Grįžo su apdovanojimaisJonavos moksleiviai su komisijos pirmininku – po apdovanojimo. Autoriaus nuotr.

Grįžo su apdovanojimais

Čekijos sostinėje lapkričio 2–5 dienomis vyko tarptautinis akordeonistų konkursas „Akordeono dienos Prahoje“.

Prie laikraščio vairo – nauja redaktorė
Didės vietų skaičius vaikų darželiuose
Jonavos rajono vaikams – net 240 J. Statkevičiaus tautinių kostiumų

Jo įkūrėjas ir komisijos pirmininkas Ladislav‘as Horak‘as, Prahos konservatorijos profesorius, pasidžiaugė, kad jau trečią kartą  organizuojamas konkursas tampa vis populiaresnis. Šiemet dalyvavo net 225 akordeonistai iš visos Europos.

Lietuvai atstovavo 12 muzikantų. Tarp jų – Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos mokytojo-metodininko Nikolajaus Kolesnikovo 5 klasės mokiniai Kamilė Korabliovaitė ir Edgaras Mostenecas.

Jonaviečiai sėkmingai atliko savo programą, kurią sudarė baroko stiliaus kūriniai ir šiuolaikinių autorių pjesės. Kamilė, puikiai pagrojusi Muzio Clementi klasikinę sonatiną ir Bogdano Dovlašo pjeses, užėmė trečiąją vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. O Edgaras pademonstravo baroko stiliaus kūrinių supratimą G. Hendelio Sarabandoje ir Menuete. Jis virtuoziškai atliko šiuolaikinio autoriaus pjesę Vaclavo Paketuro „Variacijos in C“ ir pelnė sidabro medalį.

Mokytojas N. Kolesnikovas, dalydamasis įspūdžiais apie konkursą, sakė: „Mokiniai ir toliau turi tobulėti bei lavinti techniką. Tikiu, kad jie dar labiau atsiskleis vyresnėse klasėse. Esu labai patenkintas jų pasirodymu šiame prestižiniame Europos konkurse.“

Grand Prix kategorijoje dalyvavo Jonas Norbutas iš Mažeikių, o pirmąją vietą pasidalijo talentingi akordeonistai Mantas Leonardo Lizzi iš Palangos ir Slovakijos atstovas Mario Gecašek‘as.

 

Kęstutis ALEKSANDRAVIČIUS

KOMENTARAI