik lempučių, bet ir lizdų joms įsukti. Pasidomėjome šia situacija išsamiau.

Bus sutvarkytas „Pervažos“ sustojimas
Jonavietės: „Kodėl šventės vaikams vyksta jų pietų miego metu?“
Autobusų laukimo paviljonų prie PC ,,Norfa” šiais metais nebus

Kenčia nekalti žmonės

Vieno šio namo buto savininkė Audronė pasakojo, kad pirmiausia ji kreipėsi į bendrovę „Jonavos paslaugos“, atsakingą už daugiabučių namų priežiūrą. „Buvau informuota, kad tiek lemputės, tiek lizdai panaikinti, nes namo gyventojai skolingi už renovuotą stogą. Kol skolos nebus padengtos, elektros laiptinėje nebus. Kodėl toks sprendimas? Juk rizikuojama žmonių sveikata. Sutemus lipti laiptais pavojinga, sprandą galima nusisukti“, – nerimavo neseniai šiame daugiabutyje įsigijusi būstą gyventoja.

Pati moteris jokių įsiskolinimų neturi, o tiems, kas yra laiku nesumokėję, ji siūlo padidinti rinkliavas. „Šiandien esame palikti likimo valiai – gyvename lyg baudžiavos laikais. Tačiau kodėl dėl to turi kentėti nekalti namo gyventojai? Man buvo pasakyta, kad turėjau atidžiau rinktis, kokiame name butą perku“, – piktinosi pašnekovė.

Moters žodžiais, bendrabučio tipo namas gana tvarkingas, niekas netriukšmauja. „Gal kitiems už akių kliūva, kad čia įsikūrusi romų tautybės šeima, tačiau jokių problemų ji niekam nekelia“, – akcentavo Audronė.

Namo laiptines taip pat reikėtų remontuoti. K. Putelio nuotr.

Kiti nekreipia dėmesio

Nuvykę apžiūrėti šio daugiabučio, „Naujienų“ žurnalistai įsitikino, kad laiptinėje ne tik lempučių lizdų nėra, bet ir pašto dėžučių čia su žiburiu nerasi – laiškai tiesiog padėti ant laiptinėje pakabintų elektros skydinių.

Pasiteiravus sutiktų gyventojų apie šias problemas, šie tik pečiais pagūžčiojo. Jų žodžiais, naujų pašto dėžučių neverta ir kabinti, mat tuoj ir jų neliks.

Dėl elektros pakalbinti keli penkto aukšto butų šeimininkai taip pat ramiai reagavo, sakė, prie to jau pripratę. „Daug metų laiptinėje nėra elektros. Po ranka visada turime žiebtuvėlius ar prožektorius, tad tamsiu paros metu, jei tenka lipti laiptais, jais ir pasišviečiame. Prie visko pripratome. O jei ir įsuktų lemputes, tai ir tas išvogtų. Jaunimas čia kartais renkasi gana aršus“, – sakė Roma.

Prieš keturis mėnesius čia atsikrausčiusiam Kęstučiui ši situacija labai nepatinka. „Dėl skolų šiame name atjungtas ir centralizuotai paruošto karšto vandens tiekimas. Karštą vandenį turi tik tie, kas  nusipirkę vandens šildytuvus. Visam namui reikia remonto, tačiau skirti tam papildomų lėšų žmonėms yra labai sunku. Džiaugiamės, kad dar šildo radiatoriai, nes kitaip, ko gero, gyventume lauko sąlygomis“, – kalbėjo Kęstutis.

Siūlys vėl kaupti lėšas

Pasak UAB „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojo daugiabučių administravimui Bronislovo Liutkaus, namo butų savininkai bendrovei įsiskolinę už atliktus būtinus darbus apie 7 000 eurų. Daugiabutyje buvo uždengtas naujas stogas ir sutvarkyti magistraliniai nuotekų tinklai rūsyje.

„Maždaug prieš 20 metų buvę elektros tinklai atjungė bendrųjų patalpų apšvietimą. Nesumokėjus skolos, visiškai panaikintas abonentas. Norint iš naujo įrengti apšvietimą, reikia daugiau kaip 50 proc. gyventojų pritarimo papildomai kaupti lėšas. Toks siūlymas ir buvo pateiktas, tačiau prioritetu gyventojai pasirinko anksčiau įvardytus darbus. Manau, kad jie teisingai padarė. Teikdami ataskaitą už 2017 metų darbus, vėl siūlysime butų savininkams kaupti lėšas bendrojo naudojimo patalpų apšvietimui įrengti. Tokiems bendrabučio tipo namams bandysime įrengti šviečiančias lenteles su nuoroda į išėjimus“, – informavo B. Liutkus.

KOMENTARAI