Gražiausios gėlės – kapelai „Jonavėlė“„Jonavėlė“ jau pusantro dešimtmečio turtina savo repertuarą skambiomis dainomis. Danutės Kasparavičienės nuotr.

Gražiausios gėlės – kapelai „Jonavėlė“

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialas paminėjo savo liaudies kapelos „Jonavėlė“ 15-os metų sukaktį. Į Jonavos kultūros centro Mažąją salę bičiulių sveikinti susirinko filialo ir šio muzikinio kolektyvo senbuviai, giminingų įstaigų, organizacijų, rajono valdžios atstovai, svečiai iš kitų rajonų.

Apdovanoti G. Kanovičiaus premijos konkurso dalyviai
Bibliotekoje – Knygos klubo susitikimas
Skarulių bažnyčioje prasidėjo solidus muzikos festivalis

Šventę pradėjo diabeto klubo miniatiūrų teatras, jo vadovė Angelė Bortkevičienė padeklamavo vieną skambiausių Vytės Nemunėlio (Bernardo Brazdžionio) eilėraščių „Graži Tėvynė mano“. Patriotinė gaida perėjo į tautiškai pasipuošusių moterų meninę kompoziciją „Protėvių rauda“. „Sakalėli, skrisk, nešk žinutę mūsų vaikams ir anūkams: tik čia žolė žaliausia, tik čia šaltinio vanduo išgydys“, – beldėsi į nutolusių emigrantų širdis spektaklio dalyvės.

Pirmuosius Jonavos filialo ir garsiosios kapelos, vadovaujamos nepailstančios Janinos Butkuvienės, žingsnius visiems priminė filialo vadovė Zita Šuliokienė. Anot jos, prieš pusantro dešimtmečio filialo būryje atsirado žmonių, norinčių dainuoti, juos ir subūrė kolektyvo veteranas akordeonininkas Gintaras Visockis. Netrukus keturiolika žmonių, tarp jų devynios moterys, ėmė muzikuoti viešai, vykti į konkursus, festivalius. Jau aplankyta nemažai miestų, surengta apie 400 koncertų. O štai vadovė Janina – tikra kolektyvo siela, ji ne tik pati groja, bet ir parengia repertuarą, sukuria įdomių poetinių intarpų.

„Kuriantis žmogus yra jautrus, jis negali būti blogas. Dalykimės grožiu ir gėriu, kurio mums dar dažnai trūksta“, – kalbėjo, sveikindama kapelą, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė, perdavusi jubiliatams ir mero Eugenijaus Sabučio linkėjimus. „Linkiu, kad visos jūsų dienos būtų tokios saulėtos, viltingos, kaip ir ši“, – sakė rajono Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Ūselienė. „Gimtadienio proga galima paskaičiuoti: po du koncertus per mėnesį. Ačiū, kad esate, kad mus linksminate“, – džiaugėsi nesnaudžiančiu kolektyvu rajono Tarybos Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė.

„Jonavėlę“ su dovanomis sveikino ir Socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko, anot kurios, ir neįgalus žmogus gali būti aktyvus,  kūrybingas ir atviras visuomenei. Jai pritarė „Mūsų žodžio“ žurnalo vyr. redaktorius Vytautas Gendvilas, Jonavos kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininkė Inga Nacevičiūtė,  diabeto klubo „Ramunė“ pirmininkas Jonas Laiva, Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centro specialistė Laimutė Bakšaitienė, „Jonavo bočių“ vadovas Vytautas Bareika, kredito unijos „Jonavos žemė“ vadovė Rita Latviūnienė, o rajono Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Valerija Lopetienė perdavė kapelai vienos pirmųjų neįgaliųjų organizacijų šalyje kūrėjos Violetos Neimontaitės linkėjimus.

Dailiais kreipiniais ir netikėtais suvenyrais mūsų muzikuojančius silpnaregius tądien džiugino Kauno, Prienų, Vilkaviškio, Radviliškio, Kėdainių, Kaišiadorių organizacijų pasiuntiniai. Nurimus sveikinimų bangai, gera buvo pabendrauti prie baltomis staltiesėmis apklotų stalų, pasišnekučiuoti apie tai, koks margas ir įdomus tas ne visada matomas, bet visada pajaučiamas pasaulis.

KOMENTARAI