Gyventojas: „Kodėl uždarė šarvojimo salę Šveicarijoje?“google nuotr.

Gyventojas: „Kodėl uždarė šarvojimo salę Šveicarijoje?“

„Visi Jonavos rajono kaimai turi šarvojimo sales. Šveicarijoje ji taip pat buvo daugiau negu 20 metų. Šių metų pradžioje ją uždarė. Kodėl taip buvo pasielgta? Juk vietiniams gyventojams buvo patogu šarvoti artimuosius čia pat, savo gyvenvietėje. Dabar ypač vyresnio amžiaus žmonėms sunku bus nuvykti į Jonavą“, – teiravosi šveicarietis Vytautas.

Jonavietė: „Mūsų namo kiemas – neremontuotas 40 metų“
Vandalai naikino turtą
Upninkų tilto per Šventosios upę rekonstrukcijos dar reikės palaukti

Algirdas Paplonskis, Šveicarijos seniūnijos seniūnas:

„Jos niekas neuždarė ir niekas jos nebuvo atidaręs. Ji buvo pačios bendruomenės žmonių įrengta. Vietiniai žmonės visąlaik šioje salėje prašydavo pašarvoti savo artimuosius, o tai visada leisdavome daryti. Jonavos kultūros centras perėmė visus kultūrininkus pas save ir pastatą savo žinion. Kultūros centro direktorius nepritarė, kad salės patalpoje būtų šarvojama. Šiuo klausimu seniūnijoje bendrauta su bendruomenės žmonėmis, jie nesupranta, kaip gali neleisti pašarvoti žmogų čia, vietoje. Galbūt tai buvo nepagalvotas pasakymas. Už elektrą ar išnaudotą vandenį žmonės susimokės. Atvirai pasakius, po paskutinių laidotuvių mes dar neturėjome prašymo kažką šarvoti. Manau, viskas, kaip buvo, taip ir turės būti, kadangi šis dalykas tikrai reikalingas, juk Kultūros namai yra žmonėms. Tuo labiau, kad čia viskas įrengta bendruomenės jėgomis. Daug žmonių prisidėjo, kad ta salė būtų Šveicarijoje. Kita vertus, per metus šarvojimų būna tikrai ne daug. Šarvoja senus gyventojus, kad aplinkiniai kaimynai ateitų. Jaunesni atsikėlę gyventojai vyksta į laidojimo namus mieste. Žiemą salėje nėra šildymo, čia nepritaikyta patalpa kaip laidojimo namuose. Tačiau pašarvoti sąlygos neblogos. Manau, visi atsisėsime prie apskrito stalo ir šį klausimą išspręsime.“

Sergejus Jefimenka, Jonavos kultūros centro direktorius:

„Šiuo metu ten vedamas šildymas, tai viską iš tos vietos iškraustėme. Dėl to, šarvoti šiuo metu ten negalima. Planuojama, kad tą pastato dalį, kur yra šarvojama, Kultūros centras atiduoda bendruomenei. O jau jos sprendimas bus, ar palikti tą erdvę kaip šarvojimo patalpą ar išnaudoti kitiems tikslams.“

Klausk, kas Tau rūpi

Kiekvienas žmogus, turintis Jonavos rajono merui, Savivaldybės administracijai, jai pavaldžioms, valstybinėms ar individualioms įmonėms, seniūnijoms ir pan. klausimų ar pasiūlymų, gali kreiptis į redakciją el. paštu: naujienos4@gmail.com, parašyti laišką (Žeimių g. 15, II a., Jonava) arba skambinti telefonu: 8 630 05 135.

„Naujienos“ susisieks su atstovais ir Jums rūpimas problemas stengsis išnagrinėti. Drąsiai skambinkite, rašykite – klauskite, dalykitės savo mintimis.

KOMENTARAI