V. Andriulaitis ir A. Novikova spalio 12 d. galės dalyvauti dar vieno testo ir vieno atviro klausimo rungtyje. Kęstučio Putelio nuotr.

Į antrąjį egzamino etapą pateko dviese

Jau vienuoliktą kartą šalyje ir mūsų rajono Savivaldybėje vyko Konstitucijos egzaminas. Šį kartą jis ypatingas, nes minime ilgiausiai galiojančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-metį. Tad ir klausimai, kuriuos pateikė Vytauto Didžiojo universiteto teisės ekspertai, reikalavo istorinių žinių, gebėjimų susieti praeities ir dabarties aktualijas.

Jonaviečiai sėdės patogiose minkštose kėdėse
Jonava įsigis beveik 20 tūkst. eurų kainuojantį Vyčio paminklą
Kaunas kviečia aplankyti meno festivalius

Šiemet egzaminą galima buvo laikyti šalies savivaldybėse, daugiau nei 500 bendrojo lavinimo  ir 11 aukštųjų mokyklų, 10 įkalinimo įstaigų ir Seime, taip pat DELFI portale.

Savivaldybės Jeronimo Ralio salėje susirinko tik keturi jonaviečiai. Klausimus išdalijusi Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Valda Koženiauskienė apgailestavo, kad kasmet į žinių patikrinimą susirenka vis mažiau piliečių, tačiau tie, kas ateina, užsuka ne dėl dovanojamo rašiklio. Pirmiausia tai besidominčios valstybės reikalais, kūrybingos, patiems sau reiklios asmenybės.

Testo klausimams atsakyti buvo skirtos 45 minutės. Jonaviečiams užteko perpus mažiau. Pirmoji egzamino atsakymus atidavė Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Violeta Kolesnikienė, po kelių minučių – ir pernykščio konkurso finalinio etapo dalyvis Vytautas Andriulaitis, dar kiek pasvarsčiusios lapus padėjo ir Savivaldybės tarnautoja Aušra Novikova, nuolatinė šio išbandymo dalyvė Ruklos bibliotekininkė Nataša Kvietkienė.

Tą pačią dieną egzamino koordinatorė V. Koženiauskienė jau žinojo rezultatus. Pasirodo, pirmąją kliūtį sėkmingiausiai įveikė du mūsiškiai  – V. Andriulaitis (29 teisingi atsakymai iš 30-ies) ir A. Novikova (26 teisingi atsakymai). Jie galės spalio 12 dieną dalyvauti dar vieno testo ir vieno atviro klausimo rungtyje. Jei ir čia abu atsakinės šachmatininkų mąstymo greičiu, tada įsijungs į 32 geriausiųjų dalyvių būrį, kuriame Lietuvos Respublikos Prezidentūroje varžysis dėl pagrindinių apdovanojimų – planšetinio kompiuterio, elektroninės skaityklės, kitų prizų.

Linkime mūsų lyderiams sėkmės, tikimės, kad jie dar giliau pastudijuos šešių valstybės įstatymų kontekstą, taip pat ir šiandieninės Konstitucijos  raidą.

KOMENTARAI