Greitosios medicinos pagalbos žaidynėse – ir jonaviečiai

Greitosios medicinos pagalbos žaidynėse – ir jonaviečiai

Gegužės 17-18 dienomis Palangoje vyks Greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynės, kuriose varžysis 23 komandos iš Lietuvos ir dar 7 komandos – iš Estijos, Kazachstano, Baltarusijos. Tarp dalyvių – ir Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties komanda.

Du pasakojimai: nepasitikėjimas anuomet ir dabar
Mokykimės kartu su vaikais
Miesto kapinės tuoj pasipuoš žvakių šviesa

Jonavai atstovauja Skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistės Ina Čiurinskienė, Nijolė Mačikūnienė ir vairuotojas Valdas Daunoravičius.

Pasak Jonavos greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus Gintauto Kaišos, šiųmetės Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės rengiamos jau dvyliktą kartą.

Paprastai Žaidynių dalyviai „išsibarsto“ įvairiose viešose vietose, į kurias komandos atskuba gaivinti staigios mirties ištiktą ar užspringusį asmenį, teikti pagalbą sunkiai sergančiam naujagimiui ar traumą patyrusiam vaikui. Paprastai vienai užduočiai atlikti komanda gauna 10 minučių limitą. Paramedikai, vairuotojai, skubios pagalbos specialistai privalo dirbti ranka rankon, jog užduotis būtų įvykdyta tinkamai.

„Geriausiai jonaviečiai pasirodė užpernai – su kita komanda dalinosi trečiąja-ketvirtąja vieta. Tai iš tiesų nelengvos varžybos, parenkamos sunkios užduotys, pavyzdžiui, viena jų – imituota masinė nelaimė karo zonoje. Dirbant kasdieninį darbą retai tokių situacijų pasitaiko. Tačiau džiaugiamės, kad jos vyksta, nes galima pasisemti patirties, žinių, pasimokyti vieniems iš kitų“, – teigė vadovas.

GMP žaidynių organizatoriai jau pastebėjo, kad daugiausiai visuomenės dėmesio sulaukia masinės nelaimės užduotis. Šiemet, dvyliktųjų GMP žaidynių metu, masinės nelaimės imituota  užduotis bus vykdoma paplūdimio teritorijoje prie Palangos tilto.

KOMENTARAI