Gyvūnų mylėtojai sieks, kad skriaudėjų pavardės būtų paviešintosVšį „Penktos kojos“ Jonavos skyriaus nuotr.

Gyvūnų mylėtojai sieks, kad skriaudėjų pavardės būtų paviešintos

Istorijos apie išmestus, suluošintus, niekam nebereikalingus augintinius kelia tikrą galvos skausmą gyvūnų mylėtojams. Šįkart savo keturkojo atsikratė, kaip įtariama, Ruklos miestelio gyventojai. Gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ savanoriai tikina, kad tai nėra pirmasis žiauraus elgesio su gyvūnais atvejis Jonavos rajone. Vis tik tokios istorijos skatina juos klausti, kur yra neatsakingų žmonių žiaurumo ribos?

Žygyje po Upninkų seniūniją dalyvavo ir kariai, ir civiliai
Gimnazistams nuaidėjo paskutinis skambutis
Jonavos daugiabutyje bus rodomas spektaklis „Otelas“

Paliko šalti

Jonavietė Kristina kartu su mama, atvykusi į savo močiutės sodybą Rukloje, nesitikėjo ten rasti naujo „gyventojo“ – pririšto, sušalusio ir išsigandusio, dalmatiną primenančio šuns. Moteris pasakoja, kad tiesiog apstulbo nuo tokio radinio, tačiau iškart suprato, kad keturkoju buvo atsikratyta.

„Šunelio net nesimatė iš mūsų sodybos, nes jis buvo pririštas už daržinės. Kadangi ten gyvena tik sena močiutė, keturkojis galėjo likti nepastebėtas ir neapibrėžtą laiką. Supratome, kad šuo yra išmestas. Matėsi žmogaus pėdsakai, vedantys nuo kelio link daržinės. Šuo buvo išsigandęs ir tiesiog drebėti drebėjo nuo šalčio. Mama paskambino bendruoju pagalbos telefonu. Galiausiai su mumis susisiekė „Penktos kojos“ Jonavos skyriaus savanoriai, kurie ir priglaudė šunelį. Įvykį užregistravo policijos pareigūnai. Tiems, kurie taip atsikratė savo augintinio, norėčiau pasakyti, kad lazda turi du galus. Labai tikiuosi, kad gyvenimas jiems atlygins“, – „Naujienoms“ pasakojo Kristina.

Planavo atiduoti prieglaudai?

Všį „Penktos kojos“ Jonavos skyriaus savanoriai nė nepagalvojo, kad  ši istorija pateiks tiek nemalonių staigmenų. Pamatę išmestą keturkojį, jie prisiminė, kad dar šią savaitę į prieglaudą skambino moteris, prašiusi priglausti jos augintinį.

„Mums skambino moteris, kuri norėjo mums atiduoti dalmatino veislės mišrūną. Pas mus trūksta vietos benamiams, o čia šuo, turintis šeimininkus… Dėl vietos ir lėšų stokos mes negalime priimti augintinių, kuriais privalo pasirūpinti šeimininkai. Tuomet skambinusi moteris teigė gyvenanti Rukloje, todėl  abejonių nebuvo – dalmatino mišrūnas – jos,“ – pasakojo prieglaudos savanorė Dalia Kopustienė.

Reikėjo tik veislinio?

Tiesa, ieškant telefono numerio, kuriuo buvo prašoma priglausti keturkojį, savanoriai aptiko trumpąsias žinutes, atskleidusias dar bjauresnę tiesą. Pasirodo, ta pati moteris yra rašiusi „Penktos kojos“ savanorei. Tada ji tikėjosi, kad galės gauti vieną prieglaudos globotinį.

„Nors savanoriauju ne taip ir ilgai, išsiugdžiau intuiciją, padedančią geriau suprasti žmonių ketinimus. Bendraujant su potencialiais šeimininkais, kiekvieną kartą stengiamės iš jų išgauti kuo daugiau informacijos. Domimės apie galimas gyvūno gyvenimo sąlygas ir pan. Man tos moters ketinimai jau tada kėlė nepasitikėjimą. Panašu, kad ji bandė įsiteikti ir tiesiog sutiko su visais mano žodžiais. Norėjo būtent suomių špico mišrūno. Akivaizdu, kad ją domino tik veisliniai šunys.  Džiaugiuosi, kad mano intuicija neapgavo. Tokiems žmonės negalima auginti jokių gyvūnų“, –  piktinosi  D. Kopustienė.

Moteris ketina dėl šio atvejo rašyti pareiškimą policijoje. Pagrindinis „Penktos kojos“ savanorių tikslas, kad šunį išmetę žmonės neišsisuktų nuo bausmės. Jei bus pripažinta jų kaltė, gyvūnų mylėtojai žada paviešinti keturkojo skriaudėjų vardus ir pavardes.

Ragina pasirašyti

Pastaruoju metu Lietuvoje girdimos istorijos apie kankinamus gyvūnus pykdo visuomenę. Ši vis garsiau reikalauja, kad bausmės gyvūnų skriaudėjams būtų griežtesnės. Socialiniuose tinkluose, interneto portaluose gyvūnų mylėtojai ragina pasirašyti peticiją „Dėl griežtesnės teisinės atsakomybės už žiaurų elgesį su gyvūnais“ (Norintys pasirašyti gali čia http://peticijos.lt/visos/6045).

Seime planuojama keisti ir tokių nusikaltimų tyrimų tvarką. Apie planuojamus teisės aktų pokyčius ir tolesnę dalmatino mišrūno istorijos eigą plačiau skaitykite „Naujienų“ laikraštyje.

KOMENTARAI